آنچه شواهد اولیه از محافظت با واکسن های Omicron به ما می گوید

[ad_1]

در دو هفته پس از کشف نوع Omicron در بوتسوانا، آفریقای جنوبی و هنگ کنگ، مواردی در شش قاره شناسایی شده است که یک ماه پیش عفونت ها بازگشته اند و شواهدی وجود دارد که نشان می دهد چند هفته است که به ایالات متحده سرایت کرده است.

این گزینه بیشتر به دلیل مجموعه ای از جهش های غیرمعمول توجه محققان بهداشت عمومی در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. تولیو دی اولیویرا، مدیر مرکز واکنش و نوآوری اپیدمی در آفریقای جنوبی، در یک نشست خبری در 25 نوامبر گفت: “او دارای تعداد بسیار زیادی جهش با نگرانی برای پیشگیری و انتقال ایمنی پیش بینی شده است.”

اگرچه این ممکن است آزاردهنده به نظر برسد، مهم است که معنای گزینه را در چشم انداز نگه دارید. در ایالات متحده، در حالی که مرگ و میر ناشی از کووید شروع به کاهش کرده است، تعداد مرگ و میرها به دلیل گزینه دلتا همچنان در حال افزایش است. نگرانی‌ها این است که گزینه جدیدی که می‌تواند بیماران بهبودیافته را مجدداً عفونی کند می‌تواند بر مصونیت سطح جمعیت از امواج قبلی کووید غلبه کند و سیستم‌های بیمارستانی در جوامعی که واکسینه نشده‌اند را مجدداً تحت تأثیر قرار دهد.

داده‌های این هفته نشان می‌دهد که این گزینه می‌تواند برخی از آنتی‌بادی‌ها را رد کند، اما از یک سیستم ایمنی کاملاً واکسینه‌شده اجتناب نکند. یک مطالعه اولیه روی واکسن فایزر نشان می دهد که دوز تقویت کننده محافظت در برابر این نوع را افزایش می دهد. و شیوع روزافزون جهانی به محققان سرنخ های بیشتری برای انتقال ویروس داده است.

آیا سریعتر پخش می شود؟

در استان های آفریقای جنوبی که Omicron در آنها یافت شد، تعداد موارد به سرعت افزایش یافته است. در حدود دو هفته، Omicron به گزینه غالب در آفریقای جنوبی تبدیل شد و جایگزین دلتا شد.

https://twitter.com/Tuliodna/status/1463911571176968194/

اما مشخص نیست که آیا این بدان معناست که ویروس از دلتا قابل انتقال تر است یا خیر. مقایسه مستقیم Omicron با Delta دشوار است زیرا آفریقای جنوبی موارد بسیار کمی از Delta (یا سویه دیگر) را مشاهده کرده است. گسترش سریع Omicron ممکن است صرفاً محصول شرایط باشد، مانند یک رویداد فوق العاده غیرمحتمل. شیوع‌های اولیه با دانشگاه‌ها مرتبط بود که می‌توانست به گسترش آن دامن بزند.

با این حال، برخی جهش‌ها در ویروس باعث می‌شوند که در نگاه اول نگران انتقال ویروس باشید. Omicron جدا از انواع قبلی مانند دلتا توسعه می یابد. اما او جهش‌های زیادی را با گزینه‌های دیگر برای اضطراب به اشتراک می‌گذارد، از جمله مواردی که به نظر می‌رسد به ذرات ویروسی اجازه می‌دهند راحت‌تر وارد سلول‌ها شوند و از برخی پاسخ‌های ایمنی خط اول اجتناب کنند.

کریستا کوین، که بر توالی کووید در دانشگاه بهداشت لوئیزیانا، شروپورت نظارت دارد، می گوید متأسفانه، تنها راه برای فهمیدن اینکه آیا این بیماری قابل انتقال است یا نه، تماشای گسترش آن در دنیای واقعی است.

او گفت: “بسیاری از کشورهایی که Omicron در آنها یافت شده است – آفریقای جنوبی، استرالیا، کانادا، بریتانیا – نظارت زیادی بر ثبات دارند.” طی چند هفته آینده، این کشورها نظارت خواهند کرد که آیا سهم Omicron از موارد به شدت افزایش می‌یابد، که به معنای پیشی گرفتن از دلتا است.

در آفریقای جنوبی، موارد ابتلا در استان های اطراف شیوع اولیه شروع به افزایش کرده است، که نشان می دهد افزایش انتقال فقط یک تصادف نیست.

این امر باعث شده است که برخی از کارشناسان در مورد تکامل ویروس ها باشند برای قضاوت در این مورد Omicron چندین برابر قابل حمل تر از دلتا است. اما بستگی به زمینه دارد. Omicron ممکن است از دلتا جلوتر باشد زیرا ذاتاً در آلوده کردن مجدد افراد در جمعیتی با سطح معینی از مصونیت نسبت به واکسن ها و عفونت قبلی بهتر است.

آیا واکسن ها کار می کنند؟

آنچه واضح است این است که Omicron جهش های بسیاری را با انواع قبلی که قادر به فرار از سیستم ایمنی بوده اند به اشتراک می گذارد.

بسیاری از جهش‌های Omicron قبلاً دیده نشده‌اند، بنابراین نمی‌دانیم چگونه کار خواهند کرد. با این حال، انواع قبلی نگران کننده – به ویژه انواع بتا و گاما، که به ترتیب در برزیل و آفریقای جنوبی گسترده بودند – توانسته اند جمعیت هایی را که تا حد زیادی از کووید بهبود یافته اند، دوباره آلوده کنند. گزارشی از آفریقای جنوبی هفته گذشته همین مدل را با Omicron پیدا کرد. این بدان معناست که بخش‌هایی از جهان که واکسینه نشده‌اند ممکن است در معرض خطر شیوع باشند، حتی اگر بسیاری از مردم قبلاً دلتا داشته باشند.

دو مطالعه اولیه توسط یک تیم آفریقای جنوبی که این هفته توسط فایزر تأیید شد، نشان داد که Omicron کمتر تحت تأثیر آنتی بادی های تولید شده توسط واکسیناسیون قرار می گیرد. یک مطالعه در آفریقای جنوبی نشان داد که در نمونه های خونی که از 12 فرد واکسینه شده گرفته شده است، پاسخ آنتی بادی در برابر Omicron 40 برابر کمتر از ویروس SARS-CoV-2 اصلی بود.

با این حال، این بدان معنا نیست که افراد 40 برابر بیشتر مستعد ابتلا هستند: ما هنوز دقیقاً نمی دانیم که چه سطحی از فعالیت آنتی بادی از افراد در برابر عفونت ها و بیماری ها محافظت می کند، و این امکان وجود دارد که افراد آفریقای جنوبی هنوز سطحی از ایمنی در برابر آنتی بادی ها داشته باشند.

مهمتر از همه، افرادی که به کووید آلوده شده اند و واکسینه شده آنتی بادی قوی تری نسبت به Omicron داشت.

این یافته منجر شد برخی کارشناسان به حدس و گمان می پردازند که یک دوز تقویت کننده نیز از ایمنی در برابر Omicron حمایت می کند. بیانیه ای که صبح چهارشنبه توسط فایزر منتشر شد، اشاره کرد که به نظر می رسد سه دوز از واکسن این شرکت، آنتی بادی های کافی برای دفع Omicron تولید می کند. (این بیانیه به داده های اولیه اشاره دارد که هنوز منتشر نشده است.)

در یک بیانیه مطبوعاتی در روز جمعه، مدرنا گفت که در حال انجام آزمایشاتی است که انتظار می رود نتایج آن “در هفته های آینده” باشد. هم مدرنا و هم فایزر می‌گویند که در صورت لزوم، می‌توانند ظرف چند ماه یک تقویت‌کننده میدان مخصوص Omicron داشته باشند. جانسون اند جانسون که از فناوری واکسن متفاوتی استفاده می کند، همچنین اعلام کرد که در حال آزمایش واکسن خود بر روی این نوع واکسن است.

آنتی بادی ها اغلب بیشترین توجه را به خود جلب می کنند، اما سیستم ایمنی پیچیده است و لایه های پیچیدگی زیادی دارد. این شامل سلول‌های T می‌شود که سلول‌هایی را که به ویروس آلوده شده‌اند تعقیب می‌کنند و در پیشگیری از یک بیماری خفیف کشنده نقش دارند. فایزر می گوید که بر اساس مدل سازی خود، سلول های T واکسینه شده همچنان Omicron را تشخیص می دهند.

مطالعات تیمی در موسسه ایمونولوژی لا جولا نشان می‌دهد که این سلول‌های T به دنبال ماده ژنتیکی در “بدن” SARS-CoV-2 هستند که با سرعت کمتری نسبت به پروتئین خار جهش می‌یابد. تاکنون سلول های T به هر یک از انواع مختلف پاسخ داده اند.

“این انتظار هنوز وجود دارد که سلول های T چیزی را تشخیص دهند [in Omicron]آلبا گریفونی، ایمونولوژیست که این مطالعه را رهبری کرد، می‌گوید. چیزی که ما هنوز نمی دانیم این است که آنها چقدر می توانند تشخیص دهند.” این احتمالاً از فردی به فرد دیگر متفاوت است، که می تواند تنوع بیشتری در پیامدهای بیماری ایجاد کند. با این حال، به نظر می رسد که ایمنی در برابر بیماری شدید از طریق سلول های T پایدارتر از ایمنی در برابر عفونت و علائم خفیف از طریق آنتی بادی ها باشد.

با این حال، این بدان معنا نیست که ویروسی که فقط باعث عفونت های جزئی در افراد واکسینه شده می شود، مشکلی ندارد. این به سادگی مشکلی است که ما قبلاً از آن آگاه هستیم: موج دلتا تا حد زیادی بر افراد واکسینه نشده تأثیر گذاشته است و هنوز هم سیستم مراقبت های بهداشتی ایالات متحده را درهم می شکند.

کشنده تر است؟

علیرغم برخی گزارش‌های دلگرم‌کننده در این هفته، نحوه تأثیر Omicron بر شدت بیماری بسیار تلخ‌تر است. ما هنوز در مورد اینکه چگونه جهش‌های SARS-CoV-2 بر بیماری‌زایی تأثیر می‌گذارند، اطلاعات کمی داریم، بنابراین ژنوم Omicron سرنخ زیادی ارائه نمی‌کند.

استفان گلدشتاین، ویروس شناس در دانشگاه یوتا که پاسخ ایمنی به کروناویروس ها را مطالعه کرده است، می گوید: «نمی توانید به دنباله آن نگاه کنید و با اطمینان به من بگویید که چرا SARS-1 ده برابر خطرناک تر از SARS-2 است.

باز هم، تنها راه یادگیری این است که ببینیم ویروس چگونه در طول زمان پخش می شود. کوئین گفت: “خیلی خیلی زود است.” “بدون شدت تعداد موارد، شما تفاوت های فردی بسیار بیشتری را در افراد آلوده مشاهده می کنید، نه به طور کلی. [picture] آیا این ویروس خطرناک‌تر است؟»

یک گزارش اولیه از یک سیستم بیمارستانی در استان گوتنگ، در قلب شیوع Omicron در آفریقای جنوبی، اشاره کرد که احتمال نیاز بیماران مبتلا به اکسیژن بسیار کمتر از بیماران امواج دیگر است. اما او همچنین خاطرنشان می کند که بیماران به طور متوسط ​​بسیار جوان تر هستند و قضاوت درباره غذا را دشوار می کند.

با این حال، درک قدرت ذاتی Omicron یک چالش خواهد بود. سطوح مختلف واکسیناسیون، انواع مختلف واکسن ها و سطوح مختلف عفونت قبلی وجود دارد که باید با آنها مبارزه کنید. احتمالاً همه آنها نقش بزرگتری در کشندگی Omicron دارند تا ویژگی های ذاتی آن.

در مورد گزینه دلتا، ماه ها طول کشید تا مشخص شود افزایش اقامت در بیمارستان در بریتانیا به دلیل ویروس شدیدتر است یا گسترش گسترده تر. و این در میانه یک جهش بزرگ در پرونده ها بود. حتی در حال حاضر، ارقام مخلوط شده است.

جرمی کامیل، ویروس شناس در دانشکده بهداشت دانشگاه لوئیزیانا در شریوپورت، می گوید: «به نظر می رسد بزرگترین عاملی که تعداد مرگ و میرهای دلتا را توضیح می دهد، تعداد مواردی است که باعث شده است، نه اینکه در یک مورد خاص خطرناک تر است. حتی اگر Omicron نرمتر باشد، اگر معلوم شود که به سرعت دلتا پخش می شود، باز هم می تواند افراد زیادی را بکشد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

کتاب زبان اصلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followersmobil ödeme bozdursu tesisatçısıinstagram takipçi satın alTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaTurkcell Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes1xbetmobil ödeme bozdurmaGeciktiriciMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme