چادر بازی کودک از کجا بخرم؟

در سال ۲۰۰۹ آلبومی تحت عنوان 'کالکشن' از گروه انتشار یافت که هر کدام از اعضای گروه در آن به اجرای آهنگهای انف

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

در سال ۲۰۰۹ آلبومی تحت عنوان 'کالکشن' از گروه انتشار یافت که هر کدام از اعضای گروه در آن به اجرای آهنگهای انفرادی پرداخته بودند. علت اصلی کوچ مردم این قصبه به بالاتر که روستای کفشکنان باشد گذشتن خط لوله اصلی گاز بود که صدای مهیبی هنگام تمییز کردن لوله ایجاد میکرد و باعث وحشت کودکان میشد. ساکنین فعلی روستای کفشکنان قبلاً در این محل سکونت داشتهاند و ویرانههای ساختمانهای آنان هنوز باقی میباشد. ملا ولی خان که قبلاً از خوانین این منطقه بوده دستور ساخت این محل را میدهد ولی هرگز عمرش به اتمام آن نمیرسد و در سن ۴۰ سالگی وفات میکند. این اثر تاریخی در سال 1354 به ثبت ملی رسیده است ولی متاسفانه خیلی از گردشگران و حتی خود مشهدی ها آن را نمی شناسند. کفشکنان قدیمیترین روستای دهستان میباشد؛ که بر اثر کوچ مردم در پی زلزله سال ۶۷ کم جمعیت گشتهاست. روستا دارای باغات نخل بوده و درآمد مردم آن عمدتاً از دامداری بودهاست ولی بخشهای عمدهای از روستا در اثر زلزله سال ۶۷ نابود شدهاست و هماکنون روستا فاقد آب آشامیدنی میباشد واهالی که ساکن این روستا بودهاند آب خود را از روستای بالاتر خود به نام خشاب شیرین به دست میآوردهاند. هماکنون این روستا خالی از سکنه میباشد ولی در فصل بهار میتوان گروه زیادی از افراد که از آن دیدن میکنند را مشاهده نمود. Th᠎is ᠎da ta has  been done  wi​th the help of GSA  C on᠎tent  Gene rato r DE​MO.

روستایی کوهستانی در نزدیکی سه گنبدان میباشد که هماکنون به خاطر وجود سد مارون خالی از سکنه میباشد. دو چشمه آب تلخ در دوسوی ده به نام خشاب تلخ و آو تهلو وجود داشت که هماکنون به صورت فصلی میجوشند. درب و پنجره توری: اگر کودک شما عادت پیدا کند که شب را داخل چادر بازی خود بخوابد پس موقع خرید نوعی را انتخاب کنید که درب و پنجره آن توری داشته باشد. چادر بازی کودک ، به عنوان پشه بند نیز برای کودکان استفاده می شود، زیرا بسیاری از مدل های آن رویه توری دارند. نوعی از چادر بازی بچه وجود دارند که درب و پنجره آنها توری پشه بند دارد. طرح،رنگ و نوع پارچه منحصر بفرد این چادرها زیبایی خاصی را برای آنها به وجود آوردهاست. همچنین زنان بسیاری در گروههای سیاسی فعالیت میکردند که از بارزترین آنها میتوان به اشرف دهقانی اشاره کرد. وسیلهای است که دارای دستهای چوبی و سری آهنی که شبیه چاقو است با این تفاوت که تیغه آن کوچکتر و انحای خاصی شبیه داس دارد که برای بریدن سبزیجات و کندن پوست بلوط استفاده میشود. وسیله چوبی است که برای کوبیدن برنج و گندم و سایر مواد غذایی از آن استفاده میکنند. از دیگر مکان های دیدنی مشهد آرامگاه شیخ بهایی است که در حرم مطهر امام رضا قرار گرفته است.

وجود بیمارستان امام رضا و چند آزمایشگاه و داروخانه مهم، خیابان دانشگاه را به خیابانی کاربردی و مهم بدل کرده است. روستا دارای مدرسه ابتدائی، راهنمایی، دبیرستان (چندی پیش تعطیل شد) و نمایندگی (محل استقرار اکیپ آموزش و پروش که چند سال پیش برچیده شد) بودهاست. این قصبه دارای چشمه آّب شیرین و زلال میباشد که در مجاورت آن باغستانهای مرکبات و نخیلات به وجود آمدهاست که منظرهای چشمنواز دارد و دمای این روستا نسبت به دیگر نقاط دهستان پایینتر میباشد. در پایین روستا چشمه آب تلخ بزرگی وجود داشت. این وسیله از ساقههای نازک درخت بادام تلخ کوهی ساخته میشود و برای نگهداری میوهها و گذاشتن مشک روغن و ظروف از آن استفاده میشود. چوبی است که در اندازههای مختلف ساخته میشود و سر آن کمی کلفتتر و به شکل زیبایی تزئین شدهاست و نوع دیگر آن که به یک سر آن فلز خاصی قرار میدهند برای دفاع شخصی در نزاعها از آن استفاده میکنند. با این حال این افراد نیز بعضی مواقع به ناچار (به علت پر شدن هتل آپارتمان یا هتلِ اختصاصی سازمان یا شرکتشان) یا از روی انتخابِ شخصی به سراغ هتل ها می روند. چهار قطعه چوبی را که به عنوان پایه استفاده می کنید به صورت ایستاده کنار هم قرار داده و آن ها را به کمک بست کمربندی یا طناب در فاصله ۳۰ سانتیمتری از سر پایه ها به هم وصل کنید. Post has be᠎en created wi th the help ᠎of G SA C ontent​ Gener᠎at or᠎ Dem᠎oversion!

کلبه های کودک را می توان هم برای فضای داخلی و هم خارجی استفاده کرد.اگر قصد خرید یک کلبه کودک برای کودکتان را دارید و این سوال پیش میاید که آیا برای سن کودکتان ایمن است یا خیر، اولین کاری که باید انجام دهید این است که گروه سنی پیشنهادی توسط سازنده محصول را بررسی کنید که آیا محصول برای فرزند شما مناسب است یا خیر. از موی بافته میشود و طول آن تا سه متر هم میرسد ولی عرض آن دایرهای مانند است. وسیلهای است که از موی بز ساخته میشود و در طول سه متر یا بیشتر و پهنای ده سانتیمتر برای حمل هیزم و سایر ملزومات و بستن آنان بر روی الاغ استفاده میشود. این روستا دارای سه آتشکده مجزا و مستقل بودهاست. روستا دارای دو قسمت دره و مله میباشد. پایگاه مقاومت بسیج و دو مسجد و یک حسینیه از دیگر مراکز موجود در ده میباشد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن