فراموش المپیک گرفتار شده بودند در سیاسی تیررس

(کهربا ماتسوموتو/Yahoo Sports تصویر)چهل سال پیش در ایالات متحده تحریم های المپیک بازی ها برای اولین بار و تا ب

توسط PATRIS-MUSIC در 30 اردیبهشت 1399
(Amber Matsumoto/Yahoo Sports illustration)
(کهربا ماتسوموتو/Yahoo Sports تصویر)

چهل سال پیش در ایالات متحده تحریم های المپیک بازی ها برای اولین بار و تا به امروز تنها در زمان. این داستان پشت جیمی کارتر رئیس جمهور تصمیم و زندگی در آن نهفته است.

قسمت 1: حماسه سال 1980 تحریم | بخش 2: زندگی برای همیشه لطفا برای تغییر

بیشتر: سرقت در بازی های المپیک 1980? | آمریکا مدال در مسکو | محمد علی نقش دیپلمات

قلب خود را غرق در مراحل. ماه قبل از المپیک تابستانی در آهنگ و استخر در سراسر امریکا با تیر bookmark شده در اتاق خواب, تقویم نگرانی شروع به خزش. آن blindsided ورزشکاران در کافه ها و پدر و مادر خانه; در فرودگاه ها و مرکز آموزش المپیک در اخبار همایش ها و هتل ها در رختکن و در مدرسه.

آنها در میان بهترین در جهان است و آرزو داشت برای یک فرصت به آن را اثبات کند. بنابراین برای آنها جستوجو کرد مرزهای انسانی اعمال شود. برخی از crawled از خواب قبل از 5. دیگران کار می کرد نیمه شب گذشته. چند هر یک بار در در حالی که ایستاده بر روی صندلی و چشمان خود. آنها می خواهم حلقه های المپیک. آنها می خواهم به شنیدن سرود. آنها می خواهم احساس طلا استراحت به آرامی قفسه سینه خود را.

و پس از آن در اوایل بهار زندگی خود را مسدود.

در سن coronavirus این همه بیش از حد آشنا داستان. 2020 المپیک, البته, اند به تعویق افتاد. عدم قطعیت و پوچی ابر موقت. برای هزاران نفر از ورزشکاران در سراسر جهان, رویای تحقق است در خود نگه دارد.

این ورزشکاران, اما آنهایی که شما به زودی خواهید در مورد خواندن نیست توکیو امیدوار. شما احتمالا حتی نمی دانند که خود را به نام.

آنها در 50s و 60s در حال حاضر. اما به عنوان COVID-19 جاروب جهان در ماه مارس قلب خود را غرق دوباره. به عنوان همه گیر لغو ورزشی فصل به پایان رسید و مشاغل همدلی coursed از طریق آنها. و با آن آمد یک شبح وار فکر کردم: من می دانم که دقیقا چه امروز ورزشکاران را احساس می کنند.

چهل سال پیش آنها قهرمانان ملی و دارندگان رکورد جهانی. آنها بیدار روزمره به سند چشم انداز از مسکو در سال 1980. سپس بزرگترین تحریم در تاریخ ورزشی پاره پاره های دور.

آنها 458 مردان و زنان آنها USOC به رسمیت می شناسد به عنوان 1980 المپیک, اما که نمی رقابت در بازی های المپیک 1980. ورزشی یاهو صحبت با بیش از 100 نفر از آنها را بیش از گذشته چند ماه. به عنوان ذهن خود را زحمت کشیده به لحظات تاریک آنها fumed و آهی کشید; reminisced و منعکس; crusaded و گریه کرد. بیشتر بهبود از ناامیدی و خشم و افسردگی ساخته شده توسط تحریم. بسیاری از آن آموخته. دیگران هنوز هم مبارزه با چه ifs و چرایی.

هر یک از سفرهای خود منحصر به فرد است رو توسط نیروهای مختلف به نتایج مختلف. یک مضمون مشترک به طور مداوم دوباره ظاهر. آنها به عنوان یک 1980 المپیک تیم احساس "فراموش شده" فریب خورده از میراث و تغییر زندگی تجربه است. چند تا آنجا که به می گویند: "ما وجود ندارد."

به همین دلیل است که اکثر اگر نه همه مایل بودند به غربال کردن از طریق خاطرات و بطور منظم احساس غم و اندوه. آنها می خواهند داستان خود را گفت.

بنابراین در اینجا آن است.

*****

(Amber Matsumoto/Yahoo Sports illustration)
(کهربا ماتسوموتو/Yahoo Sports تصویر)

در تابستان سوزان روز در سال 1972 کمی قبل از ظهر چند مایل خاموش پورتوریکو سواحل جنوبی در متوسط صنعتی شهر Ponce, Jesús واسالو محدود خارج از مدرسه در جستجوی ناهار. آن را در اواخر ماه اوت است. او به تازگی تبدیل شده 11. او قدم تا جاده به نزدیکی colmadoیا مینی بازار است. او strode گذشته تولید به سمت ساندویچ, ضد, به خط. و او منتظر است.

او یکی از پنج خواهر و برادر, تمام پسران و مشتاق ورزشکاران است. بسکتبال و بوکس غنی شده خود را در اوایل سال. آن شنا, هر چند که خانواده با هم در بعد از ظهر و آخر هفته در باشگاه Deportivo. آن آب که شد جخوزس' عشق اولیه. به همین دلیل است که در خط در colmadoزمانی که او peered بیش از یک پشته از روزنامه ها یک عکس و تیتر گرفتار چشم او. شناگر آمریکایی مارک اسپیتز برنده اولین مدال طلا او بخوانید.

و او به عنوان یک زن و شوهر هزار مایل دور در نشویل, تنسی, 9 ساله تریسی Caulkins نشسته در مقابل تلویزیون مجذوب. در حومه بوفالو, نیویورک, 10-year-old سو والش بیش از حد بود. بیش از همه کودکان و نوجوانان به تماشای بازی های المپیک و آرزو ، چند روز بعد جخوزس بازگشت به مینی بازار و دیدم تیتر دیگر: اسپیتز برنده پنجمین مدال طلا.

و به پيغمبر گفت: مرسی. چه آن را مانند به این باشد که خوب است ؟

فکر خیلی آخرتی. بیش از چند سال آینده آن کمتر شد ، خانواده نقل مکان کرد به میامی که در آن جخوزس شکست سن-گروه شنا ، یک روز در جستجوی نخبگان مربیگری پدرش بسته بندی شده در خانواده ها وسایل را به یک ماشین چهار برادر شلوغ به عقب و آنها جاده -. ی غرب است. پدر و مطمئن ساخته شده به رزرو هتل با استخر. برادران رز اوایل قبل از اینکه هر روز سفر و شنا کرد.

در Mission Viejo, California, آنها افزایش یافت و حتی پیش از آن. مادر کاهش یافته و آنها را در 5:20 برای تمرین و سپس راند. به عنوان آنها را قطعه قطعه طریق آب او پخته شده, ژامبون, تخم مرغ و پنیر ساندویچ. هنگامی که خود را خسته بدن پدید آمده و حدود 8, او با, در خانه, سوخت آنها به عنوان scurried به مدرسه. در بعد از ظهر بازگشت آنها به استخر برای آموزش وزن و تمرین شماره 2.

این 20,000 متر-هر روز روال خوردند دور در جخوزس اما سخت او. بیشتر پرونده سقوط کرد. بازی های المپیک در 14 سالگی به نمایش در آمد. این Vassallos تماس پورتو ریکو فدراسیون شنا. جسی به عنوان Anglos به نام او خواهد بود آن گوهر تاج.

"آنچه ما باید انجام دهید برای رقابت برای پورتوریکو در سال 1976 بازی های المپیک؟" برادران پرسید.

"شما نمی توانید" فدراسیون به آنها گفت. "شما را به زندگی می کنند در پورتوریکو."

به جای آنها ساخته شده این سفر کوتاه تا کالیفرنیا ساحل به ساحل طولانی برای المپیک ایالات متحده محاکمه. برای پنج روز آنها را تماشا می کردند هم تیمی ها و افسانه های واجد شرایط برای مونترال بازی. در ششمین جسی پنجه یک بلوک برای 1500 متر آزاد final. او غوطه ور خسته و ششم به پایان رسید. او گریه کرد.

پس از بازگشت به خانه پدر خود را تحویل داده و لازم است یادآوری.

"شما تا جوان" پدر گفت پسر. "بیایید تا فردا و شروع به کار."

صبح روز بعد جسی فنر از رختخواب بیرون به حیاط خلوت کوچک, استخر, پدر تا به حال ساخته شده و به آب با رویاهای از سال 1980.

Jesse Vassallo took aim at the 1976, 1980 and 1984 Olympics. (Courtesy of Jesse Vassallo)
جسی واسالو در زمان هدف در سال 1976 1980 و 1984 بازی های المپیک. (حسن نیت ارائه میدهد از جسی واسالو)

*****

در سال 1978 نانسی هاگشید خانه را ترک کرد. برای اولین بار در تعطیلات آخر هفته پس از آن جمعه ها به عنوان پس برای خوب است. او 15 ساله دانشجوی سال دوم دبیرستان. او نیز اتفاق افتاده است به یک قدرتمند ورزشکار و آمریکا دارنده رکورد. بنابراین قبل از اینکه او می تواند درایو را از او نقل مکان کرد و دور از خانواده در جکسون ویل فلوریدا به نزدیکی گینسویل به تعقیب بازی های المپیک مسکو.

در گینسویل, شنا در انحصار خود زندگی است. قبل از طلوع آفتاب او پریدند بر روی دوچرخه خود را و pedaled به عمل است. پس از دو ساعت و 400 دور با ولگرد ریمل طولانی زیر چشم او کشیده شلوار و گرمکن بیش از لباس شنا و scurried به کلاس. چند ساعت بعد او حدودا به استخر. او زد و برداشته. مربی او را از بند یک کمربند به دور کمر او – و به یک سری از قرقره. او را فرسوده اندام خواهد چلپ چلوپ ferociously به آب کشیدن او را در یک جهت. یک سبد از وزنه در انتهای دیگر از قرقره به عقب کشیده.

این کار در اواخر 70s است آنچه المپیک حسرت مورد نیاز است. در هامبورگ نیویورک شکایت والش دو برابر شد تا در کلاس های مدرسه فارغ التحصیل اولیه و روشن او 1980 برنامه. در آبرن دانشگاه, داد و بیداد کن Gaines' فرمول یک نور courseload شش خسته کننده ساعت از شنا کردن در روز و شش روز در هفته. در نشویل تریسی Caulkins' مسیر به ده ها تن از مسابقات قهرمانی ملی به عنوان یک نوجوان بود, آموزش, مدرسه, قطار, خوردن, خواب در قطار دوباره. آن را به حال او را در موقعیت برنده شش مدال در مسکو.

در فلوریدا, فلوریدا, سوزی, Thayer مادر یافت 25 متر استخر در یک پایگاه نیروی هوایی و کمک به عوض آن را به یک آموزش توپی. سوزی خواهد شنا چندین مایل در هر روز است. او می خواهم به بیرون پمپ 200 pushups و 500 situps. بدن او خواهد لرزید. او می خواهم به نوبه خود به وزن آنهایی که او می خواهم دست-ساخته شده از لوله کشی بتن و طناب. او می خواهم میل لنگ آنها و میل لنگ بیشتر تا زمانی که او از لحاظ جسمی نمی تواند بلند کردن سلاح های خود را به موهای او را بشویید. هر شب او می خواهم تلنگر باز کردن یک مجله و رکورد او تمرینات خود بار خود را تکرار. او نوشت اهداف بیش از حد. یکی به طور خاص بود ناخوانا در صفحات مجله و مرکز آموزش دیوار: را تیم المپیک. در دسامبر. 23 سال 1979 زمانی که 17 ساله سوزی و صدها نفر از دیگر ورزشکاران آمریکا چشمان خود را برای این شب آن را در دسترس است.

در دسامبر. 24, سال 1979 اتحاد جماهیر شوروی به افغانستان حمله کرد و همه چیز را تغییر داد.

*****

(Amber Matsumoto/Yahoo Sports illustration)
(کهربا ماتسوموتو/Yahoo Sports تصویر)

در 1 p. m. on Jan. 2, 1980, در به طور فزاینده ای بی قراری جهان, 12 مردان جمع شده بودند دور یک میز در واشنگتن است. میدوی را از طریق دو ساعت, 25 دقیقه, جلسه, U. S مشاور امنیت ملی زبیگنیو برژینسکی تبدیل اتاق را با توجه به ظریف موضوع. آن را مورد I. A. 13.g یک وزارت امور خارجه کاغذ ترسیم بالقوه پاسخ به تهاجم اتحاد جماهیر شوروی. فهرست خود را در جدول از محتویات یک کلمه.

"المپیک است."

همیشه از بازی های مدرن آغاز به کار ایالات متحده حاضر شده بود. سیاستمداران فکر اینکه که باید تغییر دهید. "خروج از بازی های المپیک تابستانی در مسکو خواهد بود ضربه جدی به اتحاد جماهیر شوروی بین المللی اعتبار" وزارت امور خارجه نوشت: به این گروه است. آن هشدار داده است که تحریم "خواهد صدمه دیده ورزشکاران آمریکا به مراتب بیشتر از آن را تحت تاثیر قرار شوروی سیاست و یا اقدامات." اما در این دیدار معاون وزیر امور خارجه وارن کریستوفر ارائه اطلاعات جدید: آلمان غربی به ناتو نماینده تا به حال در مقایسه با مسکو 1980 به برلین در سال 1936 که بسیاری بر این باور بوده است propagandized توسط هیتلر. با نگاهی به گذشته های هرزه احساس غرب باید تحریم این بازی ها -- و به همین ترتیب احساس در مورد این عزیزان.

بحث در اطراف اتاق از دبیر مطبوعاتی به وزیر امور خارجه از نرم افزار به باهم. کریستوفر یادآوری همکاران خود را به در نظر گرفتن ورزشکاران و خود را یک بار در طول عمر فرصت. کاخ سفید مشاور لوید کاتلر با اشاره به بازی های المپیک یک نهاد خصوصی اما گذرنامه ارائه شده دولت یک مکانیزم کنترل. معاون رئیس جمهور Walter Mondale گفت: اقدام علیه بازی های المپیک می تواند تخیل ،

و در سر میز لرز موج پایین جیمی کارتر رئیس جمهور ستون فقرات.

کارتر بود در تضاد مبهم. دو روز بعد او در مواجهه کاخ سفید دوربین و با فرمت ملت است. "اگر چه ایالات متحده ترجیح می دهند به خارج از بازی های المپیک برنامه ریزی شده در مسکو در این تابستان او گفت:" به سمت انتهای آدرس خود را "اتحاد جماهیر شوروی باید درک کنند که ادامه اقدامات تهاجمی را به مخاطره می اندازد هر دو مشارکت ورزشکاران و سفر به مسکو توسط تماشاگران که به طور معمول مایل به شرکت در بازی های المپیک است."

طی هفته های آینده طیف گسترده ای از صداهای یافت کارتر گوش. سیا مطالعه به این نتیجه رسیدند که تاثیر ضد المپیک اقدام محدود خواهد بود. برژینسکی گفت: کارتر در غیر این صورت. در جمعه صبحانه جلسات در سیاست خارجی دولت گردد آن موضع و فلوچارت آن دوره است. در Jan. 18 با پرتره از احترام رئیس جمهور خیره در او کارتر به نام بازی های المپیک "سخت ترین سوال از همه است."

در Jan. 20 او نشسته در مقابل یک میکروفون و سراسر از چهار روزنامه نگاران. ان بی سی "ملاقات با مطبوعات" دوربین های نورد. المپیک نشسته در اتاق نشیمن خود را ، ناآرامی آغشته کارتر ، "آیا شما به نفع ایالات متحده شرکت در بازی های المپیک مسکو در?" ان بی سی بیل مونرو پرسید.

"نه" کارتر پاسخ داد: در یک اسکریپت تن. "نه من و نه مردم آمریکا را در حمایت از فرستادن یک تیم آمریکایی به مسکو با تهاجم اتحاد جماهیر شوروی نیروهای خود در افغانستان است. من ارسال یک پیام امروز به کمیته المپیک ایالات متحده آمریکا هجی کردن خود من موقعیت: که مگر شوروی عقب نشینی نیروهای نظامی خود را ظرف یک ماه از افغانستان که بازی های المپیک بود نقل مکان کرد و از مسکو به یک جایگزین سایت و یا سایت های مختلف و یا تعویق و یا لغو شود. اگر شوروی نه عقب نشینی نیروهای نظامی خود را فورا از افغانستان ظرف یک ماه من را پشتیبانی نمی فرستادن یک تیم آمریکایی به بازی های المپیک است."

*****

On Jan. 20, 1980, President Jimmy Carter discussed the Soviet invasion of Afghanistan, and stated that he would "not support" sending a U.S. Olympic team to Moscow. (Leif Skoogfors/Getty Images)
در Jan. در 20 سال 1980 جیمی کارتر رئیس جمهور در مورد حمله شوروی به افغانستان و اظهار داشت که او "نه پشتیبانی" ارسال یک تیم المپیک ایالات متحده به مسکو است. (Leif Skoogfors/گتی ایماژ)

نشستن در خانه در هامبورگ پدر و مادر خود را در کنار او شکایت والش خیره شد در یک تلویزیون در شوک است. ورزشکاران دیگر شنیده می شود روز بعد دست دوم. برخی از خواندن روزنامه ستون که بسیاری از آنها پشتیبانی می کند تحریم. بیش از 100 نفر در مرکز آموزش المپیک در کلرادو اسپرینگز کلرادو با انتشار بیانیه ای هل دادن به عقب. اما هیچ تلفن همراه وجود دارد به وزوز و یا اینترنت را بررسی کنید. در آنجا بودند و هنوز هم قبل از سحر آلارم و 5:30 a. m. شیوه. جسی واسالو و نانسی هاگشید هنوز هم توجه به آنها و جعلی جلوتر است. روز پس از روز. سکته مغزی پس از سکته مغزی.

فقط در مورد همه همسالان خود را بیش از حد به این دلیل که USOC به آنها گفت. در Jan. 7 آن را به آنها خبر نامه ای گفته کارتر اولیه نظر بوده است "را بگشایند." در اواخر ژانویه کارکنان فدراسیون های ورزشی گفت: مسکو امیدوار است که "همه قبل از المپیک فعالیت های USOC و ملی حاکم بر بدن [NGBs] در حال حرکت به جلو در برنامه." اولین پاراگراف از دیگر USOC نامه on Feb. 4 مطمئن باشید آنها "است که نه رئیس جمهور ایالات متحده خواسته USOC به در نظر گرفتن خروج از بازی و نه USOC توافق به چنین اقدام در این مرحله بر خلاف آنچه شما بوده ام به خواندن و شنیدن. ما را انتخاب کنید یک تیم المپیک."

و ما را حفظ و آموزش اکثر ورزشکاران فکر متقاعد شده است که همه بحث شد صرف ذکراست. کارتر بلوف میزند آنها به خود. سازش مربیان خوش بینی و ساده لوحی سوخت انکار است.

دولت کارتر در ضمن کردم به کار. آن را با تشکیل یک المپیک ویژه نیروی کار در وزارت امور خارجه و تحت فشار متحدان خارجی به سقوط در خط. در کاخ سفید کاتلر معاون مشاور جو Onek سیاست داخلی و کارمند باب Berenson پیشگام تلاش است. آنها به دنبال کار در یک المپیک جهانی که "می دانستم که هیچ چیز" در مورد. کمیته بین المللی المپیک رهبران به سرعت در تمسخر طرح های پیشنهادی خود را برای جابجایی.

[Busbee: محمد علی غلط تحریم ماموریت]

با قاطع و دو حزبی کنگره پشتوانه هر چند کاخ سفید آغاز شد تلنگر USOC. علنا رئیس جمهور رابرت کین و مدیر اجرایی همین میلر گام زد دقت کنید. آنها به حمایت از دولت views اما رقصید در اطراف پیشنهادات از تحریم. در اوایل فوریه کاتلر و Onek پرواز به Lake Placid, نیویورک, سایت 1980, زمستان بازی ها برای فشار بیشتر. به زودی پس از ورود آنها ملاقات با کین و دیگر USOC رهبران. زمانی که خواسته های خود را برآورده مقاومت بحث شد استدلال. تنش شد و خشم. Onek تهدید به از بین بردن USOC اگر آن را نمی منطبق هستند. کین ترک جلسه خشمگین.

با وجود روز بعد عذر خواهی کارتر سرسپردگان فشرده. وزیر امور خارجه سایرس ونس باز IOC را 82 جلسه. او در امان یکی استقبال جمله پس از آن رو به نقطه خود را. "همانطور که ما در اینجا دیدار با امشب چهره جهان یک تهدید جدی برای صلح را بالا می برد که به یک موضوع از اهمیت اساسی برای جنبش المپیک," او گفت: المپیک رهبران از سراسر جهان است. "به من اجازه دهید من دولت را در موقعیت روشن است: ما را در مخالفت با مشارکت یک تیم آمریکایی در هر بازی های المپیک در پایتخت یک مهاجم ملت است."

سکوت جاروب اتاق هنگامی که او به پایان رسید. برخی از چهره های عینک نفرت. روز بعد بین المللی المپیک اعلام کرد که "به اتفاق آرا که بازی باید برگزار شود و در مسکو به عنوان برنامه ریزی شده." جسارت این USOC منتشر شد بیانیه خود گفت: "همچنان به اصرار المپیک امیدوار به رفتن با خود را به آموزش اختصاص داده شده." یک هفته بعد آن را دنبال کرد تا با یادآوری: "هر گونه تصمیم گیری در مورد ما عدم مشارکت در بازی بر عهده USOC خانه از نمایندگان."

به عنوان تقویم بدبختانه به ماه مارس و به عنوان شهروندان آمریکایی reveled در معجزه یخ در تابستان المپیک دعوت هنوز نشسته بیکار در USOC آستان.

*****

President Jimmy Carter addresses Olympians and Olympic hopefuls at the White House on March 21, 1980. (AP)
جیمی کارتر رئیس جمهور آدرس های المپیک و المپیک امیدوار در کاخ سفید در 21 مارس 1980. (AP)

برخی از 100 ورزشکاران آمریکا به زودی دریافت نوع دیگری از دعوت: به کاخ سفید برای دیدار با رئیس جمهور. در مارس 21, آنها بسته بندی شده شانه به شانه به مرطوب شرق اتاق برای چه آنها فرض بر این خواهد بود یک سالن شهر. نور فیلتر شده از طریق نیمه curtained ویندوز. پر اب و تاب لوستر loomed سربار.

برژینسکی مشاور امنیت ملی بود و برای اولین بار به آنها خوش آمد می گوید. بهره برداری از یک چوب اشاره گر به یک نقشه خاورمیانه تحویل او چه برخی از ورزشکاران در زمان به عنوان یک "مهربان ژئوپولیتیک درس است."

"نگاه من به دانشگاه رفت و شما می توانید با استفاده از کلمات بزرگ Ziggy" برخی فکر می کردم. دیگران سر در حال چرخش بودند.

"می تواند هر چیزی در همه اتفاق می افتد در حال حاضر که به ما اجازه رفتن ؟" یکی پرسید.

"ما قطعا تجدید نظر اگر [شوروی ترک افغانستان]," برژینسکی پاسخ داد: "اما به نظر می رسد بسیار بعید است."

Onek معاون مشاور و سپس جای او را در تریبون و مشخص شده در برنامه های دولت برای جایگزین, counter-بازی های المپیک است. به عنوان او آماده برای یک سوال درب چرخش باز و کارتر در راه می رفت. هیچ کس دست می زدند. خبرنگاران در انتظار یک استاندارد ریاست جمهوری تشویق شد شگفت زده و قاب آن را به عنوان یک حمله. ورزشکاران که دو روز قبل از آن در استخر و یا در آهنگ های, تا به حال هیچ سرنخی از آنها می خواهم انجام هر چیزی نادرست.

کارتر پس از آن صحبت کرد و پهن ارواح. "ما یک هسته ای, عصر," او گفت:. "ما باید یک مقدار جدی تر چشم انداز در حال حاضر حتی از وجود در سال 1936 هنگامی که المپیک برگزار شد در برلین. آن را جدی شده بود پس از آن. در نگاه به گذشته آن آشکار است. من هفته گذشته با وزیر رئیس جمهور ایالت بایرن در جنوب آلمان است. ... او گفت: اگر فقط بازی های المپیک شده بود برگزار شد و در برلین در سال 1936 این دوره از تاریخ می شده اند متفاوت است. ما یک شبیه چشم انداز در حال حاضر.

"بازی های المپیک مهم هستند به اتحاد جماهیر شوروی. آنها را ساخته اند عظیم سرمایه گذاری در ساختمان و تجهیزات و تبلیغات. همانطور که احتمالا در حال حاضر اشاره شده است به شما آنها گذشت صدها هزار نسخه از یک مقام رسمی شوروی سند و گفت که تصمیم جامعه جهانی برای برگزاری بازی های المپیک در مسکو اذعان تصویب سیاست خارجی اتحاد جماهیر شوروی و اثبات به جهان است که شوروی سیاست نتایج صلح بین المللی.

"من نمی توانم بگویم در این لحظه چه کشورهای دیگر نمی خواهد رفتن به بازی های المپیک تابستانی در مسکو. ما نمی خواهد. من می گویم که با هر گونه ابهام; تصمیم گیری شده است."

ورزشکاران چپ حیرت زده کرد. آنها آمده بودند انتظار گفت و گو است. به جای آنها یک فرمان. روز بعد آنها پیشنهاد یک راه حل میانی: رقابت در مسکو اما اجتناب از تمام مراسم. کاخ سفید بلافاصله آن را رد کرد.

وجود دارد هیچ خطر انداخته هیچ نیم اقدامات است. "اکنون روشن است که ما نمی خواهد در اعزام یک تیم به مسکو در سال 1980" یکی از ورزشکاران شورای مشورتی هرزه نوشت: در نامه ای به همسالان. قاطع USOC رای در شرکت باقی مانده سه هفته دور در مارس 12. اما برخی از مقامات کاخ سفید به عهده گرفت که آنها تا به حال یک معامله است. آنها فرض USOC حال اذعان خواهد بود و رای به تحریم. آنها فرض آنها می خواهم به دست آورد.

تا زمانی که Berenson کاخ سفید دستیار و نلسون Ledsky سر از وزارت امور خارجه المپیک وظیفه نیروی پرواز به کلرادو اسپرینگز برای مارس 29 جلسه NGBs. همین میلر USOC, مدیر اجرایی, چراغ خاموش نشست. او به ذکر است که یک گروه از اروپای غربی کمیته ملی المپیک به تازگی رای به سرپیچی دولت خود را و رفتن به مسکو است. NGB رهبران تأیید کرد که تیم خود را آموزش خواهد بود و آماده شده است. زمانی که Ledsky و Berenson پیوست بحث آن گرم می شود. آنها برنامه ریزی دقیق برای جایگزین بازی های المپیک است. این NGBs گفت: نه ممنون.

المپیک مقامات سمت چپ اتاق امیدوار. Berenson و Ledsky در ضمن سوار پرواز تجاری خود را در خانه احساس خطر. به عنوان آنها cruised بالاتر از میانه امریکا آنها پیش نویس یک یادداشت به کریستوفر معاون وزیر خارجه: رئیس جمهور در حال رفتن برای حفظ یکی از شرم آور ترین تحقیر شکست در تاریخ ریاست جمهوریآنها نوشت. آنها در حال رفتن برای رای دادن به رفتن به مسکو است.

*****

Anita DeFrantz, a member of the 1980 Olympic rowing team and the USOC's Athletes Advisory Council, talks to reporters at a news conference in Colorado Springs in April. (AP)
آنیتا DeFrantz عضو 1980 المپیک تیم قایقرانی و USOC را ورزشکاران شورای مشورتی مذاکرات به خبرنگاران در یک کنفرانس خبری در کلرادو اسپرینگز در ماه آوریل است. (AP)

برای ماه دولت تا به حال استراحت در افکار عمومی. اوایل نظر سنجی نشان داد سه چهارم ملت مورد علاقه تحریم. چگونه جرات کسانی که خودخواه بچه ها سرپیچی رئیس جمهورآمریکایی ها احساس کردند و اقلیتی از ورزشکاران توافق آن را وظیفه خود را.

ولی نمی دانم در مورد خود را سه روز و یا خود تمرکز منحصر به فرد. اکثر ورزشکاران نمی توانستم درک از دست دادن بازی های المپیک برای نامشهود منظور است. آنیتا DeFrantz یک پارو زن که رهبری مقاومت در دریافت ایمیل نفرت و تهدید به مرگ. آنها او را وحشت زده. با این وجود در یک جلسه خصوصی با مقامات وزارت امور خارجه پرسید که او مهم ترین سوال: "آیا شما به من قول بده که یک زندگی را نجات داد و یا در امان با ما رقابت نمی?" آنها نمی تواند و حل و فصل تقویت شده است. کارتر سعی کرده بود به خواستگاری جنبش المپیک با گفتمان اما المپیک شد, برگزاری شرکت است. بنابراین شروع به سرکوب.

در اواخر ماه مارس و اوایل آوریل ، دولت شروع به کشیدن رشته ها. این کشف راه هایی برای جلوگیری از NBC بعد از هشت رقم پرداخت به شوروی. آن phoned USOC شرکت اهدا کنندگان و برخی از $200,000 بود و گفته نکردن.

مقامات کاخ سفید در گفتگو با کنگره همچنین لیستی از مجازات آنها می تواند لوی در برابر USOC اگر این رای به رفتن به مسکو است. برخی از – لغو آن مالیات معاف وضعیت سلب آن را از زمین فدرال اصلاح منشور آن – به بیرون درز شد به رسانه ها.

کاتلر, کاخ سفید, مشاور, حتی سفر به شیکاگو در مارس 4 برای جسی اونز در مراسم تشییع جنازه کمتر به پرداخت ادای احترام به آهنگ افسانه بیشتر به نشستن با USOC رهبران میلر و کین. به عنوان میلر چپ این سرویس در راکفلر کلیسای یادبود خبرنگاران گیر میکروفن در صورت خود را و در مورد به بیرون درز دولت تهدید. آشکار "باج خواهی" او barked بازگشت.

و تهدید نیست همه ساخته شده deviously. صحبت کردن با انجمن آمریکایی سردبیران روزنامه در آوریل 10, دو روز قبل از USOC رای کارتر گفت: "اگر اقدامات قانونی لازم برای اجرای این تصمیم به ارسال یک تیم به مسکو و سپس من را به کسانی که اقدامات قانونی."

که همان روز صحبت به USOC اداری کمیته کین در نهایت در داد. "اگر ما تصمیم به رفتن [کارتر] در حال رفتن به آن را به ما. ما می رویم به از دست دادن ما منشور دست دادن همه چیز است," او گفت:.

"ما هیچ ،

"ما در حال لیسید."

*****

USOC executive director Don Miller, at microphones, speaks at the committee's House of Delegates meeting after its vote on the Olympic boycott. At left is USOC president Robert Kane. (AP)
USOC مدیر اجرایی همین میلر در میکروفون صحبت می کند در کمیته مجلس نمایندگان جلسه پس از رای خود را در المپیک را تحریم کنند. در سمت چپ USOC رئیس جمهور رابرت کین. (AP)

روز بعد 21 ساله Rowdy Gaines swooped به یک استخر در Austin, تگزاس و glided سوی ایالات متحده قهرمانی ملی. او تلنگر-تبدیل و سپس دوباره برای بار سوم. او با سرعت به سمت دیوار را لمس و نگاه کردن. او می خواهم swum 200 متر در 1 دقیقه و 49.16 ثانیه است. هیچ کس در این مستند تاریخ بشریت تا به حال رفته سریع تر است.

برخی از 16 ساعت بعد یک چیز درهم و برهم از مدیران و ورزشکاران جانباز جمع آوری شده در کلرادو اسپرینگز به تصمیم می گیرید که آیا Gaines اجازه داده می شود برای رفتن به بازی های المپیک است.

در اوایل صبح روز 12 آوریل آنها -- USOC خانه از نمایندگان – ظ به کاورنو سالن در شاخ هتل. معاون رئیس جمهور Walter Mondale پا به یک سکو به عنوان اولین عمده بلندگو. او را به خود جلب کرد شباهت به برلین در سال 1936 بود که کوک این دولت شعارهای همه همراه است. او به پرداخت ادای احترام به اونز که می خواهم برنده چهار مدال طلا در آن بازی ها -- "اما نه جسی دستاوردها در برلین و نه هیچ یک از کلمات صحبت در این بازی مانع رایش از بهره برداری المپیک از سمت خود را وحشیانه به پایان می رسد," او گفت:.

به عنوان او صحبت کرد چند ورزشکاران را تکان داد سر خود را.

اما این لایحه Simon USOC را خزانه دار که بسیاری از احساس نوسان خواهد شد. این USOC اداری کمیته ترس از عواقب آمده بود در حمایت از تحریم. اگر سیمون بود در هیئت مدیره بیشتر نمایندگان خواهد بود بیش از حد. سیمون صرف شب گذشته در اتاق هتل خود را دور تند زرد حقوقی پد تهیه پیش نویس و redrafting سخنرانی خود در عذاب. دوازده ساعت بعد او ایستاده بود قبل از یک سازمان که در آینده استراحت در کلمات خود را. او صحبت کرد و برای 20 دقیقه. او پاره شد اما فصیح و قانع کننده باشد.

"آنچه که ما باید برای تصمیم گیری در اینجا," او گفت: "نه legalese مختلف اصلاحات اما unequivocable رای برای حمایت از کشور ما است. و من به شما نشان می دهد که اگر در این راه شما می خواهید را به رای دادن به سرپیچی رئیس جمهور, شما خواهد بود, رای گیری, برای از بین بردن کمیته المپیک ایالات متحده آمریکا به جنبش المپیک و انکار نسل های آینده از آمریکایی ها امتیاز و افتخار به نمایندگی از کشور ما در آینده بازی های المپیک است.

"صرف نظر از آنچه که به سمت شما می آیند را در این موضوع به رئیس جمهور گفت که ما در حال رفتن به مسکو است. او ساخته شده است که امنیت ملی تعیین و آن را به شدت حمایت مردم آمریکا است. و در واقع اگر وجود دارد هر گونه که آرزوی مرگ و رای به سرپیچی رئیس جمهور خدا به ما کمک کند."

نمایندگان رز و تحسین. بعد از آن در بعد از ظهر آنها را پیاده به مقابل اتاق را مشاهده کنید و رای خود را. کین جمع آوری ورقه کاغذ در یک پارچ خالی و سپس اعلام نتیجه: 1,604 در حمایت از تحریم 797 برابر.

به آرامی رسما نمایندگان فیلتر شده از طریق دو درب, گذشته, اشک-رنگ آمیزی چهره و funereal خیره. ورزشکاران سرگردان برخی aimlessly برخی به فرودگاه و برخی در جستجوی تلفن برای اطلاع رسانی به هم تیمی.

ده ها تن از آنها در سطح جهانی رقبا که می خواهم دور جولای 19 در تقویم که می شده است گفت: چهار سال قبل از سال 1980 خواهد بود خود را لحظه ای که می خواهم خواب در طبقه زیرزمین و ترک شغل که می خواهم معوق مدرسه و تاخیر در ازدواج که می خواهم تحمل سوء استفاده و شکسته پرونده تحت فشار قرار دادند و بدن خود را به محدودیت های بی حد و حصر برای ساعت هر روز با یکی irreplicable هدف, هرگز, شرکت در ورزش خود را دوباره.

*****

A shirt made by the rebellious 1980 U.S. women's rowing team and worn in Washington D.C. (Courtesy of Carol Brown)
یک پیراهن ساخته شده توسط سرکش سال 1980 در ایالات متحده زنان تیم قایقرانی و فرسوده در واشنگتن دی سی (حسن نیت ارائه میدهد از کارول براون)

در Austin, داد و بیداد کن Gaines پختند با خشم. نانسی هاگشید روح غرق به پایین ، جسی واسالو بعد انداخت اسلحه خود را در ناامیدی. 4:50 صبح از خواب بیدار کردن تماس او به زودی متوجه شد بیهوده است. در طول ماه مه و ژوئن تمرینات آمد و رفت; واسالو کاملا اغلب خانه ماندند.

در صورت ناامیدی برخی از ورزشکاران شورش کردند. DeFrantz و 25 سایر شاکیان شکایت USOC. غواص گرگ Louganis کاوش خود را یونانی تبار در جستجوی تابعیت دوگانه است. او نمی تواند آن را امن اما اگر او تا به حال شده است قادر به رقابت در زیر یکی دیگر از پرچم او را داشته باشد.

چند تیم نگاه به دور زدن تحریم. زنان تیم قایقرانی شاید آمد نزدیک. DeFrantz کردم مشروط تایید از کمیته بین المللی المپیک – اگر او می تواند دریافت تایید از ایالات متحده, قایقرانی که او نمی تواند. مختلف ورزشکاران در اروپا در زمان سوار شدن قطار به دور از مسکو. برخی از نظر رقص سرنشین برای یک ماجراجویی است. اما آنها شنیده ام که دولت ممکن است هدف خود را در گذرنامه یا ویزا. هشدار در نهایت quelled مخالفت خود را.

[آیزنبرگ: تنها آمریکا که medaled در مسکو]

به جای همه کسانی که واجد شرایط در "محاکمه" دعوت شده بودند به سی برای چهار روز فیستا. اکثر اگر نه همه حضور داشتند. آنها partied در هتل, استخر, استریپتیز, و commiserated. زمانی که آنها وارد کاخ سفید شدند طلیعه به خط op عکس با رئیس جمهور. تقریبا نیمی از آنها رد او. یک استدلال با پدر و مادر در جنوب چمن. یکی دیگر از گریه تضاد. بیست و هفت از 30 زن قایقران که می خواهم سفر خودداری کرد به لرزش کارتر ، آنها در زمان خاموش شطرنجی المپیک-مدرسه صدر به فاش کردن پیراهن که به عنوان خوانده شده: "جیمی کارتر تهدید برای امنیت ملی است." آنها همچنین به تن پوستر که مطلع کسی آنها در سراسر: "من در اینجا به مطمئن شوید این هرگز دوباره اتفاق می افتد."

تنها ورزش نیست نشان داده در سی که در هفته بود ، مقامات تصمیم کاخ سفید دیدار می تواند صبر کنید. آنها موکول "دادگاه" چند روز پس از آن مشابه نژاد در مسکو. رتبه بندی فرمت ها نمایش داده می شود المپیک بار. کل رویداد طراحی شده برای ایجاد انگیزه و اثبات برتری. در عوض آن را به برخی از ایالات متحده شناگران از آنچه تا به حال شده است به سرقت رفته است.

آنها در حال انتظار برای برنده شدن برخی از 30 مدال در مسکو. در عوض در تمام ورزشی اتحاد جماهیر شوروی موفق به کسب یک رکورد شکنانه 195. تحریم تضعیف بسیاری از حوادث است. شصت و پنج کشور در مجموع کاهش یافته و المپیک خود را دعوت. اما 80 از جمله اکثر قدرتهای اروپایی به رقابت پرداختند. آنها وارد برای پیدا کردن مسکو "بطور قابل توجهی spruced و dehumanized." در سالن ورزشی و دور از آنها به شوروی رفت و به اندازه طول به قرار دادن در یک نمایش برای غرب است.

[آیزنبرگ: جنجال و تبلیغات در بازی های المپیک 1980]

هنوز در امریکا هیچ کس به تماشای. اکثر خبرنگاران و گردشگران باقی ماند. بازی های المپیک باقی مانده بازی های المپیک, اما, NBC, تحت فشار از سوی دولت نیست پخش آنها.

ورزشکاران در ضمن مواجه با زندگی است. خوش ساله در میان آنها نمیفهمد سال 1984 با بازی های در حال آمدن به لس آنجلس را ارائه دیرهنگام فرصت است. چند, اما, متوجه شدم چقدر آشفته چهار سال می تواند باشد.

قسمت 1: حماسه سال 1980 تحریم | بخش 2: زندگی برای همیشه لطفا برای تغییر

بیشتر: سرقت در بازی های المپیک 1980? | آمریکا مدال در مسکو | محمد علی نقش دیپلماتtinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب