مریخ به استراتژی های آب و هوایی بهتری برای تولیدکنندگان کاکائو نیاز دارد

[ad_1]

Snickers، M & Ms، Twix bar. این آب نبات ها را می توان در کابینت های آشپزخانه پیدا کرد، اما مواد اصلی آنها از راه دور تهیه می شود. در واقع، Mars Wrigley، بزرگترین سازنده شکلات در جهان، بیشتر کاکائو یا 400000 تن در سال را از ساحل عاج، غنا و اندونزی تهیه می کند.

به عنوان سومین نیروگاه بزرگ کاکائو در جهان، کشاورزان اندونزیایی چیزهای زیادی برای از دست دادن دارند زیرا تغییرات آب و هوایی صنعت صادرات 80 میلیون دلاری را تهدید می کند. با تغییر الگوهای بارندگی و افزایش دما، زمین های رسیده برای کشت کاکائو تا سال 2050 به میزان 9 درصد کاهش می یابد. جنگل زدایی در سراسر کشور همچنین درختان میوه را در برابر آفات مستعدتر می کند. اما در حالی که اقدامات سازگاری با آب و هوا برای محافظت از کشاورزان کوچک (کسانی که کمتر از پنج هکتار زمین برداشت می‌کنند) انجام می‌شود، همه متقاعد نشده‌اند که این اقدامات کارآمد هستند.

در مقاله ای که اخیراً در سالنامه انجمن جغرافیدانان آمریکا، شان کندی، استاد برنامه ریزی منطقه ای و شهری در دانشگاه ایلینویز در Urbana-Champaign، به این موضوع پرداخت که چگونه سازگاری با آب و هوا به زندگی پرورش دهندگان کاکائو کمک می کند و مانع از آن می شود. او به طور خاص بر اقدامات انجام شده توسط شرکت هایی مانند مارس تمرکز کرد.

کشاورزان کوچک که تمایل دارند نزدیک به 4 میلیون هکتار زمین در اندونزی را اشغال کنند و 95 درصد از تولید کاکائو آن را تشکیل می دهند، اغلب با تهدید تغییرات آب و هوایی برای تولید و سود مواجه هستند. Mars برای اطمینان از تولید خود، اقدامات مختلفی را برای کمک به این سازندگان برای سازگاری ارائه کرده است. اما همانطور که کندی دریافت، اقدامات این شرکت به قیمت تحرک کشاورزان تمام می شود.

[Related: Indonesia’s capital is sinking, but climate change isn’t the only culprit]

یکی از داستان‌های آب و هوایی غالب این است که توانمند کردن مردم برای ماندن در محل بهترین راه برای کمک به آنها برای سازگاری است. کندی گفت، اما این تاریخ مهاجرت به جوامع کشاورزی را رد می کند.

مهاجرت به مدت طولانی به عنوان یک تکنیک سازگاری با آب و هوا مورد استفاده قرار گرفته است، زیرا به کشاورزان اجازه می دهد تصمیم بگیرند که چه زمانی و در کجا کاشت، رشد و کشت کنند تا از خطر جلوگیری کنند. این فقط در مورد کشاورزی نیست – تحرک نیز در مورد معیشت است. با نگاهی به خانواده های کشاورزان، اعضای مختلف خانواده ممکن است به دنبال کار موقت خارج از مزرعه در شهرهای مجاور به عنوان راهی برای کاهش ریسک مالی باشند. اما این تنها از طریق آزادی حرکت امکان پذیر است.

کندی گفت، با این حال، در طرح وسیع‌تر سازگاری با آب و هوا، ایده ماندن در محل علی‌رغم تغییر باد، گاهی اوقات با انعطاف‌پذیری همراه است.

او توضیح می‌دهد: «این اغلب به سازگاری و این ایده مربوط می‌شود که تاب‌آوری از طریق افزایش توانایی مقاومت در برابر شوک‌ها و عدم نیاز به تغییر کاری که انجام می‌دهید به وجود می‌آید. اما در مورد مریخ، این داستان ماندن در محل به آن‌ها اجازه می‌دهد به تولید ذخایر کاکائو در مواجهه با این شوک‌های آب و هوایی رو به وخامت ادامه دهند.»

از آنجایی که مریخ سیستم خود را برای استانداردسازی کیفیت کاکائو استفاده می کند، کندی می گوید که آنها وابستگی مالی برای کشاورزان ایجاد می کنند. استانداردها تولیدکنندگان را ملزم به استفاده از کودها و آفت کش های گران قیمت می کند. در بدترین حالت، این می تواند باعث شود که کشاورز بدهکار شود یا زمین خود را به عنوان وثیقه از دست بدهد. مریخ به PopSci برای اظهار نظر در مورد اقدامات خود پاسخی نداد.

کندی اشاره می کند که شرکت به صراحت این رویه ها را سازگاری با آب و هوا نمی نامد، اما حداقل آنها به عنوان اقداماتی ارائه می شوند که به نفع مالکان خرد طراحی شده اند. در خارج از کشور، مارس یک زنجیره تولید را اداره می کند که در آن شرکت مجبور نیست هیچ خطری از مالکیت مزارع بپذیرد، اما همچنان نفوذ قابل توجهی دارد. اینها تنها برخی از راه‌هایی هستند که می‌توانید اطمینان حاصل کنید که ذخایر کاکائو شما دست نخورده باقی می‌ماند.

«یک تصمیم عادلانه‌تر باید منابعی را در اختیار مردم قرار دهد تا در مزارع خود تصمیم بگیرند.

ساموئل دوپر، آماردان در مطالعه برنامه بین المللی اداره سرشماری ایالات متحده

اگرچه مریخ ممکن است آن را سازگاری با آب و هوا نخواند، کندی خاطرنشان می کند که اقدامات احتیاطی برای محافظت از محصول کاکائو در برابر کمبود نیروی کار یا بیماری های محصول طراحی شده است. این خطرات به طور فزاینده ای با تغییرات آب و هوایی شکل می گیرند. کندی در مطالعه خود از چشم انداز کشاورزان اندونزیایی استفاده کرد که به طور فزاینده ای در برابر تغییرات آب و هوایی آسیب پذیر می شوند. در نهایت، این استراتژی‌های بهره‌وری که توسط مریخ معرفی شدند، توانایی تولیدکنندگان کاکائو را برای استفاده از استراتژی‌های سازگاری جایگزین محدود می‌کنند.

کندی گفت: «در پایان روز، آنها معیشت این افراد را محدود می کنند. بنابراین به جای اینکه بتوانند به دنبال کار خارج از کشاورزی باشند یا بتوانند محصولات دیگری تولید کنند که ممکن است از نظر اقتصادی برای آنها سودمندتر باشد، [company is] محدود کردن این امکانات فقط به تولید کاکائو.

ساموئل دوپره، آماردان در مطالعه‌ای توسط برنامه بین‌المللی اداره آمار ایالات متحده، از تجربه خود در مدیریت عملیات مالی خرد برای زنان در غنا آموخت که “اگر می‌خواهید مداخلات حفاظتی مؤثر واقع شود، باید آنها را به کار بگیرید.” معیشت، نه به گونه ای که آنها را از توانایی تغذیه خانواده خود محروم کند.»

به گفته دوپر، که در مطالعه کندی شرکت نکرد، استراتژی مریخ برای تامین مالی آب و هوا مساوی با حذف آژانس از مزارع فردی است. وی گفت: «توانایی کشاورزان کوچک برای پشتکار معمولاً بر اساس توانایی آنها در داشتن این سبدهای معیشتی گسترده است. ایجاد جریان های درآمدی مختلف از طریق مهاجرت، منبع امنیت بزرگی برای این خانوارها است. از آنجایی که مریخ به دنبال قفل کردن مردم در محل خود و کنترل کارهایی که ممکن است با محصولات و زمین های خود انجام دهند یا نکنند، آنها تهدید می کنند که حفاظت از تنوع را از بین می برند.

اما وقتی صحبت از شرکت های بزرگ و تامین مالی آب و هوا می شود، پاسخ منصفانه ای برای دوپر وجود ندارد. او گفت: «آنها در برابر ذینفعان خود پاسخگو هستند و اگر به وظایف خود عمل کنند، تولید و درآمد را به حداکثر می‌رسانند و ریسک را به حداقل می‌رسانند. از این به بعد، موضوع این است که بفهمیم چه کسی بار ریسک را به دوش می کشد – چه شرکت هایی مانند مریخ، چه کشاورزان یا دولت ها. در حالی که دوپر معتقد است که برخی از اقدامات مریخ، مانند برنامه آموزشی کشاورزان، می تواند به نفع کشاورزان محلی باشد، در نهایت تصمیمات برای تغییر باید توسط مردم در زمین گرفته شود.

دوپره گفت: “برای ما در شمال جهانی، ما در وهله اول این تصمیمات را نداریم.” «یک تصمیم عادلانه‌تر باید منابعی را در اختیار مردم قرار دهد تا در مزارع خود تصمیم بگیرند.

[Related: Climate change makes it deadlier to cross the US-Mexico border]

دوپرت در مطالعه خود روی مزارع کوچک قهوه در گواتمالا، که در حال حاضر برای انتشار در حال بررسی است، دریافت که دسترسی به منابع مختلف اطلاعات از اینترنت یا رادیو برای تولیدکنندگان برای اتخاذ این تصمیمات ضروری است. درک اینکه چه خطراتی برای مزارع آنها انتظار می رود، چگونه مناطق دیگری که می توانند به آنها مهاجرت کنند تا تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی قرار گیرند، و اقداماتی که آنها می توانند در سطح محلی انجام دهند، همگی برای پایداری بسیار مهم هستند. وام های غیر غارتگرانه یکی دیگر از ضروریات بود.

«دسترسی به تأمین مالی منصفانه بسیار زیاد است. یک مزرعه بزرگ یا یک شرکت بزرگ که برای مدیریت آن به بودجه دسترسی دارد [climate] دوپره گفت: “موقعیت ها آسان است، اما فقیر بودن گران است.” «هرچه منابع کمتری داشته باشید، تنوع فرصت‌های کمتری داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید از مزیت استفاده کنید و دیگران این خطر را به شما منتقل کنند.

برای کندی، بخشی از مشکل، مشکل قاب است. با دیدن این مزارع فقط به عنوان مزرعه کاکائو، مجبور می شوند فرصت های محدودی داشته باشند. او می‌گوید: «وقتی فقط روی محصول به‌عنوان رویکرد تطبیقی ​​خود تمرکز می‌کنید، همه چیز حول محور کاکائو و حفظ تولید کاکائو می‌چرخد، بدون اینکه به آن از نظر معیشت فردی فکر کنید.

حرکت به سمت رویکردی که معیشت، درآمدهای چندگانه خانوار و امنیت غذایی را از فرهنگ های مختلف در اولویت قرار می دهد، راه حل پایدارتری ارائه می دهد. اما تا زمانی که شرکت ها این کار را انجام ندهند، کشاورزان اندونزیایی و خریداران شکلات در سرتاسر جهان باید با خطراتی که تغییرات آب و هوایی برای مواد مورد علاقه آنها ایجاد می کند، مقابله کنند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

کتاب زبان اصلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort mobil ödeme bozdurhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurmabomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynaSweet bonanza candyland oynatropical tiki oynaOmegleKartal Escortinstagram gizli hesap görmechat gpt nedirMobil Ödeme BozdurmaBağlama büyüsürekorbetvan escortbetboo girişgenco bahis