اهمیت چادر مسافرتی

وبسایت مؤسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی مدعی شدهاست که اولین تلفن همراه موجود در ایران متعلق به ناصرالدینشاه بو

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

وبسایت مؤسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی مدعی شدهاست که اولین تلفن همراه موجود در ایران متعلق به ناصرالدینشاه بودهاست. ناصرالدینشاه هم که از وزرای مستقلالرای دیوانی هراس داشت، بیتمایل نبود کسی از عمله خلوت شاهی را در این مقام والا ببیند. هرساله کیوی، پرتقال، سبزی، گوشت مرغ، گل و گیاهان زینتی از جمله محصولات کشاورزی است که مازندران درآنها مازاد تولید دارد و آنها را با غلات، کلزا، سویا و روغن استان ولگاگراد روسیه معامله پایاپا میکند و بیشترین صادرات کیوی مازندران هم به روسیه است. پس از قتل کیوس، انوشیروان حکومت طبرستان و مازندران را به فرزندان امیر سوخرا که از امرای فیروز بن هرمز بود سپرد. به دستور او در سال ۱۳۰۱ هجری قمری اندرونی قدیمی کاخ گلستان را که از بناهای دوره فتحعلی شاه بود تخریب کردند و ساختمانهای جدیدی به جای آن ساختند. البته نباید از حق بگذریم؛ این نوع چادر درعینحال که بادوام است، به همان میزان هم سنگین است و حمل آن راحت نیست.

حتماً دیدهاید که کپکها نقاط سفید، سبز و یا سیاهرنگی هستند که روی سطح چادر مسافرتی ظاهر میشوند ومعمولاً بوی نامطبوعی هم دارند. البته این کار ممکن است ۲۴ ساعت هم طول بکشد. ابتدا طبق نکاتی که گفته شد آن قسمت از چادر مسافرتی را با آب و چند قطره مایع دستشویی و اسفنج نرم تمیز کنید، سپس چند قطره الکل روی آن ریخته و کمی صبر کنید سپس آن را بشویید و اجازه دهید چند ساعت خشک شود. یک تشت بزرگ را از آب ولرم پر کرده و چادر را در آب گذاشته تا کاملاً آب روی چادر مسافرتی بایستد و خیس بخورد اما چادر نباید بیشتر از نیم ساعت در آب بماند. ماشین لباسشویی بسیار قدرتمند است و شما با شستن چادر خود در آن، حالت ایستاده بودن و دوام آن را از بین میبرید و حتی اگر آن را تعمیر کنید اما چون درزهای چادر یکپارچگی خود را از دست دادهاند، متأسفانه این چادر مسافرتی هنگام طوفانها و بادهای شدید مقاومت لازم را ندارد. اما در نهایت شاه از سفر رضایت نداشت. هنگامیکه به سفر، طبیعتگردی و کوهنوردی میروید، چادر مسافرتی یکی از مهمترین وسایلی است که در سفر به آن احتیاج خواهید داشت. This ᠎da᠎ta was done ​wi th the help ᠎of GSA C on tent Generat᠎or Dem​oversi​on!

همچنین ضخامت بدنه بالا و ارتفاع زیاد آن از ویژگیهای مثبت این مدل چادر محسوب میشود. اشترانکوه با ۴۱۵۰ متر ارتفاع بلندترین نقطه استان لرستان است و پستترین نقطه در جنوبیترین منطقه استان واقع شده و ارتفاع آن از سطح دریا ۵۰۰ متر است. سپس محلول پاککنندهی مناسب چادر یا مایع دستشویی ملایم و کم عطر را به آن اضافه کنیم تا کف کند سپس اسفنج یا پارچه نرم را برداشته تا با این وسیله بهآرامی بتوانیم تمام نواحی چادر مسافرتی را بشوییم. برای شستن چادر مسافرتی به ابزار خاصی احتیاج نداریم، تنها به یک ماده شویندهی ملایم و کم عطر، آب ولرم و یک اسفنج یا پارچهی نرم احتیاج داریم. نحوه شستن پنجرههای چادر مسافرتی به این شکل است که ابتدا قسمتهایی که کمی رنگ زرد گرفته و شفافیت اولیهی خود را از دست دادهاند را با کمک یک پارچهی نرم و با استفاده از آب ولرم و سرکه، تمیز میکنیم و سپس با استفاده از محلول پاککنندهی مناسب چادر یا مایع دستشویی ملایم و آب برای شستن آنها استفاده میکنیم. سپس بعد از پاک کردن شیرهی درخت و لکههای دیگر باید آن قسمت را با آب ولرم بشوییم.

ازآنجایی که چادرهای مسافرتی ممکن است در مناطقی قرار بگیرند که دارای گردوغبار، زباله، شن و سنگریزه و موارد از این قبیل باشند، پس ابتدا باید کاملاً و بهطور عمیق نواحی کثیف و لکه شدهی چادر مسافرتی را تمیز کنیم و با یک دستمال خشک، روی آنها کشیده و آنها را کاملاً پاک میکنیم تا بتوانیم چادر مسافرتی را بشوییم. میتوانیم از محصولات الکلی برای از بین بردن این لکهها استفاده کنیم، مثلاً از ماده ضدعفونیکنندهی دست یا دستمال مرطوب استفاده کنیم. این کمپانی در هر سه نوع چادر سفری، محصولات قابل توجه و با کیفیتی را ارائه داده است. شما میتوانید در سایت اینتکس سیتی تمامی محصولات را مشاهده کنید. چادرهای اتوماتیک، بهترین چادر مسافرتی است که میتوانید در سفر و کمپینگها از آنها استفاده کنید. شما میتوانید با توجه به تعداد نفراتی که در سفر همراه خود هستند، مدل دلخواه خود را انتخاب کنید. در صنعت گردشگری همانند دیگر کسبوکارهای موجود، زمانهایی وجود دارد که میزان تقاضا برای خرید یک محصول به بالاترین حد خود میرسد. وجود توری های مناسب در ورودی و پنجره های چادر، از ورود حشرات و دیگر حیوانات به داخل چادر جلوگیری می کند و خواب راحت تری را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن