محققان در حال رقابت هستند تا ببینند آیا Omicron می تواند واکسن های ما را شکست دهد یا خیر

[ad_1]

جهش در پروتئین غلیظ کننده نوع Omicron نشان می دهد که ممکن است برای عبور از سیستم ایمنی فردی که از کووید بهبود یافته یا حتی فردی که به طور کامل واکسینه شده است، مفید باشد. این تغییرات در کد ژنتیکی درک اثربخشی واکسن در برابر عفونت‌های Omicron را به یک موضوع مهم تبدیل می‌کند.

مهم است که به خاطر داشته باشید که واکسن ها می توانند به روش های مختلفی موثر باشند. در بهترین حالت، واکسن ها می توانند از ورود ویروس حتی به پاهای بدن جلوگیری کنند. آنها می توانند از علائم جلوگیری کنند، اما همچنان عفونت های بدون علامت را ممکن می سازند. یا می توانند از پیشرفت علائم خفیف در بیماری شدید و بستری شدن در بیمارستان جلوگیری کنند.

همه آنها اثرات قابل توجهی دارند، اما نحوه تأثیرگذاری واکسن بر روند شیوع بیماری را تغییر می دهند. به عنوان مثال، ما هنوز نمی دانیم که واکسن ها چقدر در جلوگیری از عفونت با سویه SARS-CoV-2 نوع وحشی مؤثر بوده اند – آزمایشات اولیه واکسن فقط کارایی را در برابر عفونت علامتی و پیامدهای شدید اندازه گیری کردند.

برای برخی دیگر از ویروس‌هایی که به سرعت جهش می‌یابند، مانند آنفولانزا، محققان به معیارهای بیولوژیکی مانند سطوح آنتی‌بادی روی می‌آورند تا پیش‌بینی کنند که آیا واکسن از فرد در برابر بیماری محافظت می‌کند یا خیر. خواندن آنها به محققان اجازه می دهد تا اثربخشی یک واکسن را فقط بر اساس آزمایش خون ارزیابی کنند.

[Related: What the early evidence tells us about vaccine protection from Omicron]

“یک عدد جادویی در آنفولانزا وجود دارد که باید با آنتی بادی های آن مبارزه کنید و می توانید نتیجه بگیرید که مردم به آن مبتلا نمی شوند. [the flu]جان ترگونینگ، ایمونولوژیست که فناوری واکسن را در کالج امپریال لندن مطالعه می کند، می گوید. اما با توجه به کووید، محققان هنوز نمی‌دانند که این عدد چقدر می‌تواند باشد و ظاهر لغزنده Omicron چقدر عواقب واقعی خواهد داشت.

در عوض، آن‌ها این تصویر را از ترکیبی از مدل‌سازی رایانه‌ای، آزمایش‌هایی با استفاده از سلول‌های ایمنی در خون و داده‌های اپیدمیولوژیک در دنیای واقعی گرد هم می‌آورند.

آنتی بادی ها

اکثر مطالعات اولیه Omicron و اثرات واکسن ها به فعالیت آنتی بادی ها در خون افراد واکسینه شده می پردازد. این تا حدی به این دلیل است که آنتی بادی ها یکی از اولین خطوط دفاعی بدن در برابر ویروس هستند و همچنین اندازه گیری آنها نسبتا آسان است.

هنگامی که فردی علیه SARS-CoV-2 واکسینه شد، سلول های ایمنی تخصصی به نام سلول های B شروع به پمپاژ آنتی بادی هایی می کنند که با پروتئین اسپایک ویروس کرونا سازگار است. برخی از این آنتی بادی ها سلول های ایمنی مختلف را جذب و برچسب گذاری می کنند. برخی دیگر که “آنتی بادی های خنثی کننده” نامیده می شوند، به پروتئین خار متصل می شوند و از ورود آن به سلول های جدید جلوگیری می کنند.

اولین مطالعات ایمنی واکسن و Omicron با استفاده از فرآیندی به نام تجزیه و تحلیل خنثی‌سازی آنتی‌بادی، میزان چسبندگی موثر این آنتی‌بادی‌های خنثی‌کننده به پروتئین خار جهش‌یافته این گونه را اندازه‌گیری می‌کند.

وینت مناهری، ایمونولوژیست از واحد پزشکی دانشگاه می گوید: «شما ذرات را می گیرید – یا یک ویروس زنده یا ذراتی که همان پروتئین خار را روی سطح خود دارند – و آنها را با خون افرادی که واکسینه شده یا قبلاً آلوده شده اند مخلوط می کنید. در تگزاس، که تعامل بین سیستم ایمنی و کروناویروس ها را مطالعه می کند.

پس از مخلوط شدن، محققان می توانند اندازه گیری کنند که چه تعداد از ذرات واقعاً با آنتی بادی پوشانده شده اند. سپس این فرآیند را تکرار می کنند، اما خون را رقیق می کنند و به طور موثر مقدار آنتی بادی ها را کاهش می دهند.

محققان به رقیق شدن خون ادامه می دهند تا زمانی که بیش از نیمی از ذرات ویروس از آنتی بادی ها زنده بمانند. سطح رقت مورد نیاز برای رسیدن به این سطح “تیتر خنثی کننده” نامیده می شود و یکی از شاخص های کلیدی تحقیقات اولیه Omicron است. این معیاری نیست که تعداد آنتی‌بادی‌ها در خون یک فرد وجود دارد – تعداد کمی از آنتی‌بادی‌هایی که محکم به یک پروتئین سنبله می‌چسبند ممکن است معادل تعداد زیادی آنتی‌بادی آزاد باشند – بلکه میزان عملکرد آنتی‌بادی‌ها در برابر یک نوع خاص است. تحقیقات اولیه توسط فایزر نشان داد که خنثی سازی در خون افراد واکسینه شده در برابر Omicron حدود 25 برابر کمتر از ویروس SARS-CoV-2 اصلی است – در خط رقت 1:15 به جای 1:400.

این بسیار بهتر از بدترین سناریو است، زیرا به این معنی است که هنوز پاسخی وجود دارد، اگر نه چندان قوی.

چالش این است که دانشمندان دقیقاً نمی دانند چه سطحی از فعالیت های خنثی کننده مانع از بیماری یا بستری شدن شما در بیمارستان می شود.

[Related: Omicron isn’t going away. Here’s how to protect yourself from the latest COVID variant.]

Menachery می گوید: اگر فردی به اندازه کافی پاسخ قوی به آنتی بادی ها داشته باشد، از او محافظت می شود. “مشکل این است که ما نمی دانیم این سطح باید چقدر بالا باشد. بنابراین، آیا رقت 1:100 کافی است؟ آیا رقت 1:50 کافی است؟ ما نمی دانیم.”

آزمایش آنتی بادی آزمایشگاهی محدودیت های دیگری نیز دارد. بسیاری از مطالعات اولیه Omicron شامل تقلید پروتئین اسپایک با “شبه‌ویروس‌هایی” بود که سریع‌تر تولید می‌شوند و به اقدامات احتیاطی ایمنی زیستی سخت‌گیرانه نیاز ندارند. اما شباهت کمتری به روند واقعی عفونت نیز دارند.

بدن همچنین انواع مختلفی از آنتی بادی ها را در بافت های مختلف تولید می کند. احتمالاً پاسخ به آنتی بادی‌های موجود در بافت مخاطی، مانند سینوس‌ها، به تشخیص اینکه آیا فردی آلوده است یا خیر، کمک می‌کند. اما این چیزی نیست که دانشمندان بتوانند از روی نمونه خون پیش بینی کنند.

و پاسخ های آنتی بادی در طول زمان تغییر می کند. در روزهای پس از تزریق واکسن، بدن او پر از آنتی بادی می شود. Menachery می گوید: «این آنتی بادی ها گسترده هستند، اما فوق خاص نیستند. “آنها به اندازه کافی خوب هستند و شما بسیاری از آنها را انجام می دهید. طی شش تا هشت هفته آینده، بدن شما بهترین این آنتی بادی ها را انتخاب خواهد کرد.

چندین سال پس از واکسیناسیون، دانشمندان می توانند انتظار داشته باشند که یک فرد آنتی بادی بسیار کمی در خون خود داشته باشد و تیتر خنثی کننده پایینی داشته باشد. اما اگر ویروس وارد سیستم آنها شود، سلول‌ها – کارخانه‌های آنتی‌بادی – فوراً فعال می‌شوند و پاسخ ایمنی یک پیش‌پرتاب خواهد داشت. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد سلول‌های B در ماه‌های پس از واکسیناسیون در سازگاری با انواع جدید بهتر می‌شوند. درک اینکه چگونه ایمنی واکسن Omicron در طول زمان تغییر می‌کند، فرآیندی کند خواهد بود، زیرا شامل اندازه‌گیری پاسخ آنتی‌بادی‌ها چندین بار توسط همان افراد است.

ترگونینگ گفت: «داشتن داده‌های خنثی‌کننده خوب است، زیرا می‌گویند بیایید بیشتر مراقب باشیم، بیایید سرعت خود را افزایش دهیم.» این به طور خودکار به ما نمی گوید که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

سلول های T

تحقیقات روی آنتی بادی ها متمرکز است زیرا اندازه گیری آنها نسبتاً آسان است. اما آنها تنها یک عنصر از پاسخ بدن به عوامل بیماری زا هستند. هنگامی که ویروس وارد سلول ها می شود و شروع به تولید مثل می کند، انواع گلبول های سفید خون به نام سلول های T فعال می شوند تا پیشرفت عفونت را متوقف کنند.

سلول های T می توانند یک صفحه کامل از مواد ژنتیکی ویروسی را تشخیص دهند و بنابراین احتمال کمتری دارد که توسط جهش در پروتئین اسپایک دور ریخته شوند. این به این دلیل است که برخلاف آنتی‌بادی‌ها، آنها به دنبال تکه‌هایی از پروتئین ویروسی هستند که توسط سلول‌های آلوده بیرون می‌ریزند. آلبا گریفونی، که پاسخ‌های سلول‌های T را در مؤسسه ایمنی‌شناسی لاهولا مطالعه می‌کند، ویروس را با خانه‌ای ساخته شده توسط لگو مقایسه کرد. سلول AT خانه را با رنگ آجرها می شناسد – شاید قرمز، زرد و سبز. اگر آجرهای سبز جهش پیدا کنند، سلول های T همچنان می توانند تکه های باقی مانده را تشخیص دهند.

آزمایش تشخیص سلول T یک چالش است. تاکنون، نتایج اولیه تنها بر اساس مدل‌هایی است که توالی‌هایی را که سلول‌های T موجود تشخیص می‌دهند با همتایان Omicron خود مقایسه می‌کنند. مدل سازی توسط تیم گریفون نشان می دهد که کمتر از 10 درصد از اهداف سلول T Omicron غیرقابل تشخیص جهش یافته اند.

اما تحقیقاتی در حال انجام است تا نحوه اتصال این سلول های خونی به بخش های واقعی ویروسی را ببیند. گریفون می گوید: “شما می توانید عفونت را با یک آزمایش شبیه سازی کنید.” اساساً، من می توانم از کسی که واکسن خود را دریافت کرده و هرگز Omicron را ندیده است، خون دریافت کنم. سپس می‌توانم آزمایش کنم که آیا پاسخ ایمنی این فرد، نوع Omicron را نیز تشخیص می‌دهد یا خیر.

خیلی راه ها برای انجام دادن این وجود دارد. یکی شامل حمام کردن سلول های T در یک ویروس به نام پپتید، و سپس اندازه گیری اینکه آیا سلول های T شروع به دریافت سیگنال می کنند که مهاجم را شناسایی کرده اند یا خیر. دبورا فولر، محقق واکسن در دانشگاه واشنگتن می‌گوید: «ما این پپتیدها را خواهیم داشت که مخصوص پروتئین اسپایک هستند. ما سلول‌های T را با پپتیدها برای چیزی نامربوط جوجه می‌دهیم که انتظار نداریم سلول‌های T بدنمان آن را تشخیص دهند. و ما می توانیم پپتیدهای آنفولانزا را قرار دهیم [with other T cells]زیرا همه ما آنفولانزا را دیده ایم.” با سفارش سلول های T به شدت به این پروتئین های Omicron، محققان ایده ای از عملکرد آنها در بدن خواهند داشت.

پاسخ های قوی سلول های T به Omicron نشان می دهد که افراد واکسینه شده همچنان در برابر بیماری های جدی محافظت می شوند، حتی اگر ممکن است آلوده شوند.

اما حتی در آن زمان نیز ناشناخته هایی وجود دارد. ترگونینگ گفت: «آنچه ما نمی دانیم این است که در اعماق ریه ها وجود دارد. زیرا سلول های T وجود دارند که به طور خاص در بافت هایی زندگی می کنند که سلول های نگهبان بسیار خوبی هستند. این سلول‌های T احتمالاً در توقف پیشرفت سرماخوردگی از کووید به ذات‌الریه نقش دارند. ما نمی‌دانیم چه اتفاقی برای آنها می‌افتد، و آنها مهم هستند، اما برای وارد کردن آنها، باید از ریه‌های عمیق نمونه برداری کرد و این یک چالش است.

مردم

همه آزمایش‌های آزمایشگاهی در نهایت فقط نشان‌دهنده نحوه رفتار مصونیت نسبت به واکسن در دنیای واقعی هستند. آنها ممکن است پیشنهاد کنند که برخی از افراد پاسخ آنتی بادی ضعیف تری خواهند داشت یا اینکه تزریق تقویت کننده باعث تقویت عناصر خاصی از سیستم ایمنی می شود.

برای اینکه واقعاً بفهمیم چقدر واکسن‌ها مؤثر باقی می‌مانند، باید ببینیم چه کسی واکسن را دریافت می‌کند و چقدر بیماری شدید می‌شود. این زمان می برد.

مناهری گفت: حدود دو یا سه هفته است که آفریقای جنوبی گزارش این موارد را آغاز کرده است. “چیزی که من به دنبال آن هستم این است: آیا افزایش مشابهی در بستری شدن در بیمارستان و یک هفته بعد افزایش مرگ و میر وجود دارد؟”

اگر مرگ و میر پس از عفونت به سرعت افزایش نیابد، این نشان می دهد که واکسن ها هنوز موثر هستند. این همان چیزی است که بریتانیا در طول موج دلتا خود مشاهده کرد: اگرچه این گزینه باعث رکورد تعداد عفونت‌ها شد، اما مرگ و میرها به سرعت کاهش یافت.

ترگونینگ می‌گوید: «تنها چیزی که او می‌گوید، داده‌های اثربخشی در دنیای واقعی است که در یک ماه بیمار می‌شوند. “این مدرک در پودینگ است.”[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

کتاب زبان اصلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesGeciktiriciCialisSweet bonanza candyland oynasimdibahissweet bonanzasweet bonanzaOmegleKartal Escortjoybetinstagram gizli hesap görmechat gpt nedirMobil Ödeme BozdurmaBağlama büyüsürekorbetvan escortbetboo girişgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsü