ارتودنسی یا کامپوزیت؟

برای اصلاح مجدد ونیر کامپوزیت می توان کامپوزیت قبلی را روی دندان نگه داشت و ونیر کامپوزیت جدید را روی آن اعمال کرد. به طور کلی بهتر است پس از مصرف هر نوع خوراکی یا نوشیدنی رنگی بلافاصله دندانهای خود را بشویید و مسواک بزنید تا دوام و طول عمر کامپوزیت ونیر بیشتر شود. بهتر است مصرف نوشیدنی های رنگی مانند چایی، قهوه و نوشابه را حداقل در ۲۴ ساعت اول که کامپوزیت هنوز به طور کامل سفت نشده و مواد رنگی را به راحتی جذب می کند؛ قطع کنید یا به حداقل برسانید.

ظاهر زیبای آن نسبت به کامپوزیت بهتر است و تجمع پلاک نیز اطراف آن کمتر مشاهده می شود. 7. ایجاد کمترین آسیب به دندانهای دیگر: مواد کامپوزیت نرم تر هستند بنابراین در صورتیکه دندانهای روکش شده به عنوان مثال فک بالا را روی دندان های فک پایین فشار دهید سایش کمتری نسبت به لمینت (لمینیت) ایجاد می کنند. کامپوزیت یکی از روش های پرکاربرد در اصلاح لبخند و ترمیم دندان ها است ؛ در این روش کامپوزیت ونیر ترکیبی از ماده ای به رزین است که ابتدا به شکل خمیر بوده و روی دندان ها قرار می گیرند و دندانپزشک آن ها را مطابق با فرم دندان های شما به خوبی فرم داده و بعد از آن با تابش نور، مواد را روی دندان ها سفت کرده و اینگونه باعث ایجاد ظاهری مناسب و یکدست روی دندان ها میشود و میتواند باعث از بین رفتن لکه ها و فاصله بین دندان ها شود.

3. عدم نیاز به تراشیدن مینای دندان : در صورتیکه کامپوزیت برای بلندتر کردن طول دندان یا ترمیم تکه پریده به کار رود نیازی به تراشیدن لایه مینای دندان نیست. یکی از مهمترین مزایای کامپوزیت این است که مانند لمینت (لمینیت) ها نیازی نیست که در لابراتوار توسط تکنسین تهیه شود به همین علت نصب کامپوزیت دندان ها یک فرایند فوری است. • تغییر رنگی که بر اثر مصرف برخی داروها مانند آنتی بیوتیک ها در دندان ایجاد شده به هیچ وجه با روش سفید کردن یا بلیچینگ برطرف نمیشود.

این تغییر رنگ میتواند به عوامل داخلی و یا خارجی بستگی داشته باشد. 6. راحت شکل گرفتن: دندانپزشک، موادی را در اختیار دارد که میتواند به راحتی و به دلخواه خود آنها را تغییر شکل داده و مقدار آنها را کم و زیاد کند. درنظر داشته باشید که لبخند خود را از زوایای مختلف و از نیم رخ نیز در نظر بگیرید. معمولا دندانپزشکان زیبایی به افرادی که دندان هایشان را کامپوزیت کرده اند توصیه می کنند تا جایی که ممکن است از جویدن مواد خوراکی سفت و جویدن آجیل های سخت مانند بادام، فندق، پسته و غیر خودداری کنند چون مصرف این مواد ممکن است به کامپوزیت ونیر آسیب وارد کنند و در سطح آن ایجاد ساییدگی کند.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد کامپوزیت دندان در تبریز لطفا از سایت ما دیدن کنید.

کتاب زبان اصلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıinstagram takipçi satın alTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaTurkcell Mobil Ödeme Bozdurmaantalya çithtml nullednulled themes1xbetmobil ödeme bozdurmaGeciktiriciMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme