کدام پاک کننده ها واقعا کار می کنند؟ | علوم پرطرفدار

[ad_1]

آیا می خواهید در گام خود در سال جاری تلاش کنید؟ فقط مقداری روغن را در اطراف دهان خود بچرخانید. یا ماساژ لنفاوی انجام دهید. یا مقداری سرکه سیب بخورید. یا خود را در سونا حبس کنید. یا همه. یا هیچ کدام. یا…

اگر گیج هستید، باید باشید. مجموعه‌ای از درمان‌های به اصطلاح سلامتی که ادعا می‌کنند سیستم شما را پاک می‌کنند، هاله شما را پاک می‌کنند و به طور کلی حالات سالم‌تری به شما می‌دهند، می‌توانند به اندازه تمایل شما برای بلند نشدن از مبل سرگیجه‌آور باشند. اما آیا هیچ یک از این تاکتیک های “پاکسازی” ویروسی واقعا به بدن شما کمک می کند؟

در اینجا به چهار مورد از پرطرفدارترین روش های سم زدایی اشاره می کنیم.

سرکه سیب

هیچ لیستی از پاک کننده های محبوب بدون مادر همه آنها کامل نمی شود: سرکه سیب. طرفداران آن می‌گویند که «مادر» دم‌نوش تند – ترکیبی کدر از باکتری و مخمر که ظاهر بدبویی را به مایع می‌دهد – یک درمان است. خواه پوست بهتر یا متابولیسم کارآمدتری می‌خواهید، مثلاً آکولیت‌های ACV، بهتر است مطمئن شوید که برخی از مواد را به‌طور منظم بجوید. در نتیجه، محبوبیت آن در سال های اخیر افزایش یافته است.

لیز ویاندی، متخصص تغذیه سرپایی در مرکز پزشکی وکسنر دانشگاه ایالتی اوهایو می گوید: «همه فکر می کنند ACV می تواند همه کارها را انجام دهد. اما گفتنش واقعاً سخت است.»

Weinandy به عدم وجود مطالعات قانع کننده در مورد مصرف سرکه سیب اشاره می کند. او توضیح می‌دهد که بسیاری از نتایجی که وجود دارد از آزمایش‌های انجام‌شده بر روی موش‌ها، مرغ‌ها، میگو و سایر حیوانات به دست می‌آیند، و ممکن است اصلاً برای انسان صدق نکند. بقیه دارای حجم نمونه کوچک یا طرح مطالعه مشکوک هستند. در حالی که برخی از داده ها اثرات مفیدی را بر متابولیسم گلوکز و کاهش وزن نشان می دهند، مطالعات دیگر هیچ تاثیری در مقایسه با دارونما پیدا نکرده اند. و مکانیسمی که این میوه تخمیر شده می تواند بر سیستم های بدن تأثیر بگذارد هنوز نامشخص است.

تخمیر یکی از دلایل مهمی است که مردم به بطری معطر قوی برخورد می کنند – باکتری موجود در سرکه سیب خام به عنوان یک پروبیوتیک قوی معرفی می شود که می تواند سلامت روده را بهبود بخشد. اما باکتری های موجود در سرکه ممکن است کمتر از آنچه فکر می کنید مفید باشد. محققان نمی‌دانند که آیا می‌تواند از سفر شلوغ خود در دستگاه گوارش جان سالم به در ببرد، که آن را به عنوان یک پروبیوتیک واقعی واجد شرایط می‌کند، یا اینکه آیا میکروارگانیسم‌ها توسط آنزیم‌های گوارشی در مسیر ورود به روده بلعیده می‌شوند.

در واقع، چنگ زدن ACV ممکن است در واقع بیشتر ضرر داشته باشد تا مفید: با فرسایش مینای دندان، مشکلات گوارشی مانند ریفلاکس و کاهش سطح پتاسیم مرتبط است. بنابراین قبل از نوشیدن فکر کنید – ممکن است حساب بانکی خود را جرعه جرعه جرعه جرعه جرعه جرعه جرعه جرعه جرعه جرعه جرعه جرعه مصرف کنید در حالی که در واقع به سلامتی خود آسیب می رسانید فکر کنید.

ویاندی، که توصیه می‌کند به جای مدهای سریع، فیبر را افزایش داده و تغییرات کوچکی را دنبال کنید، می‌گوید: «این به تغذیه اولیه بازمی‌گردد. مردم فکر می کنند که باید کار خارق العاده ای انجام دهند، اما بدن ما روش های پاکسازی طبیعی خود را دارد.

[Related: 5 nutrition goals that are better than weight loss]

استخراج نفت

عمل چرخاندن روغن در دهان در هند به عنوان یک درمان عامیانه آیورودا سرچشمه گرفته است. این روزها به عنوان راهی معجزه آسا برای پاکسازی بدن از سموم شناخته شده است. طرفداران می گویند که چرخاندن روغن نارگیل، کنجد یا سایر روغن ها در دهان به مدت 15 تا 20 دقیقه در روز می تواند دندان ها را سفید کند، نفس را تازه کند، از پوسیدگی دندان جلوگیری کند و به لطف قدرت مولکول های چربی که به مواد مضر متصل می شوند، سموم مختلف را از بدن خارج کند. چیز.

اما هیئت منصفه در مورد اینکه این عمل واقعاً چقدر مؤثر است، نمی گوید. اگرچه طرفداران ادعا می کنند که سم زدایی قوی است، اما هنوز این فواید در آزمایشات بالینی نشان داده نشده است. بسیاری از تلاش‌ها برای تحقیق در مورد روغن‌کشی ناقص بوده‌اند: یک بررسی در سال 2017 نشان داد که از 21 مطالعه مورد بررسی، تنها 6 مطالعه به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند داده‌های دقیقی به دست آورند.

شواهد کمی وجود دارد که نشان می دهد روغن کشیدن می تواند به بهداشت دهان کمک کند، اما نه چندان. یکی از مطالعاتی که در سال 2008 مورد استناد قرار گرفت، کشش روغن را در برابر دهانشویه کلرهگزیدین نشان داد و کاهش باکتری های دهان را در هر دو گروه نشان داد. اما این مطالعه بسیار کوچک بود و از نمونه ای از 20 پسر نوجوان استفاده کرد. مطالعات دیگر نشان داده اند که روغن کشی به افرادی که دچار خشکی مزمن دهان هستند کمک می کند، البته فقط به اندازه آب، و یک مطالعه در سال 2011 نشان داد که چندین روغن مورد استفاده در روغن کشی زمانی که روی بیوفیلم های خوراکی در آزمایشگاه استفاده می شود، خواص ضد میکروبی یا ضد قارچی دارند.

اما حداقل در حال حاضر، دندانپزشکان رایج روغن کشی را جایگزین خوبی برای خمیر دندان نمی دانند. ADA در وب سایت خود می گوید: “بر اساس فقدان شواهد علمی، انجمن دندانپزشکی آمریکا کشیدن روغن را به عنوان یک عمل بهداشتی دندان توصیه نمی کند.” انجمن حرفه ای توصیه می کند که به روش های آزمایش شده و واقعی برای سالم نگه داشتن chompers پایبند باشید: مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و دوری از تنباکو.

جدای از جلسات کشیدن روغن عوارض ممکن است بر بهره وری صبحگاهی شما تأثیر بگذارد، مضرات مستند زیادی از این عمل وجود ندارد – بنابراین اگر می خواهید علاوه بر مسواک زدن معمولی، آن را امتحان کنید، احتمالاً خوب خواهید بود. با این حال، واکنش‌های آلرژیک موضعی ارزش توجه به آن را دارند، اگر تصمیم به مصرف آن دارید. و یک مطالعه موردی در سال 2014، ذات الریه لیپویید – یک بیماری نادر که با ورود ذرات چربی به ریه‌ها اتفاق می‌افتد – با تمرین مرتبط است. شما احتمالا بهتر از استنشاق روغن می دانید، اما ارزش این را دارد که اقدامات احتیاطی بیشتری را انجام دهید تا از هر گونه نیشخند یا نفس نفس زدن در زمانی که دهانتان پر از چربی است، جلوگیری کنید.

[Related: The truth about hydration hacks like IV therapies, alkaline water, and more]

ماساژ لنفاوی

اگر مفهوم ماساژی که بدنتان را وادار می‌کند تا هر چیزی را که در درون دارید دور کند، مجذوب شما شده است، شما تنها نیستید. در سال‌های اخیر، روشی که به عنوان ماساژ لنفاوی شناخته می‌شود، راه خود را از مطب پزشکان و فیزیوتراپ‌ها خارج کرده و به اسپاهای بهداشتی و TikToks DIY راه یافته است.

این تکنیک شامل استفاده از یک لمس سبک برای اولین بار فعال کردن غدد لنفاوی است. این زباله‌گیرهای کوچک بخش حیاتی سیستم ایمنی بدن شما هستند و ایده این است که آنها را وادار به پردازش لنف کنیم – مایعی واقعاً منزجر کننده که از گلبول‌های سفید خون، بقایای سلول‌های قدیمی یا آسیب‌دیده، نمک‌ها و پروتئین‌های مختلف و روده تشکیل شده است. مایع. گره ها باکتری ها و مواد خارجی موجود در لنف را فیلتر می کنند، سپس مواد خوب را به خون شما باز می گرداند.

ماساژ لنفاوی برای اکثر افراد بی‌خطر است، اگرچه اگر مشکلات گردش خون، نارسایی احتقانی قلب، یا عفونت‌های خاص یا مشکلات کلیوی دارید، توصیه نمی‌شود. اما این تکنیک به طور خاص برای کمک به افراد مبتلا به ادم یا تورم در اندام‌هایشان و مبارزه با التهاب ناشی از بیماری‌ها و ناراحتی‌های فیزیکی مختلف طراحی شده بود.

شواهدی وجود دارد که در آن شرایط کمک می کند. با این حال، اگر به دنبال شواهدی هستید که نشان دهد ماساژ لنفاوی می‌تواند باعث کاهش وزن، تغییر شکل صورت، بهبود سلامت عمومی یا حتی درمان سرطان شود، همانطور که برخی از هک‌ها آن را دارند، در یافتن آن موفق باشید. یک بررسی سیستماتیک از سال 2009 به نام تخلیه لنفاوی در زمینه های پزشکی ورزشی – یکی از محبوب ترین کاربردهای آن – “هنر بالینی مبتنی بر فرضیه ها، نظریه ها و شواهد اولیه”.

یکی دیگر از کاربردهای رایج ماساژ لنفاوی، آرایشی است. احتمالاً TikTokkers را دیده‌اید که به آرامی صورت خود را با غلتک‌های یشم یا سنگ‌های گوا شا نوازش می‌کنند. اما اگرچه تکنیک گوا شا مشتق شده از طب چینی با افزایش میکروسیرکولاسیون در یک مطالعه کوچک همراه بود، تحقیقات بسیار محدود باقی مانده است. با این اوصاف، فیشال‌های ملایم و خودسرانه صورت گوا شا هیچ آسیبی به شما نمی‌رساند.

اگر کاملاً به تخلیه لنفاوی نیاز دارید، می دانید – و پزشک یا فیزیوتراپیست شما احتمالاً آن را توصیه می کند. اما اگر هیچ گونه منع مصرفی برای سلامتی ندارید، ممکن است ماساژ لنفاوی را آرام‌بخش و کمی نفخ‌کننده بدانید (اگرچه در واقعیت، این ماساژ باعث فشار دادن مایعات نمی‌شود. بیرون بدن شما… فقط آن را به اطراف حرکت دهید.)

[Related: The only real way to detox your body]

سونا

آیا سلامتی بهتر می تواند به سادگی عرق کردن آن باشد؟ بسیاری از مردم برای ارائه این نظریه به سونا می‌روند (یا یکی را برای نگهداری در خانه می‌خرند) و همه چیز از پوست بهتر گرفته تا کاهش وزن را به عنوان مزایای آن معرفی می‌کنند.

با توجه به گسترش توصیه‌های بهداشتی وحشتناک تا متوسط ​​در بالا، ممکن است تعجب کنید که بدانید سونا می‌تواند می توان در واقع برای بدن شما مفید است. سونای خشک نبض را بالا می برد و گردش خون را تقویت می کند، که می تواند سلامت قلب و عروق را تقویت کند و اثرات ورزش را تقلید کند. (به همین دلیل، با این حال، کسانی که مشکلات قلبی موجود دارند باید قبل از شروع گرما با پزشک خود مشورت کنند.) جلسات منظم سونا با همه چیز از کاهش درد در بیماران مبتلا به بیماری های روماتیسمی مانند فیبرومیالژیا تا کاهش خطر روان پریشی مرتبط است. حداقل در میان مردان فنلاندی).

چرا شویتزینگ به سلامتی کمک می کند؟ محققان هنوز در حال بررسی مکانیسم های خاصی هستند که استفاده از سونا را مفید می کند، اما فرض می کنند که گرما می تواند همه چیز را از تغییرات هورمونی گرفته تا کاهش التهاب را تحریک کند.

با این حال، مانند هر روند سلامتی، زمان در سونا آنقدر که برخی از جانبازان قسم می‌خورند، انجام نمی‌دهد. تعریق زیاد می تواند با خلاص شدن از شر مقداری وزن آب، شما را کمی لاغرتر نشان دهد، اما باعث کاهش وزن دائمی نمی شود. و همین قدرت لاغری موقت به راحتی می تواند شما را به طور خطرناکی کم آب کند، که نوشیدن آب فراوان قبل و بعد از هر جلسه را مهم می کند. ترکیب یک بازدید از سونا با یک ساعت کوکتل می‌تواند خطر کم‌آبی بدن را تشدید کند، البته در فنلاند وسواس سونا، تخمین زده می‌شود که از هر چهار سوختگی که در بیمارستان‌های بزرگ درمان می‌شوند، یک مورد مربوط به سونا است.

اما اگر از منبع گرما دوری کنید، مشروبات الکلی را کم کنید و به واکنش های بدن خود توجه زیادی داشته باشید، سونا یا حمام آب گرم می تواند راه بسیار خوبی برای گرم کردن سلامت شما در سال جدید باشد.

وایناندی می‌گوید: «تقریباً هر چیزی که ویروسی می‌شود، درست نیست. اما در مورد یک عرق خوب و قدیمی، سونا در واقع به نوعی ارزش تبلیغات را دارد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

کتاب زبان اصلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort mobil ödeme bozdurhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurmabomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynaSweet bonanza candyland oynatropical tiki oynaOmegleKartal Escortinstagram gizli hesap görmechat gpt nedirMobil Ödeme BozdurmaBağlama büyüsürekorbetvan escortbetboo girişgenco bahis