تغییر Spotify در عملکرد پخش آلبوم توضیح داده شده است

[ad_1]

آخرین آلبوم ادل، 30، در 19 نوامبر انصراف داد و تقریباً در همان زمان، این فوق ستاره از غول استریم موسیقی Spotify خواست: گزینه پیش فرض shuffle را در صفحات آلبوم متوقف کند.

او گفت: «هنر ما داستانی را بیان می‌کند و داستان‌های ما باید همانطور که می‌خواهیم شنیده شود در 20 نوامبر توییت کرد. این تصمیم در اینترنت مورد استقبال قرار گرفت و نشان دهنده یک تغییر عمده در نحوه مصرف موسیقی ما بود – از اوایل دهه 2000 در تعطیلات عملکرد shuffle تا رد کردن آن به عنوان استاندارد.

دوون پاورز، دانشیار دانشگاه تمپل که تحقیقاتش بر روی موسیقی عامه پسند متمرکز است، می‌گوید: «بیشتر مردم تنظیمات پیش‌فرض را تغییر نمی‌دهند مگر اینکه دلیل تقریباً ایدئولوژیکی برای آن داشته باشند. بنابراین این یک تغییر بزرگ برای بسیاری از افرادی است که اساساً در Spotify آموزش دیده اند.

در اینجا نحوه اتفاق افتادن و معنای این تغییر برای 172 میلیون مشترک Spotify آمده است.

تابع درهم ریختگی چیست؟

در اوایل دهه 2000 و با ظهور آی‌پاد، عملکرد ترکیبی آن‌طور که امروزه می‌شناسیم، مورد توجه قرار گرفت، اگرچه موسیقی درهم‌آمیزی برای مدت طولانی وجود داشته است. پاورز می‌گوید: «خاموش کردن راهی برای گوش دادن به موسیقی است که به شما اجازه می‌دهد تا کنترلی بر آنچه که به یک ماشین یا یک الگوریتم می‌آید، داشته باشید. این بدان معناست که اگر از چنجر یا سی دی چنجر استفاده می کنید یا به رادیو یا حتی مجموعه فایل های mp3 خود گوش می دهید، در حال میکس موسیقی هستید.

اما در 11 ژانویه 2005، زمانی بود که استیو جابز اولین iPod Shuffle را معرفی کرد، دستگاهی بدون صفحه نمایش، کمتر از یک بسته آدامس، که فقط قادر به پخش موسیقی به صورت تصادفی بود، عملکرد shuffle به یک حس ملی تبدیل شد. در حالی که سایر آی پادها به ویژگی shuffle مجهز هستند، این نسخه این ویژگی را به عنوان ویژگی اپل معرفی می کند.

حتی قبل از اینکه اپل با یک آی پاد که به طور خاص برای جابجایی طراحی شده بود عرضه شود، این ویژگی مورد تجلیل قرار گرفت. الکس راس منتقد موسیقی در نیویورکر در سال 2004 نوشت: “من آینده را دیدم و به آن می گویند درهم ریخته”. مایکل بول، آکادمیک مشهور، گفت که این مخلوط کردن، دستگاه های او را به “گنجینه ای پر از لذت های پنهان” تبدیل کرده است.

[Related: The US is making its biggest investment in broadband internet ever]

اما در عین حال واکنشی از سوی متخصصان موسیقی وجود داشت. استاد بازاریابی: “شخصا، و معتقدم که من از طرف بسیاری از گوزهای قدیمی در اینجا صحبت می کنم، از گوش دادن به موسیقی، خواه اپرا یا یک آلبوم پاپ، به ترتیبی که هنرمند تصمیم می گیرد آن را ارائه دهد، قدردانی می کنم.” جیمز کلاریس در سال 2004 به Wired گفت.

در نهایت، اپل و عملکرد shuffle ارتباط نزدیکی پیدا کردند. پاورز گفت: «این تغییر به برند تبدیل شده است و بسیار نزدیک به فناوری اپل مرتبط است. «دیگران این کار را کردند، اما به نظر می‌رسید که اپل مالک آن بود.

چه تاثیری بر نحوه گوش دادن ما به موسیقی داشت؟

وجود آی پاد تنها چیزی نبود که شافل را محبوب کرد. آماندا کراوس، محقق روانشناسی موسیقی در دانشگاه جیمز کوک، اشاره می کند که iTunes در واقع بیشترین تأثیر را دارد.

او می‌گوید: «ITunes واقعاً روش خرید موسیقی را تغییر داد، دیگر مجبور نبودیم آلبوم بخریم، اما فرصت خرید آهنگ‌های تکی را داشتیم. “این باعث تغییر در شیوه غالب گوش دادن به موسیقی شد و از آلبوم ها و لیست های پخش دور شد.”

دزدی موسیقی نیز تأثیر داشت. در دهه 1990، دانلود یک آهنگ چهار دقیقه ای می توانست حدود سه ساعت و نیم طول بکشد. در دهه 2000، فرمت فشرده سازی mp3 ظاهر شد و همان آهنگ در عرض چند دقیقه قابل دانلود بود. با افزایش دزدی دریایی، افرادی که موسیقی دانلود می‌کنند اغلب آهنگ‌های تکی را انتخاب می‌کنند، زیرا سرعت دانلود و افزودن آن‌ها به فهرست پخش سریع‌تر است.

ما اکنون خدمات پخش جریانی داریم که گوش دادن تصادفی را نیز تشویق می کنند، زیرا مردم حتی مجبور نیستند موسیقی هایی را که به آن گوش می دهند، داشته باشند. کراوز می‌گوید به‌طور کلی، وقتی بیش از حد با موسیقی آشنا می‌شویم، تمایل داریم کمتر موسیقی را دوست داشته باشیم. برخی از محققان پیشنهاد می کنند که میکس راهی برای تازه نگه داشتن مجموعه موسیقی شما و در عین حال اجتناب از پدیده گوش دادن بیش از حد است.

کراوس می‌گوید: «آنچه فناوری گوش دادن دیجیتالی ما به ما به عنوان شنونده اجازه می‌دهد، قدرت زیادی در نحوه، مکان و زمان گوش دادن به موسیقی دارد، بنابراین با دستگاه‌های قابل حملی که می‌توانیم در هر مکانی از آن استفاده کنیم و استفاده کنیم، کنترل بیشتری نسبت به همیشه داریم. هر زمان. ”

چگونه کار می کند؟

از اوایل دهه 2000، مردم شکایت داشتند که عملکرد زدن تصادفی نیست و اغلب آهنگ‌های یک خواننده یا سبک را با هم گروه‌بندی می‌کنند.

استیو جابز در پاسخ به شکایات، ویژگی Smart Shuffle را پیشنهاد کرد، ویژگی که کنترل می‌کند چقدر احتمال دارد که آهنگ‌هایی از یک آلبوم یا از یک هنرمند را در کنار هم ببینید، و گفت: «ما این کار را کمتر انجام می‌دهیم تا آن را احساس کنیم. بهتر است تصادفی. ”

هنگامی که سیستم Spotify راه اندازی شد، از الگوریتم shuffle Fisher-Yates استفاده کرد. این معادل الگوریتمی گرفتن تصادفی بلیط از کلاه تا زمانی است که باقی بماند. اما مانند طرفداران اپل، مصرف کنندگان شروع به شکایت از این ویژگی کرده اند.

همانطور که مهندس نرم افزار مارتین فیدلر در سال 2007 در وبلاگ خود نوشت، “مشکل الگوریتم های مخلوط کردن معمولی این است که آنها بیش از حد تصادفی هستند. آنها فاقد انصاف و توزیع برابر هستند.”

Fiedler یک الگوریتم shuffle ایجاد کرد که Spotify آن را برای به روز رسانی ویژگی shuffle خود در سال 2014 راه اندازی کرد و به عنوان مثال، شنیدن پنج آهنگ از Billy Isle را پشت سر هم در حالت shuffle غیرممکن کرد.

خب حالا برای تابع shuffle چه اتفاقی می‌افتد؟

زمانی که یک سی دی پلیر سه دیسکی وجود داشت که قادر به پخش آهنگ های مختلف از هر سی دی بود، نیروها از دانشگاه تمپل از شافل دبیرستان استفاده کردند. برای او، shuffle مظهر لحظه ای است که فناوری مدرن شروع به تغییر روش مصرف موسیقی ما کرد. او می‌گوید: «Shuffle نشان‌دهنده این لحظه زیبا از اواسط دهه 2000 است، زمانی که مردم بسیار هیجان‌زده بودند که قدرت بیشتری در نحوه گوش دادن به آهنگ‌ها داشته باشند، اما این بخشی از همه چیزهایی است که در آن زمان رخ می‌داد، مانند دانلود. موسیقی، و همان آغاز پخش، با دزدی دریایی.”

پاورز گفت، اما ویژگی shuffle به جایی نمی رسد، و تغییر Spotify دقیقاً تغییری کامل در نحوه گوش دادن به موسیقی را نشان نمی دهد. دوران آلبوم به عنوان یک فرم هنری که از دهه 60 تا 90 ادامه داشت تقریباً به پایان رسیده است و تک آهنگ های موسیقی بر این مکان حکومت می کنند.

اما مطالعات زیادی وجود دارد که نشان می دهد افراد به ندرت تنظیمات پیش فرض خود را تغییر می دهند. به عنوان مثال، یک مطالعه مایکروسافت نشان داد که 95٪ از کاربران تمام ویژگی های پیش فرض را حفظ می کنند. این همان منطقی است که باعث شده است برخی از کارفرمایان به طور خودکار کارمندان خود را در 401000 برنامه بازنشستگی ثبت نام کنند، زیرا کارمندان اغلب خود را ثبت نام نمی کنند.

بنابراین این تغییر، از به هم زدن آلبوم‌های پیش‌فرض به چیزی برای انتخاب، به این معنی است که افراد بیشتری ممکن است شروع به گوش دادن به آلبوم‌ها به ترتیب مورد نظر خود کنند، حتی اگر همان آهنگ‌ها را در لیست پخش خود در حالت مختلط قرار دهند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

کتاب زبان اصلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followersmobil ödeme bozdursu tesisatçısıinstagram takipçi satın alTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaTurkcell Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes1xbetmobil ödeme bozdurmaGeciktiriciMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme