ناسا به تازگی ارتباطات لیزری را در فضا پرتاب کرده است

[ad_1]

برقراری ارتباط در فضا می تواند یک چالش باشد. اما در ساعات اولیه 7 دسامبر، ناسا نمایش رله ارتباطات لیزری خود (LCRD) را راه اندازی کرد که قصد دارد ارتباطات فضا به زمین را با یک مفهوم علمی تخیلی محبوب: لیزرهای نامرئی بهبود بخشد.

بر اساس فناوری نمایش ارتباطات لیزری ماه ناسا در سال 2013، LCRD داده ها را با سرعت 1.2 گیگابیت در ثانیه به زمین ارسال می کند که تقریباً دو برابر سرعت انتقال نسل قبلی خود است. این به اندازه کافی سریع است که می توانید کل فیلم دنیس ویلنوو را در کمتر از یک دقیقه دانلود کنید.

گلن جکسون، مدیر پروژه محموله LCRD، می‌گوید این نمایش ممکن است روزی به پیچیدن شبکه‌های اینترنتی در اطراف ماه و حتی مریخ کمک کند. جکسون گفت: ما در حال حاضر از فرکانس رادیویی برای انتقال داده ها و ویدئوها به زمین استفاده می کنیم. ارتباط لیزری این پهنای باند را افزایش می دهد و به ما اجازه می دهد تا داده های بیشتری را از فضانوردان و ماموریت های علمی بر روی زمین دریافت کنیم.

https://www.youtube.com/watch?v=OAFkd5DdLZU

ارتباط لیزری چگونه کار می کند؟

ارتباطات لیزری که ارتباطات نوری نیز نامیده می شود، از نور برای انتقال اطلاعات استفاده می کند. این فناوری در حال حاضر روی زمین در اشیاء روزمره مانند کنترل تلویزیون و لامپ های حرارتی وجود دارد، اما معمولاً در مقیاسی بسیار کوچکتر از آنچه ناسا قصد دارد هنگام مطالعه منظومه شمسی بسازد، استفاده می شود.

برای چندین دهه، فضانوردان و مهندسان تنها به امواج رادیویی یا فرکانس های الکترومغناطیسی برای ارسال پیام ها بین فضاپیما و زمین متکی بودند. اما از آنجایی که سیگنال های رادیویی مانند نور با سرعت نور حرکت می کنند، مسافت های طولانی را طی می کنند.

این انتشار می تواند انتقال را به تاخیر بیاندازد و اگر دانشمندان نتوانند به اندازه کافی سریع به فضاپیما برسند تا به آن کمک کنند تا از یک موقعیت دشوار خارج شود، می تواند ماموریت را تهدید کند. یکی از بدنام ترین موارد حادثه ارتباطی در سال 2020 رخ داد، زمانی که ایستگاه فضایی عمیق 43 – تنها آنتن رادیویی روی زمین که می توانست با طولانی ترین ماموریت فضایی ناسا، وویجر 2 ارتباط برقرار کند – برای تعمیر و نگهداری متوقف شد. آژانس بلافاصله توانایی ارسال فرمان به فضاپیمای کهنه کار را از دست داد تا اینکه تقریباً یک سال بعد توانست تماس خود را دوباره برقرار کند.

[Related: 7 science fiction inventions that became a reality]

برای جلوگیری از این نوع فاجعه و سرعت بخشیدن به ارتباطات فضایی، آخرین نمایش آژانس قصد دارد از لیزرهای مادون قرمز برای ارسال اطلاعات به زمین استفاده کند. بر خلاف امواج رادیویی، لیزرها یک پرتو بسیار فشرده از نور تولید می کنند، به این معنی که آنها می توانند مسافت های طولانی را بدون اینکه تحت تأثیر انتشار قرار گیرند، طی کنند. این پرتوها نیز نامرئی هستند، مگر اینکه مستقیماً به چشم پرتاب شوند، زیرا چیزی برای پرتاب از فضا وجود ندارد.

با استفاده از طول موج کوتاه‌تر انرژی نسبت به امواج رادیویی، ارتباطات لیزری به دانشمندان این امکان را می‌دهد که 10 تا 100 برابر بیشتر از سیستم‌های رادیویی معمولی امروزی داده ارسال کنند. اما چگونه کار می کند؟

روی LCRD دارای تجهیزات الکترونیکی پرسرعت قدرتمندی است که به کنترل عملکرد آن کمک می کند، و همچنین دو ماژول یا تلسکوپ نوری که هر کدام هدف خاص خود را دارند. یک تلسکوپ داده ها را از یک فضاپیمای مصرف کننده دریافت می کند، در حالی که تلسکوپ دیگر داده ها را به زمین ارسال می کند. به گفته ناسا، در حالی که حدود 9 هفته طول می کشد تا سیستم های رادیویی روی فضاپیمای فعلی یک نقشه کامل از مریخ را مخابره کنند، فناوری لیزری می تواند این زمان را به 9 روز کاهش دهد.

جوئل کوسکی / ناسا

ماموریت LCRD دقیقا چیست؟

پس از اینکه خروج اولیه از کیپ کاناورال بارها به دلیل نشت نفت سفید در سیستم ذخیره‌سازی سوختش به تعویق افتاد، این هفته بالاخره LCRD برای پرتاب به عنوان یکی از دو محموله برنامه آزمایش فضایی نیروی فضایی ایالات متحده چراغ سبز دریافت کرد. 6 ماموریت موشک Atlas V تنها دو دقیقه پس از برخاستن از زمین قابل مشاهده بود زیرا سرعت کافی (بیش از 2200 مایل در ساعت) برای خروج از جو زمین را به دست آورد.

LCRD در حال حاضر در مدار ژئوسنکرون در بیش از 22000 مایلی بالای زمین (حدود یک دهم مسیر رسیدن به ماه) قرار دارد، جایی که قبل از انجام ماموریت های علمی، دو سال آزمایش و آزمایش خواهد کرد. تا ژانویه گنجاندن آن آغاز خواهد شد و دانشمندان ناسا باید تا ماه مارس بتوانند آزمایشاتی را با آن انجام دهند.

برای اولین رله نوری سرتاسر آژانس، ماهواره هایی که به دور سیاره می چرخند، داده ها را به دو ایستگاه زمینی در کالیفرنیا و هاوایی ارسال خواهند کرد. اما لیزرها کاملاً شکست ناپذیر نیستند – همانطور که ابرها خورشید را مسدود می کنند، می توانند سیگنال های لیزری را نیز مختل کنند – به این معنی که ایستگاه های زمینی ناسا باید در ارتفاع بالا و آب و هوای تاریخی خوب قرار بگیرند. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، در سال 2022 فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی جزو اولین کسانی خواهند بود که از LCRD برای انتقال داده های علمی از ابزارهای مختلف روی زمین استفاده می کنند.

در این پرتاب، کیتی لودرز، معاون مدیر ماموریت عملیات فضایی ناسا، گفت که نمایش LCRD نه تنها یک جهش مهم برای ارتباطات فضا به زمین بود، بلکه این فناوری برای موفقیت آرتمیس، تکرار بعدی خدمه آمریکایی، ضروری بود. ماموریت ها

لودرز گفت: ما باید سیستم های ارتباطی خود را بهبود بخشیم تا بتوانیم پروازهای فضایی انسان در اطراف ماه انجام دهیم. او خاطرنشان کرد که اگر این نمایش با شکست مواجه شود، به طور بالقوه می تواند ارتباطات ناسا را ​​5 تا 10 سال به عقب براند.

چرا کار بزرگی است؟

همانطور که فضا شلوغ تر می شود و ماهواره ها داده های بیشتری را جمع آوری می کنند، ارتباطات لیزری جایگزین اقتصادی تر و سریع تری برای فناوری مدرن ارائه می دهد. اگرچه این سیستم به این زودی جایگزین روش‌های سنتی نخواهد شد، لیدرز می‌گویند که به راحتی می‌توان رادیو را به عنوان یک اتصال شماره‌گیری و لیزر را به عنوان اینترنت پرسرعت در نظر گرفت.

[Related: What we learn from noisy signals from deep space]

اگرچه کل محموله به اندازه یک تشک بزرگ است، اما هنوز جمع و جورتر است و از انرژی کمتری نسبت به قوی ترین سیستم های رادیویی استفاده می کند، و برای ماموریت هایی که به فضای بار اضافی نیاز دارند ایده آل است. و در منظومه شمسی، این جزئیات می تواند به معنای تفاوت بین شکست ماموریت و موفقیت در ماموریت باشد.

“[Laser communication] جکسون می‌گوید، این مقدار وزن و انرژی مورد نیاز در فضاپیما و اکتشافات فضایی برای ارتباطات را کاهش می‌دهد. این بدان معناست که فضای بیشتری برای عناصری مانند سوخت، ابزارهای تصویربرداری و یک روز، شاید حتی فضانوردان وجود دارد.

وینسنت چان، استاد مهندسی برق و علوم کامپیوتر در موسسه فناوری ماساچوست، معتقد است که روزی که ارتباطات نوری به یک محصول تجاری تبدیل شود، ممکن است به زودی فرا برسد. او می گوید که به لطف نفوذ شرکت هایی مانند SpaceX و Blue Origin، آینده فناوری لیزر روشن است.

چان می گوید: اپتیک های مسافت طولانی همیشه یک مزیت دارند. علاوه بر LCRD، ناسا در حال حاضر در حال برنامه‌ریزی برای توسعه مأموریت‌های دیگری است که قابلیت‌های لیزری را آزمایش می‌کنند، از جمله سیستم ارتباطات نوری Orion Artemis II و محموله روی Psyche، فضاپیمایی که نحوه عملکرد لیزرها را در اعماق فضا آزمایش می‌کند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

کتاب زبان اصلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesGeciktiriciCialisSweet bonanza candyland oynasimdibahissweet bonanzasweet bonanzaOmegleKartal Escortjoybetinstagram gizli hesap görmechat gpt nedirMobil Ödeme BozdurmaBağlama büyüsürekorbetvan escortbetboo girişgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsü