این ماهی در اعماق دریا برای جذب طعمه به “توپ دیسکو” آویزان می شود

[ad_1]

در اعماق اقیانوس – 3000 فوت زیر سطح، جایی که نور خورشید نمی تواند نفوذ کند – دریا در تاریکی جوهر سرد خفه می شود. اما نور درخشانی که در حال نوسان است گاهی اوقات از پرتگاه عبور می کند. سایه‌های درخشان آبی و سبز ماهی‌ها و ماهی‌های مرکب کنجکاو را مسحور می‌کند و آنها را به هم نزدیک‌تر می‌کند. آنها احتمالاً فکر می کنند که با یک لقمه شناور ارزشمند در یک زیستگاه نسبتاً بدون منبع برخورد کرده اند. آنها نمی دانند که آنها هستند که تبدیل به غذا می شوند. آخرین چیزی که آنها خواهند دید سایه ای کروی به شکل یک توپ است که از پشت توپ درخشان بیرون می آید – سپس آنها در دندان های دهان شیطان گیر می کنند.

محققان برای مدتی می‌دانستند که این تظاهرات خیره‌کننده و کشنده یک تاکتیک معمولی برای تغذیه انواع شیاطین دریایی است، اما تحقیقات بر روی ماهی‌های کمیاب فوتبال اقیانوس آرام، چگونگی درخشش آنها را روشن می‌کند.

با توجه به نتایج منتشر شده در مجله زیست شناسی ماهیتاد کلاردی، نویسنده این مطالعه، مدیر مجموعه‌های ایکتیولوژی در موزه تاریخ طبیعی لس‌آنجلس (NHM) می‌گوید، این گونه خاص فقط درخشندگی را تابش نمی‌کند، بلکه رنگ‌های درخشان خود را به یک “توپ نوری شگفت‌انگیز دیسکو” تبدیل می‌کند.

بیل لود، یکی از نویسندگان و متصدی گیاه شناس در این موزه، گفت: «ماهی های دریایی بسیار متفاوتی وجود دارد، و همه آنها بسیار متفاوت به نظر می رسند و در اندازه های مختلف هستند. این سطح از تنوع به فریبی که آنها برای جذب جفت و طعمه استفاده می کنند، گسترش می یابد.

[Related: These ultra-black fish camouflage with the darkness of the deep sea]

برخی از گونه‌های ماهی‌های دریایی طعمه‌های بسیار ساده‌ای دارند – که به نام اسکا هم شناخته می‌شوند – تنها با یک نقطه نور کوچک در بالای آن. برخی دیگر فریب های طولانی تر و پیچیده تر یا حتی چندین زائده درخشان و آویزان دارند. اما همه افراد منبع نور یکسانی دارند: باکتری های بیولومینسنت. این میکروب ها که در بسیاری از موجودات دریایی مانند ماهی مرکب هاوایی یافت می شوند، می توانند برای جذب طعمه، ایجاد استتار، پراکنده کردن شکارچیان و برقراری ارتباط با اعضای یک گونه مورد استفاده قرار گیرند. در خارپشت های دریایی، این فتوباکتری ها در فلس های گوشتی زندگی می کنند و به عنوان مولدهای کوچک نور عمل می کنند و رنگ آبی ملایم و برقی تولید می کنند. این تنها منبع نوری است که در عمق 650 فوتی در اقیانوس یافت می شود.

نمونه ای از ماهی فوتبال اقیانوس آرام. باکتری های زنده و درخشان، به نام فتوباکتری ها، فریب شیطان دریایی را برای جذب ماهی های غیرارادی روشن می کنند. لودت می‌گوید این ماهی‌های دریایی طبیعتاً به این رنگ تیره هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد با جوهر سیاه جوهر عمیق و تاریک دریا ترکیب شوند. عکس از تاد کلاردی. اعتبار: توسط موزه تاریخ طبیعی شهرستان لس آنجلس (NHM)

اما همانطور که یک مطالعه جدید نشان می دهد، ماهی های فوتبال اقیانوس آرام (هیمانتولوفوس ساگامیوس) از یک ترفند اضافی برای ایجاد نمایش های نوری خود استفاده می کند: بیوفلورسانس. در حالی که اغلب می توان این دو کیفیت را با هم اشتباه گرفت، ارگانیسم های بیولومنسانس تولید کردن نور، در حالی که موجودات با فلورسانس زیستی قادر به تغییر دادن سبک. “شما می توانید آن را به عنوان یک دستکاری در نظر بگیرید – نور به یک رنگ می آید [or wavelength] و سپس به رنگ دیگری پخش می شود، “لاد می گوید.

وی افزود: «بیوفلورسانس در محیط های کم عمق دریایی بسیار رایج است، اما این واقعیت که ما آن را در اعماق دریاها، جایی که نور محیطی وجود ندارد، می بینیم، آن را واقعاً جذاب می کند.

این مطالعه نشان می دهد که در غیاب نور خورشید، ماهی ها به جای آن تکامل یافته اند تا نور میکروب های درخشان خود را مهار و تغییر دهند. فلورسانس به تله فریاد آنها جذابیت بیشتری می بخشد.

بینش‌های جدید از مطالعه لادت و کلاردی بر روی یک ماهی فوتبال ماده در اقیانوس آرام به دست آمده است که در ساحل نیوپورت، کالیفرنیا ریخته شد و در ماه مه 2021 در رسانه‌های اجتماعی در فضای مجازی منتشر شد. با نام مستعار Spiny Babycakes. توییترطول این نمونه حدود یک پا بود و احتمالاً در عمق 1000 تا 4000 فوتی زندگی می کرد. فقط ماهی های ماده به این اندازه رشد می کنند، زیرا بیشتر نرهای ماهی های دریایی کوچک هستند و اغلب حتی به انگل ماده می چسبند. لود می‌گوید: این یک کشف نادر است و تنها حدود 30 نمونه دیگر از شیطان دریایی در مجموعه‌های سراسر جهان وجود دارد. تیم فوتبال ماهی فوتبال را منجمد دریافت کرده و آن را ذوب کرده و قصد دارد نمونه گرانبها را با فرمالین برای کنسرو تزریق کند. اما کلاردی ترمزها را فشار داد – چرا ابتدا آن را در نور فلورسنت بررسی نکنیم؟

در کمال تعجب، طول موج های آبی نور، نور سبزی را بر طعمه ماهی نشان داد. پس از بررسی دقیق تر، آنها ساختارهای بلوری کوچک و فلورسنت زیستی را بر روی ایلیوم یا دسته ای که طعمه را نگه می دارد – جایی که هیچ باکتری بیولومنسانس وجود ندارد، پیدا کردند. لودت و کلاردی بر این باورند که طعمه بیولومنسانس منبع نور لازم برای فلورسانس ساختارهای بلوری را فراهم می کند.

لامپ سبز درخشان که به چوب وصل شده است
بیوفلورسانس سبز که توسط نمونه فوتبال ماهی اقیانوس آرام در معرض نور فلورسنت آبی ساطع می شود. عکس از ویلیام لود. اعتبار: توسط موزه تاریخ طبیعی شهرستان لس آنجلس (NHM)

لودت می‌گوید: «این گونه در حال حاضر دارای یک صفحه نمایش بسیار پیچیده و پیچیده است که می‌تواند با فریب خود ایجاد کند و فلورسانس به آن می‌افزاید. لامپ آویزان به طور قابل توجهی بزرگتر از برخی از گونه های دیگر است و توسط زائده های متعدد شاخک مانند احاطه شده است، که هر یک دارای یک نوک نقره ای است که نور ساطع می کند. اگرچه محققان تا زمانی که ماهی های فوتبال در طبیعت مشاهده نشوند نمی توانند دقیقاً عملکرد آن را تعیین کنند، آنها گمان می کنند که این آرایه چند رنگ ممکن است به عنوان راهی برای جذب جفت یا گیج کردن طعمه عمل کند.

لود می‌گوید: «منظورم این است که تصور کنید در یک غار سیاه و سفید یا چیز دیگری هستید، و تنها چیزی که در دوردست می‌بینید لکه‌های کوچکی از نور است، مانند آبی روشن اینجا و چند سایه کوچک سبز در آنجا». “این فقط صفحه نمایش نوری را برای هر چیزی که زیر آب به نظر می رسد پیچیده می کند.”

تعداد انگشت شماری دیگر از موجودات اعماق دریا وجود دارند که از این ترکیب بیوفلورسانس و بیولومینسانس استفاده می کنند، از جمله چتر دریایی کریستالی و برخی سیفونوفورها. یک ساکن پایین به نام اژدها ماهی شل از فلوئورسانس زیستی برای تغییر نور آبی بیولومنسانس به قرمز استفاده می کند که به عنوان یک چراغ قوه عمل می کند که بیشتر طعمه هایش نمی توانند آن را به صورت فیزیکی ببینند.

نمای نزدیک از دهان یک ماهی سیاه و بزرگ اعماق دریا با طعمه ای روی پوست سر
دندان های ماهی برای ماهی مرکب و ماهی های کوچک بسیار ترسناک خواهد بود. آنها برای جلوگیری از فرار طعمه به سمت داخل هدایت می شوند. دارکوب دریایی نیز بر روی بدن خود خارهایی دارد که کار را برای شکارچیان احتمالی دشوار می کند. عکس سالی مارکز. اعتبار: توسط موزه تاریخ طبیعی شهرستان لس آنجلس (NHM)

یافته های جدید نشان می دهد که فلورسانس زیستی ممکن است در گونه های شیطان دریایی و دیگر موجودات اعماق دریا بیش از آنچه قبلا تصور می شد رایج باشد.

کریستوفر مارتینز، زیست‌شناس ماهی و استادیار دپارتمان اکولوژی و تکامل در UC Irvine می‌گوید: «این برای من شگفت‌انگیز بود، به‌ویژه به این دلیل که بیوفلورسانس به منبع نور نیاز دارد و نور چیزی نیست که ما معمولاً به اعماق دریا نسبت می‌دهیم». «در منطقه‌ای از اقیانوس با ارگانیسم‌های بسیار عجیب و غریب، خارپشت‌های دریایی با مورفولوژی‌های بسیار متنوع و شدید خود برجسته می‌شوند. اکتشافاتی مانند این عالی هستند، زیرا ابعاد جدیدی از تنوع، همراه با روش‌های جدید تفکر در مورد چگونگی زنده ماندن و رشد موجودات زنده در اعماق دریا را آشکار می‌کنند.»

مارتینز می گوید: «ما تازه شروع به یادگیری در مورد بیوفلورسانس در ماهی و عملکردهای احتمالی آن کرده ایم. اما حقیقت این است که ما واقعا نمی دانیم که چگونه بیوفلورسانس در ماهی استفاده می شود و به همین دلیل است که بسیار هیجان انگیز است.

نقش یک ماهی بزرگ با زائده مجعد روی پیشانی.  تصویر به رنگ سفید در زمینه مشکی است
گوتاکو، نوعی چاپ سنتی ژاپنی، از ماهی فوتبال اقیانوس آرام توسط هنرمند دوایت هوانگ، 2021. اعتبار: تصویر توسط دوایت هوانگ

لودت و کلاردی با همکاران NHM برای بررسی تنوع ماهی‌های موجود در مجموعه موزه کار می‌کنند. این کشف اخیر، سازگاری های پیچیده – و شدید – را که موجودات برای زندگی در اعماق تیره تکامل یافته اند، برجسته می کند.

لودت می‌گوید: «دریای عمیق مکان چندان مهمان‌نوازی نیست – سرد است، تاریک است، فشار زیادی وجود دارد». “من هم اینچنین فکر میکنم [study] این فقط نشان می دهد که این اقتباس ها چقدر پیچیده هستند و چقدر قابل توجه هستند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

کتاب زبان اصلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort mobil ödeme bozdurhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurmabomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynaSweet bonanza candyland oynatropical tiki oynaOmegleKartal Escortinstagram gizli hesap görmechat gpt nedirMobil Ödeme BozdurmaBağlama büyüsürekorbetvan escortbetboo girişgenco bahis