ممنوعیت پرواز Omicron را متوقف نخواهد کرد

[ad_1]

یک روز پس از شناسایی Omicron توسط آزمایشگاه‌های آفریقای جنوبی، بریتانیا و چندین کشور اروپایی اعلام کردند که پروازهای خود را از آفریقای جنوبی لغو خواهند کرد. در آخر هفته، ایالات متحده از این روند پیروی کرد.

اما به سرعت مشخص شد که آفریقای جنوبی تنها اولین کشوری بود که متوجه این نوع ویروس شد، و احتمالاً جایی که ویروس از آنجا منشا گرفته نیست. اولین مورد تایید شده، منتشر شده در GISAID، پایگاه داده ژنوم جهانی COVID، در 19 نوامبر در سوئد بود. روز چهارشنبه، ایالات متحده اولین مورد Omicron خود را در مسافری که اخیراً از آفریقای جنوبی بازگشته بود، تأیید کرد. این مرد روز دوشنبه قبل از عید شکرگزاری آزمایش مثبت داد. تست مردی که در کنگره ای در نیویورک شرکت کرده بود نیز صبح پنجشنبه مثبت شد.

استفان بارال، اپیدمیولوژیست بیماری های عفونی در دانشکده بهداشت عمومی جان هاپکینز، می نویسد: «زمانی که مرزهای خود را ببندید، گزینه موجود است. در توییتر.

صحبت از PopSciبارال می‌گوید نحوه واکنش ما در اطراف مرزهایمان تنها بخشی از یک عنصر بسیار گسترده‌تر از نیاز به قاطعیت و نشان دادن اقدام است. و این تصور که شما مرزها را نخواهید به این معنی است که شما ضعیف هستید.”

او می‌گوید مشکل سیاست این است که «ما بهتر می‌دانیم» – تجربه قبلی نشان می‌دهد که ممنوعیت پروازها مانع نخواهد شد.

“مردم تمایل دارند روی آنها تمرکز کنند [flight bans]کلی لی، استاد دانشگاه سیمون فریزر در کانادا و یکی از اعضای گروه بین‌المللی همه‌گیری و تحقیقات مرزی، می‌گوید: زیرا این همان چیزی است که دولت‌ها به طرز بی‌رحمانه‌ای از آن استفاده می‌کنند، و ما تلاش می‌کنیم بحث را تغییر دهیم. این مهم نیست که مرزها مهم نیستند، بلکه نحوه مدیریت آنها مهم است. بنابراین سؤال این نیست: آیا اقدامات سفر مؤثر است؟ این است: چه کسی کار می کند؟”

آیا ممنوعیت پرواز کار می کند؟

لی گفت، سیاستی که ایالات متحده و سایر کشورهای ثروتمند برای کووید به آن روی آورده اند آخرین راه حل قبل از همه گیری بود.

در آغاز اپیدمی ابولا از سال 2014 تا 2016 در میان آفریقای غربی گینه، لیبریا و سیرالئون، سیاستمداران آمریکایی به سرعت خواستار ممنوعیت پروازها از کشورهای آسیب دیده شدند. در آن زمان، CDC مخالفت با چنین سیاستی را توصیه کرد و نوشت که “بسیاری از متخصصان بهداشت عمومی هشدار می دهند که چنین ممنوعیتی بیشتر از اینکه مفید باشد، ضرر خواهد داشت.”

یک مطالعه که در تصمیم تیمی از محققان امنیت زیستی در دانشگاه جانز هاپکینز ذکر شد، گفت: “هیچ مدرک علمی یا حتی حکایتی خوبی وجود ندارد که نشان دهد ممنوعیت سفر تا به حال در مهار گسترش بیماری های واگیر موثر بوده است.”

این مطالعه خاطرنشان می کند که فرصت های زیادی برای آزمایش ممنوعیت ها در تاریخ اخیر وجود داشته است. کشورهای سرتاسر جهان در واکنش به آنفولانزا و سارس، ممنوعیت های مسافرتی بی اثر را اعمال کرده اند. ایالات متحده حتی افراد مبتلا به اچ‌آی‌وی مثبت را تا سال 2010 از دریافت ویزا منع کرده است، اسماً در تلاشی برای به تاخیر انداختن انتقال ویروسی که اولین بار شناسایی شده است. داخل ایالات متحده.

محققان می نویسند در مورد ابولا، حتی ممنوعیت سفر که مسافران را تا 80 درصد کاهش می دهد، “تنها واردات موارد را چند هفته به تاخیر می اندازد.”

بارال گفت که پرواز تنها راهی نیست که مردم سفر می کنند، که باعث می شود ممنوعیت پرواز چیزی شبیه به وضعیت باشد. کامیون و تحویل در اکثر محدودیت‌های سفر ادامه دارد. او می گوید: «روز اول به پرتقال های فلوریدا فکر کنید و 22 ساعت بعد، یک راننده کامیون با گزینه ها و پرتقال ها به انتاریو می رسد. ما می توانیم وانمود کنیم که این مرزها بسته است، اما در شرایط جهانی بودن جامعه ما، مرزها واقعا بسته نیست.

علاوه بر این، ممنوعیت پرواز پر از استثنا است. مهلت چند روزه قبل از اعمال آن وجود دارد. و شهروندان ایالات متحده هنوز هم می توانند از آفریقای جنوبی پرواز کنند.

در مورد کووید، مطالعه‌ای توسط گروه لی نشان داد که محدودیت‌های اولیه سفر که بر چین تحمیل شده بود، انتقال به خارج از این کشور را به تاخیر انداخت. جیا کانگ‌بای، محقق ابولا و عضو گروه کاری کووید ریاست‌جمهوری سیرالئون، می‌گوید دلایلی وجود دارد که باور کنیم ممنوعیت پروازها در مورد کووید از ابولا سودمندتر است.

[Related: 3 important questions about the Omicron variant]

افراد مبتلا به ابولا معمولا فقط زمانی مسری هستند که بسیار بیمار باشند. وی گفت: باید مایعات بدن آلوده به ویروس را دفع کنید. و در این مرحله، بعید است که کسی سوار هواپیما شود، که ممنوعیت پرواز را بحث برانگیز می کند.

کانگ بای گفت: «در مورد COVID-19، همه مظنون هستند. “کسی که در اطراف وانمود می کند که بسیار سالم است راه می رود، می تواند حامل عفونت باشد. بنابراین ما فکر می کنیم که ممنوعیت پروازها می تواند بسیار مهم باشد.”

او گفت: “اگر می دانستیم آفریقای جنوبی کشوری است که Omicron از آن آمده است، از یک ممنوعیت سفر موثر استفاده می کردیم.” اما Omicron در حال حاضر جای پایی در سراسر جهان دارد. چگونه می‌توانیم به اعمال ممنوعیت سفر ادامه دهیم، اگر چنین است؟»

دولت بایدن می گوید ممنوعیت پرواز این کشور راهی برای خرید اتاق تنفس در ایالات متحده است. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: «این به ما زمان می دهد.

لی گفت که این می تواند اثر ممنوعیت پرواز باشد، اگرچه تضمینی نیست. او گفت: «من حدس می‌زنم ایده کاهش تعداد افرادی است که از کشورهایی که پرخطر محسوب می‌شوند، می‌آیند. اما در این بین، شما باید همه افراد دیگر را بررسی کنید تا مطمئن شوید که از اروپا عبور نکرده اند.

هزینه ها

سوال دیگر این است که آیا ممنوعیت پرواز ارزش این قیمت را دارد؟

لی گفت: «آنها هم جنایتکار هستند. “آنها می توانند برای افشای آشکار نتیجه معکوس داشته باشند.” مقامات CDC از جامعه علمی آفریقای جنوبی به دلیل به اشتراک گذاری سریع اطلاعات در مورد این گزینه، در زمانی که ایالات متحده ممنوعیت سفر را اعمال کرده است، تمجید کردند. بارال می گوید و خطر این است که ما این رابطه را به شکلی بسیار تعیین کننده تضعیف کرده ایم.

نمونه های زیادی از کشورهایی وجود دارد که برای جلوگیری از عواقب اقتصادی شیوع بیماری را به حداقل می رساند. لی خاطرنشان می کند که برخی کشورها از کلمه وبا اجتناب می کنند و آن را “اسهال آبکی حاد” می نامند. ما از اصطلاح “آنفولانزای اسپانیایی” برای توصیف آنفولانزای 1918 استفاده می کنیم، عمدتاً به این دلیل که کشورها، از جمله ایالات متحده، اخبار همه گیر را سانسور کرده اند.

خطر انسانی فوری نیز وجود دارد.

در طول اپیدمی ابولا، اگرچه ایالات متحده سفر به آفریقای غربی و بازگشت از آن را در طول همه گیری ممنوع نکرد، زنجیره های تامین مختلط شدند. خطوط هوایی پروازهای خود را به کشورهای آسیب دیده لغو کردند. کشتی‌های کانتینری که از این منطقه بازدید می‌کنند قرنطینه شده‌اند و شرکت‌های کشتیرانی توقف‌های اضافی در بنادر غرب آفریقا را در انتظار ممنوعیت سفر لغو کرده‌اند.

نتایج ویرانگر بود. در مونروویا، پایتخت لیبریا، شورش های غذایی روی داد، در حالی که تجهیزات پزشکی در قاره های دور از شیوع بیماری باقی مانده بود. آزمایشگاه پاسخ بشردوستانه MIT که در سال 2014 زنجیره های تامین را مطالعه می کند، نوشت: “9 پالت کلاه، لباس، چکمه و ماسک در فرودگاه JFK نیویورک نشسته اند و منتظر پرواز بعدی به غرب آفریقا هستند.”

بازتاب همه گیری اولیه کووید، NPR در سال 2014 گزارش داد که کارکنان بهداشت شروع به ساختن ماسک‌ها و لباس‌های خود از هر ماده‌ای که پیدا می‌کنند، کرده‌اند.

کانگ‌بای گفت: «کمک‌های پزشکی می‌خواستند در بحرانی‌ترین لحظه ارائه شوند. بوروکراسی‌های درگیر روند مداخله را کند کردند و جان افراد زیادی را به همراه آوردند.

در مورد کووید، به نظر می رسد که این در حال حاضر اتفاق افتاده است. تولیو د اولیورا، مدیر مرکز واکنش و نوآوری اپیدمی در آفریقای جنوبی و محقق کلیدی در Omicron، در توییتر نوشت به دلیل ممنوعیت پرواز، دانشمندان شروع به تمام شدن تجهیزات آزمایشگاهی کرده اند.

بارال در مورد همکارانی که در منطقه کار می کنند گفت: «برای مردم آنجا سخت است که احساس نکنند همه اینها نژادپرستی است. به معنای واقعی کلمه هیچ چیز دیگری برای توجیه این موضوع وجود ندارد. وجود دارد [Omicron] موارد در همه جا، اما آنها سفر به یک منطقه از جهان را مسدود کردند. این شگفت انگیز است. “

سیاست های جایگزین

در زمینه کووید، لی می‌گوید: «فکر نمی‌کنم هرگز بتوانیم اطلاعات اولیه کافی برای استفاده به دست آوریم. [flight bans] به روشی واقعا هدفمند.»

اما راه‌های دیگری وجود دارد که کشورها می‌توانند از طریق آنها گسترش گزینه‌ها را کنترل کنند. بارال می‌گوید که نمی‌خواهد «تنها صدایی» برای پاسخ دادن به این سؤال باشد، اما توضیح می‌دهد که «رویکرد سنتی به سلامت عمومی» شامل گرد هم آوردن گروهی از متخصصان و سنجش گزینه‌های مختلف سیاستی در دسترس است. از انجام هیچ کاری که خیلی بعید است، تا نوعی بسته شدن دنیا، که به نظر من هم بعید است.»

روز چهارشنبه، دولت بایدن رویکرد متفاوتی را در سیاست سفر نشان داد، هرچند که ممنوعیت پرواز را بلافاصله پایان نداد. CDC سه‌شنبه شب اعلام کرد که از هر کسی که به ایالات متحده پرواز می‌کند ملزم می‌شود یک روز پس از سوار شدن به هواپیما، آزمایش کووید را منفی نشان دهد. در حال حاضر برای افرادی که به طور کامل واکسینه شده اند و یک روز در غیر این صورت آزمایش منفی باید طی سه روز پس از پرواز انجام شود. خط مشی فعلی اجازه می دهد تا از برخی آزمایشات سریع استفاده شود و مشخص نیست که تغییر آتی به چه چیزی نیاز دارد.

لی فکر نمی کند که این به اندازه کافی دور باشد. «اگر دولتی هستید که سعی می‌کند مرزهای خود را مدیریت کند، پس باید از شر همه این استثناها خلاص شوید… می‌خواهید همه را در بدو ورود آزمایش کنید. او معتقد است که آزمایش‌های قبل از پرواز بی‌اثر خواهند ماند و پایدارترین نظارت شامل آزمایش‌های PCR و قرنطینه پس از ورود خواهد بود.

بارال رویکرد مشابهی را پیشنهاد می کند. «شما می‌توانید آزمایش‌های سریعی را روی هر کسی که می‌آمد انجام دهید، می‌توانید آن را از یک منطقه خاص انجام دهید.» راه‌هایی برای مقابله با خطر وجود داشت.

با این حال، در ایالات متحده، گزینه دلتا هنوز در غرب میانه بیداد می کند. هر روز صدها نفر می میرند. بارال گفت: “من فکر می کنم آنچه در حال حاضر تاثیرگذارتر است این است که بگوییم ما درک می کنیم که چرا مردم هنوز در معرض خطر هستند و می خواهیم با آن مقابله کنیم.” و ما می‌خواهیم تعداد افراد جدیدی را که گزینه‌ها را معرفی می‌کنند به حداقل برسانیم.» اما اگر به شرایطی توجه نکنیم – از خانه‌های شلوغ گرفته تا دسترسی به واکسن‌ها – که به ویروس اجازه می‌دهد در اینجا به گردش خود ادامه دهد، این موضوع بحث برانگیز است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

کتاب زبان اصلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followersmobil ödeme bozdursu tesisatçısıinstagram takipçi satın alTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaTurkcell Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes1xbetmobil ödeme bozdurmaGeciktiriciMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme