نحوه راه اندازی اره رومیزی

[ad_1]

اره رومیزی یکی از کاربردی ترین و جهانی ترین ابزار در هر کارگاهی است. نوع خوب به سرعت و به راحتی برش ها را انجام می دهد و اگر شروع به ساختن یا خرید وسایل کنید، می توانید نازک کاری را برش دهید، لبه های تخته ها را صاف کنید و حتی پرکننده ها را به تخته ببرید. اما مانند هر ابزار دیگری، اره های رومیزی نیاز به تعمیر و نگهداری معمول دارند. با گذشت زمان، قسمت‌هایی از اره شما ممکن است شروع به انحراف از تراز کنند، و آن خطوط مستقیم و زوایای قائمه‌ای که شما بدیهی می‌دانید کمتر می‌شوند.

خوشبختانه، بازگشت به میدان یک فرآیند نسبتا سریع است و تنها به چند ابزار نیاز دارد. در عرض یک ساعت می توانید اره رومیزی خود را به کیفیت کارخانه یا بهتر برگردانید.

اما قبل از اینکه به جزئیات دقیق نحوه تنظیم اره رومیزی بپردازیم، متذکر می شوم که من یک اره میز کار Dewalt 7491RS دارم، بنابراین تمام مشخصات من بر اساس این ابزار است. اکثر اره ها تنظیمات مشابهی دارند، اما اگر در مورد اره خود سؤالی دارید، دفترچه راهنمای خود را بررسی کنید.

آمار

  • زمان: حدود یک ساعت
  • قیمت مواد: 25 تا 50 دلار
  • دشواری: آسان

مواد

دستورالعمل ها

1. اره را از برق بکشید. اره رومیزی همراه یک اره رومیزی خطرناک است. هرگز اره یا هیچ ابزاری را هنگامی که به منبع تغذیه متصل است کار نکنید. وقتی دستانتان در منطقه خطر قرار دارند، نمی خواهید خطر برق گرفتگی یا روشن کردن تصادفی اره را تهدید کنید.

2. صفحه و تیغه را بردارید. ابتدا تیغه را تا حد امکان بالا ببرید و سپس صفحه گلو را بردارید. این قسمتی است که تیغه از آن بیرون زده و باید یک پیچ قفلی وجود داشته باشد که صفحه را در جای خود نگه دارد. فقط پیچ را باز کنید و آن را بالا بکشید. سپس مهره قوس را شل کرده و بردارید تا تیغه را با استفاده از آچارهای ارائه شده به همراه اره جدا کنید.

  • توجه داشته باشید: مهره آلاچیق تیغه را در جای خود نگه می دارد و ممکن است برای برداشتن آن لازم باشد به جای چرخاندن به سمت چپ، آن را به سمت راست بچرخانید. این نوع رزوه معکوس آن را در حین چرخش تیغه محکم نگه می دارد.

3. قوس و چرخ دنده های اطراف را تمیز کنید. خاک اره تقریباً در هر جایی از اره رومیزی جمع می شود و به مرور زمان می تواند در کار اختلال ایجاد کند. با استفاده از یک برس، هوای فشرده و یک جاروبرقی، تمام خاک اره را از پایین (شافتی که تیغه را نگه می دارد)، مهره پایینی و چرخ دنده های محرک را تمیز کنید. در بسیاری از اره ها می توانید از بالا به آنها دسترسی پیدا کنید، اما می توانید با خزیدن از پایین به آنها دسترسی بهتری داشته باشید. اگر احساس می کنید انگیزه دارید یا اره شما به ویژه کثیف است، می توانید موتور و تسمه ها را جدا کنید تا اطراف آنها را به طور کامل تمیز کنید. اگر هنوز تسمه ها یا سیستم های محرک را جدا می کنید، حداقل یک عکس از قبل بگیرید تا نحوه سرهم کردن مجدد آن را یاد بگیرید.

  • نوع حرفه ای: اگر مناطقی با رزین یا زباله های سرسخت دارید، سعی کنید از الکل معدنی به عنوان یک ماده تمیز کننده استفاده کنید.

4. آلاچیق و چرخ دنده ها را روغن کاری کنید. هنگامی که این مناطق عاری از خاک اره شدند، طبق دستورالعمل سازنده خود آنها را کاملاً روغن کاری کنید. من از روان کننده “خشک” برای اسپری استفاده می کنم. سپس تیغه و صفحه گردن را دوباره روی آن قرار دهید.

5. چرخ دنده های باقی مانده را تمیز و روغن کاری کنید. هنگامی که موتور و چرخ دنده‌های محرک تمیز شدند، به سراغ دنده‌هایی بروید که ارتفاع تیغه را کنترل می‌کنند و همچنین به شما اجازه می‌دهند نرده خود را در صورت لزوم تنظیم کنید. در صورت لزوم آنها را از خاک اره و زباله با برس، کمپرسور هوا و الکل معدنی خود تمیز کنید. هنگامی که آنها تمیز شدند و به راحتی قابل جابجایی هستند، آنها را با چرخاندن چرخ دنده ها به جلو و عقب روغن کاری کنید تا مطمئن شوید که تمام دندان ها به خوبی پوشانده شده اند.

[Related: Up your table saw game by building this floating key organizer]

6. تیغه را روی 90 درجه تنظیم کنید. به دست آوردن زاویه مناسب بین اجاق گاز و تیغه اره مهم ترین تنظیمی است که می توانید انجام دهید. برش های ایجاد شده در بیشتر یا کمتر از 90 درجه به خوبی روی هم قرار نمی گیرند و می توانند منجر به پروژه هایی شوند که تراز کردن آنها تقریبا غیرممکن است. خوشبختانه، این یک راه حل نسبتا آسان است.

بهترین راه برای بررسی تراز تیغه با زاویه دیجیتال است. فقط فشار سنج را روی صفحه اجاق گاز خود قرار دهید و آن را دوباره تنظیم کنید. سپس ابزار را در برابر دیسک برش کاملاً برجسته نگه دارید و در صورت امکان از هر یک از دندان ها اجتناب کنید. گیج فشار زاویه تیغه شما را نسبت به اجاق گاز نشان می دهد.

اگر زاویه دیجیتال ندارید، می توانید از مربع برای سرعت استفاده کنید. صفحه مربع را روی صفحه قرار دهید و لبه دیگر را روی تیغه فشار دهید. اگر بتوانید نور روز را بین این دو در بالا یا پایین ببینید، زاویه 90 درجه ندارید.

در واقع، تنظیم تیغه ساده است: تیغه را با تنظیم اریب کج کنید تا دستگاه دیجیتال عدد 90 را نشان دهد و آن را در جای خود قفل کنید. اکنون این موقعیت جدید در زاویه 90 درجه شماست. سپس از یک آچار یا پیچ گوشتی استفاده کنید تا نشانگر اریب را روی خط فاصله 0 درجه قرار دهید. حالا وقتی تیغه را به صفر برگردانید، زاویه 90 درجه نسبت به روی میز ایجاد می کند.

7. در صورت وجود، پایه های اریب را تنظیم کنید. بسیاری از اره‌های رومیزی دارای پایه‌های مخروطی هستند که قطعات فلزی هستند که به شما امکان می‌دهند تنظیم اریب را تا 90 درجه به یک سمت و 45 درجه به سمت دیگر فشار دهید. اگر اره شما آنها را دارد، اکنون آنها را تعمیر کنید. برای من، استفاده از یک آچار برای چرخاندن یک قطعه فلزی بیضی شکل تا زمانی که با یک اریب 90 درجه با شانه تماس پیدا کند، ساده است. سپس تیغه را روی 45 درجه حرکت می دهم و با زاویه خود بررسی می کنم و توقف را روی 45 درجه تنظیم می کنم. این به من اجازه می دهد تا به سرعت تیغه را در 90 و 45 درجه، دو زاویه رایج، بدون نیاز به نگاه کردن و تنظیم میکرو قرار دهم.

8. یک مربع از تیغه به نرده درست کنید. مهمترین تنظیم بعدی اره رومیزی شما این است که تیغه و حصار را هم تراز کنید تا اطمینان حاصل شود که پارگی های مربعی و همچنین اریب ها ایجاد می شود. بررسی تراز با مربع ترکیبی آسان است. قسمت صاف مربع را به تیغه فشار دهید و سپس خط کش را آنقدر بکشید که حصار را تا حد امکان به سمت تغذیه تیغه نزدیک کند. به آرامی تیغه را بچرخانید و با دست خود مربع کنید تا مربع در سمت خروجی میز قرار گیرد. زمانی که خط کش به سادگی حصار را تا انتها برس می کشد، تیغه به درستی تراز می شود. اگر خط کش از نرده دور شود یا به آن فشار داده شود، نرده شما و تیغه موازی نیستند و نیاز به تنظیم دارند.

وقتی مرحله 8 را شروع می کنید، تنظیم اره و مربع باید به این شکل باشد. جان لواسر

اره من دو پیچ شش ضلعی زیر سمت خروجی میز دارد. اگر مال شما چیزی مشابه دارد یا دارد، آنها را با آچار یا ابزار مناسب کمی شل کنید تا جعبه تیغه به چپ و راست حرکت کند. انتهای جعبه تیغه را در صورت وجود فاصله بین خط کش و نرده به سمت حصار یا در صورتی که خط کش به نرده فشار داده شده است به سمت آن حرکت دهید. بررسی تراز و تنظیم را بارها تکرار کنید تا انتهای خط کش به آرامی روی نرده بلغزد. سپس پیچ ها را در جای خود ثابت کنید.

9. همه چیز را دوباره بررسی کنید. گاهی اوقات وقتی یک مورد را تنظیم می کنید، دیگری حرکت می کند. قبل از اینکه آن را یک کار خوب انجام دهید، همه ترازهای خود را دوباره بررسی کنید. در صورت نیاز تنظیم کنید.

10. اجاق گاز را واکس بزنید. این آخرین مرحله است و از صفحه میز محافظت می کند و اجازه می دهد چوبی که بریده اید نرم تر روی سطح سر بخورد. با استفاده از یک پارچه تمیز، یک لایه نازک از خمیر موم را روی میز و لبه کاری حصار بمالید. اجازه دهید موم به مدت 10 تا 15 دقیقه استراحت کند، سپس آن را پولیش دهید تا کل سطح صاف شود.

پس از اتمام، اره را دوباره روشن و روشن کنید. به هر گونه صداهای عجیب و غریب گوش دهید و به دنبال تاب خوردن در تیغه باشید. من همیشه بعد از کار روی اره قبل از کشیدن چوب، اجازه می دهم یک دقیقه یا بیشتر کار کند تا مطمئن شوم همه چیز را به درستی کنار هم قرار داده ام.

وقتی مطمئن شدید که همه چیز به درستی کار می کند، به برش برگردید! هیچ چیز در کل برخورد با چوب زیباتر از یک زاویه راست خالص، داغ از یک اره نیست.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

کتاب زبان اصلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter buy instagram followersmobil ödeme bozdur