چگونه برای پیگیری ADS-B مجهز هواپیما در گوشی های هوشمند خود را

پرواز اختلالات می تواند هزینه میلیاردها دلار اما مدرن ترین پرواز تجاری تکیه بر کنترل ترافیک هوایی سیستم های ک

توسط PATRIS-MUSIC در 2 مرداد 1399

پرواز اختلالات می تواند هزینه میلیاردها دلار اما مدرن ترین پرواز تجاری تکیه بر کنترل ترافیک هوایی سیستم های که بندر جدی آسیب پذیری. اداره هوانوردی فدرال با استفاده از یک زیرساخت به نام NextGen که متکی بر Automatic Dependent Surveillance – Broadcast یا ADS-B به صورت کوتاه.

از آغاز سال 2020 تمام هواپیما که پرواز داخل آمریکا باید مجهز به ADS-B ، این جنبه از ADS-B پخش یک هواپیما را حیاتی اطلاعات در متن ساده برای همه در پخش طیف وسیعی را دریافت خواهید کرد. در زیر ما به شما اطلاعات بیشتر در مورد ADS-B و چگونه آن را اجازه می دهد تا هر کسی که به مسیر پرواز از خطوط هوایی به نیروی هوایی یکی بر روی گوشی های هوشمند و همچنین به عنوان چگونه هکرها می توانند ربودن آن است.

چقدر مهم است که ADS-B?

تصور کنید شما یک خلبان فقط در پایان یک پرواز اطلس. آن شب و شما در درجه اول با تکیه بر ابزار خود را که از آبی خود را traffic collision avoidance system (TCAS) yells در شما "ترافیک یک مایل جلوتر است. فرود. فرود!" پس از هزاران ساعت آموزش شما instinctually مطابق زمانی که به طور ناگهانی 99 هواپیما بیشتر ظاهر می شود در صفحه نمایش خود را. اگر شما در حال پرواز یک هواپیمای ایرباس در autopilot پس از آن وجود ندارد حتی یک انتخاب — آن واکنش نشان می دهد به طور خودکار.

در نظر گرفتن ضرب وشتم است که می تواند ناشی از استفاده از این نوع حمله در کنترل ترافیک هوایی در فرودگاه عمده در طول فصل تعطیلات شلوغ. مادر طبیعت در حال حاضر ارائه بسیاری از نمونه هایی از هرج و مرج است که تحقیق و بحث از اختلال. وجود دارد که "کابوس برای هزاران نفر از سهل انگاری مسافران" را به عنوان به خوبی به عنوان ایسلندی آتشفشان Eyjafjallajökull که باعث پرواز اختلالات است که هزینه شرکت های هواپیمایی 1.7 میلیارد.

در حال حاضر آن را مادر طبیعت — یک هکر می تواند نتایج مشابه.

این است که ADS-B اطلاعات گرفته شده در حالی که تقریبا تمام هواپیما بیش از اروپای غربی بودند ریشه در دوشنبه مارس 15, 2010 پس از یک فوران تحت Eyjafjallajökull یخچال های طبیعی در ایسلند. تصویر توسط دومینیک آلوس/فلیکر

آنچه ما شرح داده شده است به عنوان مثال از یک حقه بازی حمله به "ADS-B" و TCAS که با هم کار کنند در یک تعاونی اعم سیستم به عنوان آنها هر دو ساخته شده است در همان بنیادی حالت S پیوند داده. این نشان دهنده یک نوع از آسیب پذیری در FAA NextGen سیستم است که شناخته شده است به عنوان اوایل سپتامبر. 18, 2001.

برخی از برنامه های کاربردی ممکن است نیاز به اعتبار سنجی مستقل از ADS-B اطلاعات ... برای تشخیص کلاهبرداری و این جنبه ای که در آن نگرانی های امنیتی مطرح شده است.

— FAA رون جونز (از طریق العین آنلاین)

این حمله نشان داده شد در سال 2012 و دوباره در سال 2016 توسط یک فرد جداگانه ولی نزدیک به 19 سال پس از ما شناخته شده در مورد آسیب پذیری و هیچ چیز انجام شده در مورد آن. این امر می تواند بی اهمیت برای یک برنامه هکر برای هر کدام از این برنامه ها و اجرای آنها را در دنیای واقعی با استفاده از یک ارزان قیمت 300 دلار software-defined radio (SDR).

چگونه ADS-B کار می کند ؟

اما آنچه که ADS-B در وهله اول ؟ ADS-B می آید در دو طعم: ADS-B و ADS-B در. شاید ساده ترین راه برای فکر کردن در مورد ADS-B را به تصور راهنمای تور در موزه تکان دادن پرچم های خود را در مورد و فریاد "من هستم اینجا دنبال من!" که چه هواپیما مجهز به ADS-B از فرستنده اساسا انجام دهد.

ADB-S را با استفاده از پردازنده ابزار از جمله GPS به جمعیت 112 بیت-طولانی بسته های داده با چنین اطلاعاتی به عنوان هواپیمای شناسایی سطح موقعیت هوابرد موقعیت با سنجش فشار هوا ارتفاع هوابرد سرعت و هوابرد موقعیت با GPS ارتفاع. سپس داده ها با پخش بیش از 1090 مگاهرتز.

آنها این کار را در هر ثانیه — در متن ساده, تکه تکه کردن unauthenticated — که باعث ایجاد انواع آسیب پذیری در سیستم. به عنوان شما می توانید حدس بزنید ADS-B در بخش دریافت از سیستم در هواپیما و چیزی است که باز می شود هواپیما به حملات حقه بازی.

آن را سخت به snoop در تبلیغات-B. این ارزان DVB-T دانگل می توانید بخوانید ADS-B (هواپیما را شناسایی محل و سرعت) داده ها برای هواپیما در عرض 250 متر از گیرنده. تصویر coniferconifer/فلیکر

با وجود آن آسیب پذیری ADS-B ستون فقرات از FAA NextGen سیستم. این سیستم در نظر دارد به اجازه می دهد بیشتر هواپیما به کار در هر فرودگاهی با افزایش ایمنی در حالی که به طور همزمان کاهش رشد بار در کنترل ترافیک هوایی.

FAA تا به حال حتی موظف است که "هواپیما عامل در بسیاری از کنترل آمریکا حریم هوایی باید مجهز به ADS-B توسط Jan. 1, 2020" بدون پرداختن به این واقعیت است که ADS-B بود و ذاتا نا امن.

از ژوئیه سال 2020 تقریبا 99,000 عمومی هوانوردی بال ثابت هواپیما در آمریکا شده اند مجهز خارج از حدود 168,000 کل یا حدود 59 درصد است. سه سال قبل وجود دارد تنها 29,000 مجهز یا 17 درصد است. درصد مجهز به هواپیماهای مسافربری تجاری است که بسیار بزرگتر در 87 درصد است. و این اعداد حتی نمی حساب برای هواپیماهای نظامی و یا تجربی lightcraft در آمریکا

در حالی که تنها ADS-B را که مورد نیاز توسط قانون برای دریافت مزایای کامل این هواپیما نیز از ADS-B در. آن است که به احتمال زیاد آنها خواهد شد که این با توجه به شرکت هایی مانند uAvioni تولید چنین سیستم های فرستنده و گیرنده برای زیر $1,000.

در واقع خود را بسیار عالی صحبت کنید (اسلاید) در Defcon 20 براد Haines, نام Renderman می رود در به اشاره و در عین حال بیشتر تهدیدات از جمله متراکم تزریق و آنچه که ما امروز به دنبال — استراق سمع — چه FAA Ron Jones به نام "شاید اساسی ترین مسئله امنیت با تبلیغات-B."

چگونه می تواند ما را هک با ADS-B?

پس از حقه بازی هواپیما و به طور بالقوه باعث میلیاردها دلار ارزش هرج و مرج خواهد بود اشتباه نیازی به گفتن بسیار غیر قانونی ما می تواند بهترین چیز بعدی و دریافت این بسته های داده به جای پخش آنهایی که جعلی. این است که هنوز هم بسیار جالب ما می توانیم با توجه به پیگیری بیشتر هواپیماهای نظامی و "untrackable" جت خصوصی مانند یک نیروی هوایی و تفسیر پرواز.

هر کسی می تواند خواندن ADS-B با یک نصب ساده. این یک Raspberry Pi 2 با مرورگر کروم در 3.5" TFT صفحه نمایش پردازش ADS-B اطلاعات در dump1090 با RTL-USB چوب. تصویر با علامت Turnauckas/فلیکر

این می شود حتی بهتر است برای پارانوئید در میان شما هستند که ترس از "جاسوسان در آسمان" از جمله اف بی آی و وزارت امنیت داخلی (DHS) نظارت هواپیما زیرا در حال حاضر شما می توانید نگه داشتن چشم در چشم در آسمان است. کسانی از شما که در حال حاضر ما به عنوان خوانده شده مقاله قبلی در SDR احتمالا می توانید حدس بزنید که یک SDR است که همه ما نیاز به استراق سمع. درست است پلاگین در ما $25 SDRs و لحن به 1090 مگاهرتز!

اما در واقعیت, آن را حتی ساده تر از آن. اگر شما یک گوشی هوشمند وجود دارد یک برنامه برای که. در واقع وجود دارد گزینه های متعدد در دسترس است. چندین وب سایت خدمات در حال حاضر crowdsourced یک شبکه توزیع ADS-B رسیور با Flightradar24 و FlightAware بودن دو تن از بزرگترین. FlightAware است و حتی کار بر روی یک ماهواره صورت فلکی برای پیگیری تمام پروازها در سطح جهانی از فضا.

امروز ما می رویم برای دانلود Flightradar24 نرم افزار و اطلاعات در مورد آنچه ADS-B را ارائه کرده است. در مقاله بعدی در این مجموعه ما خواهد آموخت که چگونه به خود ما گیرنده برای تنها $35 با استفاده از Raspberry Pi صفر W و یک SDR.

مرحله 1: نصب Flightradar24

Flightradar24 در دسترس است در هر دو فروشگاه Google Play و iOS App Store, پس همه شما باید انجام دهید این است که سفر خود را با نام تجاری انتخابی برای دانلود و نصب آن بر روی دستگاه شما.

  • نصب Flightradar24 Flight Tracker: آندروید (رایگان) | iOS (رایگان)

اگر شما نمی خواهید به دانلود و نصب نرم افزار و یا نمی تواند شما همچنین می توانید از flightradar24.com سایت در مرورگر است که همه همان اطلاعات است. شما هنوز هم می توانید به دنبال همراه با بقیه مقاله در زیر این آیکون ها را در مکان های مختلف.

مرحله 2: اجرا و راه اندازی یک حساب کاربری

پس از برنامه نصب به پایان رسید, شما باید قادر به ضربه بزنید بر روی آیکون و آن را پاپ باز است. آن را برای محل اجازه است که از لحاظ فنی اختیاری. در حالی که این برنامه اجرا خواهد شد بدون آن شما نمی خواهد بود قادر به استفاده از همه از ویژگی های چنین به عنوان واقعیت افزوده نمایش.

ورود به سیستم با بهره برداری از مشخصات آیکون در بالا و سمت راست. شما یک صفحه نمایش به شما ارائه یک محاکمه آزاد. آن را اگر شما می خواهید پس از آن حذف خواهد شد تبلیغات و فراهم می کند برخی از اطلاعات اضافی اما آگاه باشید که آن را نیز نشانه شما تا برای یک اشتراک.

توصیه می شود که فقط روی "ورود به سیستم" را فشار دهید. اگر شما باشید به مقاله بعدی در این مجموعه شما خواهید آموخت که چگونه برای به دست آوردن بالاترین سطح از عضویت — 499 $در هر سال Flightradar24 طرح کسب و کار — به صورت رایگان.

اگر شما در حال حاضر نیست که یک حساب کاربری آن را به طور خودکار ایجاد یک برای شما اگر شما در ورود به سیستم با اپل Facebook یا Google.

مرحله 3: تنظیم تنظیمات

هنگامی که آن را می فرستد به شما بازگشت به صفحه اصلی شما باید ببینید تنظیمات آیکون چرخ دنده در سمت چپ و پایین. شما می خواهید به کاوش در اطراف و آن را در راه شما می خواهم به عنوان وجود دارد مقدار زیادی از اتاق را برای سفارشی سازی. شما می توانید نوع نقشه قرار دادن برچسب بر روی آیکون هواپیما, اضافه کردن یک روز/شب خط به نقشه ها و بیشتر.

گام 4: نقطه هواپیما در اطراف شما با رادار مشاهده

این استاندارد خود را مشاهده و صفحه نمایش پس از باز کردن برنامه. هواپیما توسط آیکون های مختلف است که به شما یک ایده از نوع خود و رفتن. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هواپیما, همه شما باید انجام دهید این است روی آن ضربه بزنید. شما می توانید انجام دهید که با همان فرودگاه که اشک به شکل آیکون.

بسیار مشتاق در میان شما ممکن است متوجه عدم کوچکتر هواپیما از جمله Cessnas و Pipers, همچنین شناخته شده به عنوان به طور کلی حمل و نقل هوایی. چرا که آنها کار بر روی یک جداگانه 978 مگاهرتز فرکانس به جای هواپیماهای مسافربری تجاری در 1090 مگاهرتز و برنامه های مانند Flightradar24 و FlightAware آیا تلاش برای رمزگشایی ترافیک در آن فرکانس.

مرحله 5: استفاده از AR توجه به نقطه هواپیما سربار

در حال حاضر ما را وادار به استفاده از جالبترین بخش های این برنامه است. همیشه نگاه کردن و تعجب آنچه که هواپیما است و یا جایی که آن را برای رفتن? وارد واقعیت تقویت. کلیپ رفتن cry your heart out.

گرفتن augmented مشاهده است به عنوان آسان با ضربه زدن بر روی "علیرضا" تب در سمت چپ بالای صفحه نمایش و به برنامه اجازه استفاده از دوربین خود را. همچنین شما می توانید یک کالیبراسیون صفحه نمایش. اگر پیش بروید و به دنبال دستورالعمل به منظور بهبود دقت و صحت.

آنچه که در اینجا است این نرم افزار با استفاده از inertial measurement unit (IMU) در گوشی خود را در رابطه با GPS به منظور برآورد که در آن شما به دنبال در آسمان است. Flightradar24 است که پس از آن قادر به پوشش آن ADS-B اطلاعات در جهان به شما x-ray vision برای دیدن هواپیما از طریق ابرها و یا حتی پشت بام خانه خود را.

می توان آن را مفید برای سوئیچ بین نمای کلی و جزئیات به طوری که شما می توانید با استفاده از ارتفاع به کمک تمایز بین هواپیما.

مرحله 6: ربودن خلبان نمایش با نمایش 3D

یکی دیگر از ویژگی های کولر است که توانایی برای به دست آوردن آنچه که اساسا به کابین خلبان مشاهده. هنگامی که شما در انتخاب یک هواپیما در نقشه و یا AR نمای "3D مشاهده" را فشار دهید در پایین سمت چپ. شما می توانید سوئیچ بین خلبان دیدگاه و زاویه پشت هواپیما.

تصور کنید با استفاده از این, دفعه بعد که شما در حال سفر. نه تنها شما قادر به بگویید که چه چیزی بر روی زمین با تشکر از برچسب گوگل را فراهم می کند, اما شما همچنین می خواهید خلبان در هنگام برخاستن و فرود!

گام 7: انجام, باز, منبع, هوش

فرض کنید شما می خواست به دانستن بیشتر در مورد یک پرواز خاص. همه شما باید انجام دهید این است ضربه بزنید بر روی "اطلاعات بیشتر" نماد. شما خواهید بود به یک صفحه با اطلاعات دقیق است که شما همیشه می تواند می خواهید به دانستن مانند نوع هواپیما, ثبت نام, سرعت و ارتفاع.

حتی باعث می شود نمودار زیبا اگر شما به این نوع از چیزی. وجود دارد کاملا بسیاری از شما می توانید بگویید که از این نمودار مانند این که چگونه آن را در زمان طولانی آنها برای رسیدن به ارتفاع کروز (که در آن ارتفاع خط مسطح کردن) و خوشه در سرعت با توجه به سر و دم بادها کاهش و یا افزایش سرعت هواپیما.

اگر شما این را ببینید و بلافاصله فکر می کنم از داده کاوی پس از آن وجود دارد خوب و خبر بد برای شما. Flightradar24 ندارد یک API باز; اما FlightAware می کند به شما دسترسی به داده های مشابه به عنوان یک سرویس پرداخت می شود.

گام 8: آهنگ هواپیما در سراسر جهان

با کلیک بر روی "مسیر" آیکون در نوار پایین. آن را به شما نشان می دهد که در آن پرواز بوده است.

لازم به ذکر است که Flightradar24 می کند تلاش برای استفاده از multilateration (MLAT) به کاهش برخی از آسیب پذیری های که قبلا بحث عمدتا حقه بازی و دقیق ترین ارائه طرح هواپیما مسیر.

MLAT با این نسخهها کار با استفاده از اختلاف زمان ورود (TDOA) یا به عبارت دیگر از آنجا که سرعت نور و در نتیجه امواج رادیویی ثابت شما می توانید محاسبه فاصله با مقدار زمان آن را در زمان می رسند و سپس رسم یک دایره در اطراف گیرنده خود را با آن شماره به عنوان شعاع آن. هنگامی که شما انجام این کار با چندین گیرنده در مورد ما چهار یا بیشتر خطوط محافل خواهد شد و همه با هم تداخل دارند در یک نقطه است که در آن هواپیما باید باشد. اما پس از 1090 مگاهرتز است خط چشم را تبلیغ شما به ندرت (اگر نگوییم هرگز) را چهار جداگانه گیرنده به طور همزمان تشخیص همان هواپیما زیر 3000 به عنوان ADS-B است که انتقال به یک منطقه کوچک است.

Flightradar24 وب سایت ادعا می کند: "اکثر نقاط اروپا و آمریکای شمالی که امروز با پوشش MLAT بالا حدود 3000 تا 10000 فوت. نیز وجود دارد برخی از MLAT پوشش در مکزیک, برزیل, آفریقای جنوبی, هند, چین, ژاپن, تایوان, تایلند, مالزی, اندونزی و استرالیا و نیوزیلند. مناطق بیشتری را دریافت کنید MLAT پوشش به عنوان ما همچنان به اضافه کردن جدید رسیور برای شبکه ما."

گام 9::: جستجو برای که در آن هواپیما بوده است

جستجو در پایگاه داده با ضربه زدن بر روی نوار در بالای صفحه نمایش. شاید شما با نگاه کردن به یک دوست در یک پرواز به دیدن اگر آنها را در زمان و یا شاید شما به حوصله بوئینگ خلبانان و صرف 18 دقیقه نقشه کشی یک 787 اندازه ایالات متحده در آسمان است. ما در حال زندگی در عصر "مبتکر پرواز هنر."

در شانس کردن شما نمی توانید پیدا کردن برخی پرواز ممکن است به دلیل Flightradar24 ندارد پوشش و یا مسدود کردن که پرواز. در چنین رویداد می توان آن را ارزشمند برای بررسی FlightAware و کمتر جلا ADS-B ارز است که بیشتر احتمال دارد که هواپیما مسدود شده توسط دو نفر دیگر خدمات است.

گام 10: اضافه کردن هشدار

از صفحه نمایش شما می توانید اضافه کردن "هشدار" در مرکز نوار پایین. شما نمی توانید با استفاده از هشدار های سفارشی به عنوان یک کاربر رایگان است اما شما می توانید آن را با اشتراک و یا زیر بعدی چگونه در این سری است. این یک ابزار قدرتمند اجازه می دهد ما را به ایجاد هشدار بر اساس پرواز, ثبت نام, شرکت هواپیمایی و یا نوع هواپیما.

تصور کنید که گرفتن یک هشدار بر روی تلفن خود را در زمان بعدی اف بی آی تصمیم می گیرد به پرواز در اطراف در منطقه محلی خود. کسانی از شما که لذت بردن از یک کمی schadenfreude از زمان به زمان نیز ممکن است لذت بردن از چک کردن "Squawk 7700 عمومی اورژانس" گزینه است.

ادامه مطلب ADS-B نرم

در این مقاله ما آموخته اند که در مورد ADS-B و آسیب پذیری آن. قابل توجه ما آموخته است که چگونه ما می تواند با استفاده از آن تکه تکه کردن طبیعت به مسیر نظامی و FBI هواپیما در میان دیگران با استفاده از یک نرم افزار رایگان و وب سرویس. در قسمت بعدی از این سری خواهیم شیرجه رفتن به ساختمان خود ما ADS-B گیرنده با استفاده از یک Rasberry Pi و RTL-SDR دانگل — و سپس به اشتراک گذاری خود ما گیرنده داده ها را با جهان است.

می خواهید شروع به ساختن پول به عنوان یک کلاه سفید هکر? پرش شروع خود را-کلاه سفید هک حرفه ای با ما 2020 حق بیمه هک اخلاقی, گواهینامه آموزشی از بسته نرم افزاری جدید Null Byte فروشگاه و دریافت بیش از 60 ساعت آموزش از هک اخلاقی حرفه ای است.

خرید در حال حاضر (90 درصد تخفیف) >

تصویر جلد توسط L(عکس) خواهد Haigh از طریق دفاع تصاویر/فلیکر; تصاویر توسط Hoid/Null Byte


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de