راهنمای سفر به روز شده در طول همه گیری COVID-19

[ad_1]

این داستان به روز شده است. در ابتدا در 10 نوامبر 2021 منتشر شد.

اما Omicron روشن کرد که همه گیری تمام نشده است. نوع جدید اضطراب ویروس کرونا محدودیت ها و مقررات جدیدی را با خود به همراه آورده است و سفر هوایی را دوباره به یک معمای پیچیده تبدیل کرده است.

اینکه بتوانید به این سفر مورد انتظاری که برنامه ریزی کرده اید بروید یا خیر، بستگی به مقصد و مسیر شما و میزان احساس راحتی در هنگام سفر دارد. اما یک چیز مطمئن است – شما باید از قبل آماده شوید.

واکسن‌ها سفر را بسیار آسان‌تر می‌کنند

بسته به مقصدتان، اگر به طور کامل در برابر کووید واکسینه نشده باشید، ممکن است نتوانید سفر کنید یا کارهای زیادی انجام دهید. این بدان معناست که شما تعداد صحیح واکسن را دریافت کرده اید (دو واکسن برای واکسن های mRNA مانند مدرنا و فایزر؛ یکی برای تلقیحات تک دوز مانند جانسون و جانسون) و حداقل دو هفته از آخرین واکسن گذشته است.

[Related: Flight bans won’t stop Omicron]

اما هر ضربه ای کارساز نیست. برخی از مکان‌ها واکسن‌های خاصی را شناسایی نمی‌کنند (به عنوان مثال، استرالیا مسافران واکسینه شده با Novavax را نمی‌پذیرد)، بنابراین شما باید نظارت کنید که کدام کشورها کدام واکسن را دریافت می‌کنند. بیشتر کشورهای جهان واکسن های تایید شده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده و سازمان بهداشت جهانی را دریافت خواهند کرد، اما ممکن است همچنان نیاز باشد که واکسن های خود را با مقامات محلی تایید کنید. به عنوان مثال، فرانسه کارت مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری شما را به رسمیت می شناسد، اما شما همچنان به یک پاس سلامت محلی نیاز دارید که 36 یورو (41 دلار) به شما بازپرداخت می کند. در اینجا می توانید بررسی کنید که عکس شما در مقصد گرفته شده است یا خیر.

واکسن ها از نظر فنی در اکثر کشورها اجباری نیستند، اما قطعا زندگی شما را بسیار آسان تر می کنند. به عنوان مثال، ایالات متحده از افراد غیر شهروندی که در سفر هستند این فرض را می خواهد. اگر هنوز واکسن باقی مانده است یا به تازگی واکسن دوم خود را دریافت کرده‌اید، همچنان می‌توانید با ارائه یک آزمایش منفی کووید حداکثر یک روز تقویمی قبل از حرکت وارد کشور شوید. توجه داشته باشید که “یک روز تقویمی” به معنای 24 ساعت نیست – اگر در روز جمعه پرواز کنید، آزمایش کووید شما معتبر خواهد بود تا زمانی که نمونه در هر زمانی در روز پنجشنبه گرفته شود. با توجه به نوع omicron، از 6 دسامبر، همه مسافران 2 ساله و بالاتر باید آزمایش کووید منفی را ارائه دهند که حداکثر یک روز قبل از حرکت انجام شده است. این امر بر همه افرادی که از طریق هوا وارد کشور می شوند، صرف نظر از ملیت یا وضعیت واکسیناسیون، تأثیر می گذارد.

کشورهای دیگر، مانند فرانسه، تنها به دلایل بسیار قانع کننده ای به افراد واکسینه نشده اجازه ورود می دهند و به شما اجازه ورود نمی دهند مگر اینکه آزمایش کووید شما هم قبل از حرکت و هم بعد از ورود منفی باشد. ایتالیا نیز پروتکل مشابهی دارد، اما در آنجا – مانند سایر کشورهای اروپایی – مشکل این است که پا در قلمرو آنها بگذاریم، بلکه مشکل این است که وقتی در آنجا هستید، می توانید به مکان هایی بروید.

در ایتالیا و فرانسه، نمی‌توانید از موزه‌ها و تئاترها دیدن کنید یا از فعالیت‌های دیگر مانند غذاخوری در داخل خانه لذت ببرید، مگر اینکه مجوز بهداشت محلی داشته باشید. ساده ترین راه برای دریافت این واکسن ارائه مدرکی مبنی بر واکسیناسیون است. یک راه کمتر راحت برای رفت و آمد، گرفتن مجوز محلی از طریق آزمایش منفی کووید است. این فقط 72 ساعت سرگرمی را برای شما به ارمغان می آورد، اما می توانید پس از گذراندن یک آزمون جدید، یک مجوز جدید دریافت کنید.

تحقیقات خود را انجام دهید و به روز باشید

کاری که برای سفر باید انجام دهید به جایی که می‌روید بستگی دارد، اما بسته به جایی که هستید ممکن است تغییر کند. گزینه omicron بازی را از این نظر تغییر داد. در حال حاضر، فهرستی از کشورها، از جمله ایالات متحده، بریتانیا، کانادا، هند و بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا، ممنوعیت و محدودیت هایی را برای مسافرانی که از کشورهای آفریقای جنوبی می آیند، اعلام کرده اند. تعداد مناطق ممنوعه بسته به مقصد شما از 6 تا 10 متغیر است و معمولاً شامل کشورهایی مانند بوتسوانا، اسواتینی، زیمبابوه، نامیبیا، لسوتو، مالاوی، موزامبیک و آفریقای جنوبی می شود. برخی نیز ممکن است شامل تانزانیا و ماداگاسکار باشند.

اگر از یکی از این کشورها پرواز می کنید یا در دو هفته گذشته در آنجا بوده اید، اگر شهروند نیستید ممکن است از دسترسی به مقصد خود منع شوید. اگر هستید، می توانید منتظر یک قرنطینه اجباری 10 یا 14 روزه و آزمایش PCR در فرودگاه باشید. مطمئن ترین شرط شما این است که مقررات را در وب سایت های رسمی دولتی مقصد خود بررسی کنید و از قبل برنامه ریزی کنید.

از 29 نوامبر، CDC هشت کشور آفریقایی را به عنوان “کشورهای قرمز” طبقه بندی کرده بود و توصیه می کرد به این منطقه سفر نکنید. با این حال، اگر مجبور هستید به آنجا پرواز کنید، بدانید که دشوار است، اما غیرممکن نیست. در 3 دسامبر، CNN گزارش داد که هنوز دو خط هوایی (دلتا و یونایتد) از ایالات متحده به ژوهانسبورگ و کیپ تاون پرواز می کنند. این پروازها ممکن است برای مدت طولانی در دسترس نباشند، بنابراین اگر واقعاً نیاز دارید، به زودی بلیط های خود را رزرو کنید.

آفریقای جنوبی واکنش جامعه بین المللی به هشدار آنها در مورد نوع Omicron را خشمگین کرده است، اما نشان داده است که مرزهای آن هنوز باز است. مسافران تنها باید حداکثر ۷۲ ساعت قبل از زمان حرکت، آزمایش کووید منفی را ارائه دهند. با این حال اگر به زیمبابوه سفر کنید چندان خوش شانس نخواهید بود. کشور آفریقایی مسدود شده است و همه مسافران بین المللی، صرف نظر از ملیت یا وضعیت واکسن، باید در بدو ورود آزمایش کووید منفی را پشت سر بگذارند و به مدت 14 روز خود را ایزوله کنند.

به خاطر داشته باشید که اقامت در برخی کشورها می تواند مانع از ورود شما به مقصد نهایی شود، بنابراین هنگام ایجاد مسیر خود این را در نظر داشته باشید. برای آسان‌تر کردن کارها، تا حد امکان به پروازهای مستقیم پایبند باشید.

هنگامی که بلیط خود را تهیه می کنید، اکثر خطوط هوایی به خوبی به شما اطلاع می دهند که چه چیزی برای سفر نیاز دارید و به شما در مورد هر گونه عوارض هشدار می دهند. با این حال، این مسئولیت شماست که از دستورالعمل ها و مقررات پیروی کنید، بنابراین منتظر پیام های CDC، وزارت امور خارجه و مقامات بهداشتی محلی در مقصد خود باشید.

خبرگزاری های سنتی و سایت های تخصصی مسافرتی مانند Frommer’s، Lonely Planet و Sherpa به طور مداوم داستان ها و منابعی را با پیشرفت اخبار منتشر می کنند، بنابراین بررسی منظم آنها نیز ایده خوبی است.

از قبل رزرو کنید

صنعت گردشگری به شدت تحت تاثیر کووید قرار گرفته است و اگرچه مردم برای سوار شدن به هواپیما و رفتن به خارج از کشور احساس امنیت بیشتری می کنند، اما این بدان معنا نیست که گردشگری بهبود یافته است.

«زمان عجیبی برای سفر است. پائولین فرومر، سردبیر فرومرز، گفت: بسیاری از جاذبه‌ها، استراحتگاه‌ها یا رستوران‌ها هنوز پرسنل کافی ندارند، بنابراین همان امکاناتی که انتظار دارید وجود ندارد.

به دلیل کمبود، بسیاری از صندلی‌ها با ظرفیت کمتری کار می‌کنند – برخی از صندلی‌ها که در تمام هفته باز بودند، اکنون فقط در آخر هفته‌ها باز هستند یا افراد کمتری را می‌پذیرند تا مسافران را ایمن نگه دارند و در عین حال مسافران را به درستی در خود جای دهند.

مطمئناً اکنون زمان آن نیست که یک مسافر «بالابر» باشید، و فرومر می گوید که رزرو و رزرو از قبل مهمتر از همیشه است: از هتل ها و تورها گرفته تا موزه ها و سایر مکان های دیدنی.

بیمه مسافرتی بگیرید

شاید قبلاً ماهیت چیزها را درک کرده باشید: همه چیز تغییر می کند. در آغاز همه‌گیری، خطوط هوایی از پرداخت هزینه‌ها صرف نظر کردند و اقدامات بسیار انعطاف‌پذیری را برای ترغیب مردم به سفر معرفی کردند. و اگرچه برخی از این اقدامات هنوز به قوت خود باقی است (حداقل تا 31 دسامبر)، مسافران دیگر چنین مزیتی ندارند.

به عنوان مثال، خطوط هوایی آمریکا، اگر پرواز شما به هر دلیلی لغو شود، تمام قیمت بلیط شما را بازپرداخت می کند، اما در یک شرکت هواپیمایی رقیب برای شما صندلی رزرو نمی کند. این بدان معناست که ممکن است در طول اقامت خود مسدود شوید یا در نهایت برای یک بلیط هواپیما جدید پول بیشتری بپردازید تا به مقصد نهایی خود برسید.

[Related: Fully vaccinated people can safely travel, the CDC says]

به همین دلیل است که بیمه مسافرتی بیش از هر زمان دیگری مهم است و فرومر می گوید افراد بیشتری هنگام برنامه ریزی برای تعطیلات از آن برخوردار می شوند. مراقب قیمت‌ها باشید، زیرا ممکن است تقاضای بالا آنها را افزایش داده باشد. همیشه می‌توانید به دنبال بیمه‌ای باشید که شرکت هواپیمایی یا آژانس مسافرتی آنلاین به شما ارائه می‌دهد، اما بهتر است برای یافتن بیمه‌نامه‌ای که برای شما مناسب است، خرید کنید و متن آن را مطالعه کنید.

و هنگامی که برای شروع سفر از خانه خارج می شوید، بدانید که همه چیز هنوز از حالت عادی فاصله دارد. هر جا که می روید و وضعیت واکسیناسیون شما هر چه باشد، حتما در هواپیما، فرودگاه و هر جا که فاصله گذاری اجتماعی امکان پذیر نیست از ماسک استفاده کنید. پیروی از قوانین محلی و انجام تکالیف به شما کمک می کند تا سفر خود را به یک تجربه واقعا سرگرم کننده و آرامش بخش تبدیل کنید.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

کتاب زبان اصلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followersmobil ödeme bozdursu tesisatçısıinstagram takipçi satın alTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaTurkcell Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes1xbetmobil ödeme bozdurmaGeciktiriciMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme