حروف اضافه انگلیسی: همه چیزهایی که باید بدانید

  زبان انگلیسی سرشار از حروف اضافه است که چند صد مورد برای انتخاب وجود دارد. در حالی که این به زبان گز

توسط مدیر سایت در 28 خرداد 1402

 

زبان انگلیسی سرشار از حروف اضافه است که چند صد مورد برای انتخاب وجود دارد. در حالی که این به زبان گزینه‌های واژگان زیادی می‌دهد، اما یادگیری آن را نیز به چالش می‌کشد.

در این راهنما، شما را با 50 حرف اضافه که باید در زبان انگلیسی بدانید همراه با نکاتی در مورد نحوه استفاده صحیح از آنها راهنمایی می کنیم.
اول از همه، حرف اضافه در زبان انگلیسی چیست؟

حرف اضافه کلمه ای است که رابطه بین اشیا، ایده ها و عبارات یک جمله را نشان می دهد.

یکی از رایج ترین فرمول های حروف اضافه فاعل + فعل + حرف اضافه + مفعول است. به عنوان مثال، جمله "سگ زیر میز است" به این شکل تجزیه می شود:

سگ (موضوع) + است (فعل) + زیر (حرف اضافه) + جدول (مفعول)

ببینید حرف اضافه چگونه تمام اجزای جمله را به هم متصل می کند؟ با کار کردن با فعل، رابطه بین فاعل (سگ) و مفعول (میز) را توضیح می دهد. بسته به بافت، گاهی مفعول بین فعل و مفعول یک مقاله دارد و گاهی ندارد.

قبل از اینکه وارد بحث شویم، بیایید در مورد چگونگی کارکرد حروف اضافه در انگلیسی و اینکه چرا ممکن است کمی مشکل باشند صحبت کنیم:

    حروف اضافه می توانند معانی متعددی داشته باشند. برای مثال، «at» می‌تواند هم مکان و هم زمان را توصیف کند.
    بیش از یک انتخاب حرف اضافه می تواند صحیح باشد. به عنوان مثال، گفتن "من به تو فکر می کنم" یا "من به تو فکر می کنم" قابل قبول است. هر دو استفاده صحیح است.
    برخی از حروف اضافه تحت اللفظی نیستند. حروف اضافه خاص از قوانین پیروی نمی کنند - آنها عباراتی هستند که باید در حین حرکت یاد بگیرید . به عنوان مثال، "روی تلفن" به این معنی نیست که شما روی تلفن خود نشسته اید. این بدان معناست که شما از تلفن خود استفاده می کنید.

در حالی که برخی از عبارات اضافه مانند "در هواپیما" فقط باید به خاطر بسپارید (نکته: شما سوار بر هواپیما نیستید)، اکثر آنها از منطق پیروی می کنند و یادگیری آنها آسان است.

برای قرار دادن شما در مسیر سریع موفقیت، می توانید با فکر کردن به آنها در سه دسته اصلی شروع کنید.
انواع حروف اضافه انگلیسی چیست؟

یک راه آسان برای به خاطر سپردن حروف اضافه انگلیسی این است که آنها را از نظر نحوه استفاده از آنها در نظر بگیرید. حروف اضافه به سه دسته اصلی تقسیم می شوند:

    محل
    زمان
    مفاهیم انتزاعی

بسیاری از حروف اضافه را می توان به بیش از یک روش استفاده کرد، بنابراین توجه داشته باشید.
حروف اضافه مکان و جهت

حروف اضافه مکان مکان یک شی را در رابطه با شی دیگر توصیف می کنند. گربه روی میز است. ماشین در گاراژ است. کلیدها کنار در هستند. این حروف اضافه برای دادن جهت یا توصیف یک شخص، شی یا صحنه مفید هستند.

مثال: در، روی، توسط، پشت، زیر، بیش از، نزدیک، دور، از، به، خاموش، روشن، میان، مقابل، به سمت، بین
حروف اضافه زمان

حروف اضافه زمان زمانی را توصیف می کنند که چیزی اتفاق می افتد یا مدت زمان. ساعت کاری دفتر بین 8:00 تا 5:00 می باشد. من در مدرسه می مانم تا کارم تمام شود.

مثال: قبل، بعد، تا، در طول، از زمان، پیش، در، از، به، درون، بین
حروف اضافه مفاهیم انتزاعی

ما همچنین از حروف اضافه در انگلیسی برای اتصال ایده ها و مفاهیم انتزاعی استفاده می کنیم. تجسم و یادگیری این به اندازه حروف اضافه فیزیکی آسان نیست، اما مهم است. بیایید به چند نمونه نگاه کنیم: او با رفتن به ساحل آرام می گیرد. او نگران شکست در آزمون خود است. آنها در مورد برنامه های آینده صحبت می کنند.

مثالها: توسط، درباره، از، از
لیست رایج ترین حروف اضافه انگلیسی و معانی آنها
حرف اضافه     استفاده می کند     مثال ها     تایپ کنید
به     رفتن به یک مکان خاص. نقطه پایانی در زمان     میخوام برم مغازه. این استخر از سپتامبر تا مه بسته است.     مکان، زمان، مفهوم انتزاعی
از جانب     یک مکان مبدا. یک نقطه شروع در زمان. در پرتو / در نظر گرفتن     من از استرالیا هستم. آنها از دوشنبه تا پنجشنبه در لندن خواهند بود. با توجه به شواهد، به نظر می رسد سرقت است.     مکان، زمان، انتزاعی
از     تعلق یا ارتباط با یک شخص، چیز یا مفهوم. درباره/به دلیل (مفهومی انتزاعی)     ملکه انگلستان. نقشه شهر. من از شنیدن در مورد آن خسته شده ام. به دلیل آب و هوا، جشنواره لغو می شود.     مکان، مفهوم انتزاعی
که در     در یک محل. توصیف زمان محدود حالتی از وجود برای یک مفهوم انتزاعی     من تو ماشینم تو کجایی؟ دو دقیقه دیگر رفتند. آن لباس شیک است.     مکان، زمان، مفهوم انتزاعی
بیرون     دور از درون یک مکان یا چیز. خالی از     کارت را از پاکت درآوردم. او شانس نداشت.     مکان، مفهوم انتزاعی
برای     مدت زمان. به خاطر اینکه     من دو ساعت میرم او جشن تولد خواهرش را از دست داده است.     زمان، مفهوم انتزاعی
بر     رابطه یک اسم با یک سطح. در یک بازه زمانی مشخص. یک حالت بودن     او یک شی براق را در جاده مشاهده کرد. ساعت به صدا در می آید. سعی می کنیم کلاس را به موقع شروع کنیم. آنها در تعطیلات هستند.     مکان، زمان، مفهوم انتزاعی
با     مجاورت دو شخص، شی یا مفهوم. از طریق. افزودن توضیحات یا اصلاح کننده     من یک قهوه سرد با خامه فرم گرفته می خورم. شامش را با چنگال خورد. دختری با موهای آبی     مکان، مفهوم انتزاعی
در     حالتی از بودن در یک مکان. زمان دقیق را نشان می دهد     او در پارک است ساعت 5 شروع می کنیم.     مکان، زمان
توسط     جنب. از طریق. قبل یا در یک زمان خاص     کلیدها کنار در هستند. آنها با پرش از صف همه را عصبانی کردند. حتما تا ظهر به آنجا برسید.     مکان، زمان، مفهوم انتزاعی
بالا     حرکت بالاتر     از پله ها بالا رفت.     محل
پایین     پایین تر حرکت می کند     از پله ها پایین رفت.     محل
در باره     در مورد / در ارتباط با. در چند جهت    https://zabannew.ir/  آنها به خاطر از دست دادن مسابقه عصبانی هستند. کتاب در مورد اسب پسرها در مورد شهر هستند.     مکان، مفهوم انتزاعی
پسندیدن     شبیه به شخص یا چیز یا شیوه     چشمان سبزی مانند مادرش دارد. درست مثل این است که او دیر می رسد.     مکان، مفهوم انتزاعی
مانند     مقایسه یک شخص، چیز یا مفهوم با دیگری. توصیف عملکرد یک شخص، چیز یا مفهوم.     صورتش مثل روح سفید بود. من به عنوان یک دوست اینجا هستم.     مکان، مفهوم انتزاعی
شرکت در کلاس های زبان؟

 زبان نیو شما را فقط در یک ربع از زمان به آنجا می رساند.

فراتر از این 15 حرف اضافه، در اینجا 35 حرف اضافه اصلی دیگر در زبان انگلیسی وجود دارد که باید بدانید:

    در بالا
    مطابق با
    در سراسر
    بعد از
    در برابر
    در امتداد
    در میان
    دور و بر
    قبل از
    پشت
    در زیر
    در زیر
    بین
    فراتر
    پایین
    در حین
    بجز
    داخل
    به
    نزدیک
    جنب
    خاموش
    به سوی
    در مقابل
    بر فراز
    گذشته
    مطابق
    گرد
    از آنجا که
    نسبت به. تا
    از طریق
    به سمت
    زیر
    تا زمان
    بدون

عبارت اضافه چیست؟

عبارت اضافه عبارتی است که از یک حرف اضافه، یک مفعول و گاهی اوقات یک اصلاح کننده تشکیل شده است. با هم، این عبارت به عنوان یک صفت یا قید عمل می کند. آنها اغلب به این سؤالات پاسخ می دهند که چرا، کجا و چگونه.

نمونه هایی از عبارات اضافه:

    دختر با روسری زرد برای او دست تکان داد.
    طبق پیش بینی هواشناسی ، باران می بارد.
    خانه روبرو به فروش می رسد.
    او در طول شب بد می خوابید .

عبارت اضافه را با حرف اضافه دوتایی اشتباه نگیرید. حرف اضافه مضاعف دو حرف اضافه است که با هم استفاده می شوند، مانند خارج، به دلیل، و بر اساس. برخی از حروف اضافه یک کلمه ای مانند بدون، داخل و برون نیز حروف اضافه مضاعف هستند اما در طی صدها سال در یک کلمه فشرده شده اند.
نحوه یادگیری سریع حروف اضافه

یک نکته برای یادگیری این حروف اضافه این است که آنها را به صورت جفت یاد بگیرید، زیرا بسیاری از آنها متضاد دارند. مثلا:

    به/از
    داخل/خارج
    بالا پایین
    با / بدون
    بالا/پایین
    بیش از / زیر
    قبل و بعد از

تکرار به شما کمک می کند تا معانی حروف اضافه رایج را به خاطر بسپارید. همانطور که در طول روز خود می گذرانید، پنج دقیقه برای توصیف یک تصویر یا صحنه وقت بگذارید (مثلاً: خانه در کنار دریاچه است، زن در قایق است، خورشید در آسمان است). توضیحات خود را بنویسید و واژگان مورد نیاز خود را جستجو کنید.

یکی دیگر از راه‌های فوق‌العاده برای تکرار و یادگیری عبارات و عبارات رایج، از طریق یک برنامه یادگیری زبان، با پشتیبانی از زبان مادری و برنامه درسی طراحی شده برای یادگیری سریع است.

منبع : zabannew