با این نکات درخت کریسمس خود را شاداب نگه دارید

[ad_1]

این مطلب بروزرسانی شدهاست. در ابتدا در 24 دسامبر 2018 منتشر شد.

پس از گرفتن لاشه بوقلمون و خداحافظی رسمی با روز شکرگزاری، زمان جشن گرفتن خانواده و دیدار مجدد در زمستان فرا رسیده است: اندام های حیاتی شکل زندگی را جدا کنید، آن را به داخل خانه بکشید و به طور غیر طبیعی برای چند هفته زنده نگه دارید. درست است – ما در مورد درختان کریسمس صحبت می کنیم.

جدا از شوخی، این بخش “زنده” کلیدی است. هیچ‌کس نمی‌خواهد با سوزن‌های قهوه‌ای اطراف برخی از گیاهان آویزان را جمع کند. خوشبختانه، افزایش عمر این گیاهان آسان است – اگر علم پشت آن را بدانید.

انواع مختلف برای انتخاب

بیشتر مخروطیان جشن متعلق به خانواده کاج، صنوبر یا صنوبر هستند، اگرچه اگر در جنوب‌تر زندگی می‌کنید، احتمالا سرو را پیدا خواهید کرد. هنگام خرید، باید سوزن ها را بررسی کنید تا مشخص کنید کدام گونه موجود است، زیرا هر گیاه همیشه سبز مزایا و معایب خود را دارد.

کاج سفید

روی شاخه های سوزن کاج سفید در گروه های پنج تایی رشد می کند.

سوزن‌های کاج بسیار بلند هستند – تا 16 اینچ در درختان مسن‌تر – و در گروه‌های دو، سه یا پنج تایی (که آن را به ترتیب به عنوان کاج قرمز، زرد یا سفید شناسایی می‌کنند) از یک نقطه شروع رشد می‌کنند. کمی شبیه دسته ای است که میخ ها را نگه می دارد. این درختان حتی پس از خشک شدن، بیشتر از سایر گزینه ها روی سوزن های خود آویزان می شوند. از طرف دیگر، آنها مقداری آب چسبنده دارند که باعث می شود دست زدن به آنها سخت تر شود و ممکن است شاخه های آویزان کمی داشته باشند.

صنوبر بلسان

درختان صنوبر سوزن های کوتاه و مسطح دارند.

صنوبرها دارای برگهای نرم و مسطح با سوزنهایی هستند که انگار با مکنده به شاخه چسبیده اند. این درختان خوشبوترین بوی را دارند و احتمالاً پس از بریدن طولانی ترین بو را خواهند داشت.

صنوبر بلک هیلز

سوزن های صنوبر مستقیماً از شاخه جوانه می زنند.

سوزن های صنوبر کوتاه و سفت هستند و مستقیماً از شاخه رشد می کنند. این درختان نسبت به صنوبر کمی کمتر معطر هستند، بنابراین ممکن است برای افراد مبتلا به آلرژی یا حساسیت به بو بهتر عمل کنند. با این حال، آنها همچنین به دلیل سبزی قوی تر شناخته شده اند، بنابراین برای مقابله با آنها به دستکش کار نیاز خواهید داشت. علاوه بر این، سوزن های خود را با بیشترین سرعت پرتاب می کنند.

اگر نمی توانید نوع مورد علاقه خود را پیدا کنید، نگران نباشید. با مراقبت مناسب، هر یک از این گیاهان همیشه سبز می توانند تا پنج هفته دوام بیاورند. با این حال، این زندگی به تازگی درختی که انتخاب می کنید و نحوه برخورد با آن بستگی دارد.

چگونه درخت کریسمس مناسب را انتخاب کنیم

قبل از اینکه به خرید هر مرکز تعطیلات بروید، دمای اتاقی را که قصد نگهداری آن را دارید تنظیم کنید. نگه داشتن درختان در دمای پایین به کاهش میزان آب از دست دادن آنها کمک می کند که عمر آنها را طولانی تر می کند.

سپس متر نوار را بردارید و ارتفاع دقیق سقف را در این اتاق پیدا کنید. مغز ما در مقایسه مقیاس در فضای باز و داخل ساختمان وحشتناک است، بنابراین اندازه گیری تضمین می کند که درخت در خانه شما قرار می گیرد. همچنین عرض چهارچوب درهای خود را بررسی کنید تا بدانید از کدام ورودی باید عبور کنید.

پس از تنظیم وسط، آماده شروع خرید هستید. همانطور که مرور می کنید، روی هر درختی که در نظر دارید تست تازگی انجام دهید: یک شاخه را از دست بسته خود عبور دهید تا مطمئن شوید که سوزن ها روی آن باقی می مانند و شاخه ها را خم کنید تا مطمئن شوید که انعطاف پذیر هستند. همچنین مراقب برگ های تغییر رنگ یا خیلی شکننده، پوست چروکیده و بوی کپک باشید. اگر متوجه هر یک از این پرچم های قرمز شدید، به سراغ نامزد بعدی بروید.

[Related: Simple filters made from conifer trees could have a huge impact on the clean water crisis]

هنگام انتخاب یک گیاه با ظاهری تازه، ارتفاع و عرض آن را اندازه بگیرید تا مطمئن شوید که در خانه شما مناسب است. همانطور که نوار را جدا می کنید، عرض پایه آن را پیدا کنید.درختان زنده به پایه ای نیاز دارند که بتواند به ازای هر اینچ قطر تنه یک لیتر آب را در خود جای دهد، بنابراین قطر دو اینچ به این معنی است که حداقل به دو لیتر آب نیاز دارید. با این حال، یک پایه گالن معمولا برای اکثر درختان تجاری کافی است.

آخرین کاری که باید قبل از ترک مزرعه درخت انجام دهید وجود دارد. اگر قصد دارید درخت را به بالای ماشین خود به خانه بیاورید، قبل از حمل و نقل آن را با دقت بپیچید. در غیر این صورت، هنگام رانندگی در بزرگراه، بادهای زمستانی می توانند به سرعت آن را خشک کنند. این کار عمر صنوبر یا کاج کوچک شما را کوتاه می کند – زیرا به تمام رطوبتی که می تواند دریافت کند نیاز دارد.

راهنمای آبیاری و سایر مراقبت های گیاهی

درخت کریسمس در نهایت می میرد، اما محیط خنک و نسبتا مرطوب، همراه با منبع آب ثابتی که از آن می توان نوشیدنی، به ماندگاری آن تا حد امکان کمک می کند. آن را به عنوان یک گل شاخه بریده بسیار بزرگ در نظر بگیرید، جایی که پایه به عنوان یک گلدان بزرگ عمل می کند.

هنگامی که یک درخت از پیش بریده شده را به خانه می آورید، قبل از قرار دادن آن در پایه، یک اینچ پایین تنه را ببرید (دقیقاً مانند بریدن ساقه یک گل قبل از قرار دادن آن در گلدان). مخروطیان جشن با کشیدن مایع از طریق عروقی به نام عروق به داخل سیستم عروقی درخت زنده می مانند، که سپس آب و مواد مغذی را جذب می کند. پس از هرس یک گیاه همیشه سبز، این برش شروع به خشک شدن می کند – ظرف شش تا هشت ساعت، رگ های پایه تنه مسدود می شوند و گیاه دریافت آب را متوقف می کند. با برداشتن اینچ پایین نیز از شر این رگ های گرفتگی خلاص می شود و به مخروطیان اجازه می دهد دوباره آزادانه بنوشد.

هنگام اتصال پایه های پایه مراقب باشید. بسیاری از پایه‌های درخت کریسمس از پیچ‌های چشمی ساده استفاده می‌کنند که آنها را می‌چرخانید زیرا گیاه را در جای خود محکم می‌کنند. با جلوگیری از آسیب های غیر ضروری به درخت خود کمک کنید: پیچ های تنه را خرد نکنید.

هنگامی که پایه را قرار دادید، به یاد داشته باشید که درختان بسیار بیشتر از گل معمولی شما تشنه می شوند. سطح آب را هر روز چک کنید و زمانی که به زیر نصف رسید آن را پر کنید. به طور متوسط ​​هر یک تا دو روز یکبار این اتفاق می افتد. با این حال، باید هر روز آب روی پایه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که گیاه همیشه سبز به جذب مایعات ادامه می دهد. اگر درخت شما قبل از روز بزرگ نوشیدن را متوقف کرد، باید آن را بیرون بیاورید و یک چهارم اینچ دیگر قطع کنید.

در مورد مکمل های بالقوه، تنها چیزی که واقعاً برای زنده نگه داشتن گیاه خود نیاز دارید، آب ساده شیر است. می‌توانید داستان‌های بسیاری از ترکیب‌های بالقوه، از جمله ترکیبی از 7-Up و سفید کننده، اسپری مو، ویاگرا، غذاهای گیاهی و آسپرین را بیابید. حقیقت ساده این است که هیچ یک از آنها به طور معناداری مؤثر نیستند، همانطور که اسطوره‌ها تقریباً یک دهه پیش به طور فراموش نشدنی ثابت کرده‌اند. در واقع، طبق گفته انجمن ملی درخت کریسمس، این مواد در واقع می توانند اوضاع را بدتر کنند.

وجود دارد هر چه آیا می توانید برای کاهش سرعت پیری درخت خود انجام دهید؟ طبق آزمایش‌هایی که با شاخه‌های صنوبر بلسان انجام شده است، هورمون گیاهی به نام اتیلن که حدود 10 روز پس از هرس درخت شروع به تولید آن می‌کند، همان چیزی است که باعث می‌شود سوزن‌ها را آزاد کند. بنابراین تداخل با این هورمون می تواند کمک کند – اما به تجهیزات و مواد شیمیایی به سختی قابل دسترسی است.

به عنوان مثال، برخی از دانشمندان با قفل کردن درخت قطع شده در یک محفظه گاز و قرار دادن آن در معرض گاز 1-metlocyclopropene، عمر آن را افزایش داده اند. این روش به درستی در خانه کار نمی کند. روش دیگر شامل افزودن آمینو اتوکسی وینیل گلیسین (AVG) به آب گیاه است. با توجه به اینکه AVG در حال حاضر 338 دلار به ازای هر 25 میلی گرم (وزن تقریبی دانه برنج) قیمت دارد و کار با آن شما را در معرض خطر تحریک پوست، آسیب چشم و سمیت حاد اندام قرار می دهد، ما نمی توانیم آن را توصیه کنیم. دوباره به آب لوله کشی بچسبید.

https://www.youtube.com/watch?v=xr6b9b8FYKk

آنچه باید در مورد چراغ ها و پیشگیری از آتش سوزی بدانیم

خبر خوب: آتش سوزی درختان نادر است. خبر بد: همانطور که ویدیوی بالا نشان می دهد، عواقب این رویداد نادر می تواند ویرانگر باشد. برای کاهش احتمال آتش سوزی درخت، باید مراقبت از گیاه را به خوبی انجام دهید و این ساپورت کریسمس را به خوبی آبیاری کنید.

علاوه بر نگهداری از گیاهان، باید هر چند روز یکبار درخت خود را از نظر تازگی بررسی کنید. از این تست ها که در قسمت انتخاب چوب در مورد آنها صحبت کردیم استفاده کنید و به دنبال افتادن سوزن ها، تغییر در برگ ها و سایر علائم ساییدگی باشید. اگر شروع به مشاهده علائم خشک شدن کردید، گیاه همیشه سبز را به یک گاراژ یا اتاق سردتر ببرید تا روند را کاهش دهید.

در این بین، اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از جرقه در نزدیکی درخت خود انجام دهید. قبل از تزئین، چراغ ها را به دقت بررسی کنید تا از شل شدن لامپ یا سیم های فرسوده جلوگیری کنید. فقط از لامپ هایی استفاده کنید که توسط یک آزمایشگاه آزمایشی معتبر ملی تأیید شده اند، که آزمایشگاه های دارای گواهی دولتی برای آزمایش محصولات ایمنی هستند. از طرف دیگر، به چراغ‌های LED یا لامپ‌های رشته‌ای کوچک‌تر بچسبید که چوب را به اندازه کافی گرم نمی‌کنند (و در نتیجه خشک نمی‌کنند).

حتی با لامپ هایی که به خوبی انتخاب شده اند، حتما دفترچه راهنما را با دقت بخوانید. به عنوان مثال، رشته های زیادی وجود دارد که می توانید قبل از خطر اتصال کوتاه، به صورت سری وصل شوید. چراغ‌های مدرن فیوزهایی در دوشاخه دارند، بنابراین اگر رشته‌ای کار نمی‌کند، فیوز را تعویض کنید یا آنها را دور بیندازید.

وقتی صحبت از تزیینات شد، وزن درخت کریسمس خود را زیاد نکنید، حداقل تا زمانی که روز بزرگ نزدیک شود. مانند هر موجود دیگری، هرچه بار آن سنگین تر باشد، استرس بیشتری را تجربه می کند. و این فشار می تواند مرگ اجتناب ناپذیر او را تسریع کند. در زمان قبل از کریسمس، فقط چند زیور آلات سبک آویزان کنید و زیورآلات سنگین در دست بگیرید که شاخه ها را تا هفته تعطیل می کشاند.

بهترین روش برای از بین بردن درخت کریسمس

هنگامی که هدایا از بسته بندی باز می شوند و عکس ها گرفته می شوند، نوبت به خلاص شدن از شر درخت می رسد. در مناطق شهری، قوانین محلی خود را بررسی کنید تا قوانین پیاده رو شهر خود را بیاموزید. اگر حیاط دارید، مالچ پاشی یک روش محبوب دفع است.

[Related: Get rid of your Christmas tree in the most environmentally friendly way]

اگر وسیله حمل و نقل دارید، می توانید درخت کهنسال را به جنگل برگردانید و آن را به عنوان زیستگاه موجودات محلی در آنجا بگذارید. یا اگر شهرتان به شما اجازه می‌دهد درختچه‌ها را در آبراهه‌ها فرو کنید، می‌توانید آن را در ته یک حوض وزن کنید تا ماهی‌ها و دوزیستان را کشف کنید. اما هیچ یک از این روش ها ایده آل نیستند اگر دکوراسیون تعطیلات شما شامل قلوه سنگ باشد که می تواند حیوانات را مسموم کند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

کتاب زبان اصلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıinstagram takipçi satın alTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaTurkcell Mobil Ödeme Bozdurmaantalya çithtml nullednulled themes1xbetmobil ödeme bozdurmaGeciktiriciMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme