تورپ رسوایی-آلوده 1912 مدال طلا هنوز هم طنین انداز مات کردن

استکهلم سوئد (AP) — آن توضیح داده شده است به عنوان اولین عمده بین المللی ورزش های رسوایی و هنوز هم طنین انداز بیش از یک قرن بعد.

جیم تورپ یک بومی آمریکایی که به نظر می رسید به اکسل در هر ورزشی او سعی کرده بود دیده می شود به عنوان یکی از برترین ورزشکاران پس از برنده شدن مدال طلا در دو و میدانی و در پایان در سال 1912 استکهلم بازی های المپیک است. برخی از اجراهای او رفت بی بدیل برای چند دهه.

پادشاه سوئد بود قطعا تحت تاثیر قرار.

“آقا” پادشاه گوستاو پنجم گفت: Thorpe “شما بزرگترین ورزشکار جهان است.”

تورپ شد و مورد استقبال بازگشت به ایالات متحده با یک صدای تیک تیک-نوار رژه در نیویورک است. فورا او را تبدیل به یک هنرمند مشهور.

سپس ماه بعد بی رحمانه kicker.

آن را کشف شد که Thorpe, امید به scouted برای لیگ های عمده ای بازی کرده بود minor league baseball بیش از دو تابستان در کارولینای شمالی یک تخلف از سخت المپیک amateurism قوانین از زمان. او خود محروم مدال طلا.

“آن صدمه دیده است او را عمیقا” کیت Buford نویسنده در سال 2010 کتاب “بومی آمریکایی پسر: زندگی و ورزشی افسانه جیم تورپ” گفت: آسوشیتد پرس. “شرم و شوک از چه بود, اولین و بزرگترین های بین المللی ورزشی رسوایی بود مثل یک کابوس است که هرگز به پایان رسید.”

تورپ را به بازی حرفه ای فوتبال و بیس بال و به برخی از باقی مانده بیشترین تمام اطراف ورزشکار تا کنون. او رای به عنوان آسوشیتد پرس’ ورزشکار از نیم قرن در یک نظرسنجی در سال 1950.

در عین حال او هرگز واقعا گرامی کسانی که مدال طلا از استکهلم تکراری که به خانواده اش داده شده توسط کمیته بین المللی المپیک در سال 1982 پس از مبارزات انتخاباتی توسط خانواده و حامیان اما 29 سال پس از Thorpe مرگ است. خود را در المپیک ثبت نمی شد دوباره هر چند نه وضعیت خود را به عنوان تنها مدال طلا از دو رویداد.

در اوایل این ماه در یک مسیر روشن قوی دادخواست — نام بعد از Thorpe بومی آمریکایی به نام Wa-تاهو-Huk که به معنی “مسیر روشن” — منتشر شد در یک پیشنهاد به اعلام Thorpe آشکار برنده پایان و دو و میدانی در سال 1912. کمیته بین المللی المپیک لیست او را به عنوان یک شرکت قهرمان در ثبت رسمی کتاب. تورپ سه برابر نمره خود را نزدیکترین رقیب در پایان و 688 امتیاز بیشتری نسبت به مکان دوم دان در دو و میدانی.

برای بسیاری از آن را به حداقل اوکلاهما, مادری که فوت در سال 1953 سزاوار برای تنظیم “استاندارد طلا” در ورزش به عنوان Buford آن را به نام و glamorizing بازی های المپیک است.

“به عنوان مثال خود را از یک خارجی که جای کسی را گرفتن هر کس در بازی های خود را در ظاهرا برابر زمین بازی ورزشی بزرگ بود و ماندگار, الهام,” او گفت:. “این حساب برای بخش بزرگی از خود پایدار شهرت و درخواست تجدید نظر به میلیون ها نفر در سراسر جهان است.”

تورپ دلاوری های ورزشی بود honed در رقابتی بازی او در شرکت به عنوان یک نوجوان در کیسه & Fox/PotTawatomie قبایل و در کارلایل هندی صنعتی در پنسیلوانیا است.

در استکهلم, بازی, Thorpe برنده پایان پس از به پایان رساندن اولین بار در چهار نفر از پنج حوادث از جمله 1500 متر نزدیک به پنج ثانیه است. او قرار داده شده چهارم در پرش ارتفاع روز بعد و پنج روز بعد بود هفتم در پرش بلند است. در دو و میدانی او تنظیم یک رکورد جهانی از 8,412 امتیاز برنده شدن در پرش ارتفاع در عدم تطابق کفش و 100 متر در 11.2 ثانیه در باران سنگین.

تورپ رقابت در چند ورزشی در کارلایل و بعد از بازی فوتبال حرفه ای چند تیم بین 1915-28. در سال 1920 او به عنوان اولین رئیس جمهور چه بود برای تبدیل شدن به لیگ ملی فوتبال و شد رای به عنوان عضو منشور NFL سالن از شهرت در سال 1963. او همچنین با بازی بیس بال حرفه ای با نیویورک غول Cincinnati Reds و بوستون بریوز.

جای تعجب نیست که بافرد توصیف تورپ به عنوان “شاید بزرگترین, چند, ورزش, ورزشکار در آمریکا و جهان ورزش است.”

او همچنین افشا و خنثی یک اسطوره در اطراف معروف ترین نقل قول منسوب به Thorpe.

به او گفته شد که پاسخ داد: “با تشکر از پادشاه” پس از دریافت که تعریف از پادشاه سوئد.

“که یک بیت از بدنام مبالغه در بخشی از یک گزارش نشان می دهد که به عنوان یک آمریکایی هندی او می دانست که هیچ بهتر” Buford گفت. “در واقع او به سادگی گفت: با احترام:” متشکرم.””

___

استیو داگلاس در www.twitter.com/sdouglas80

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>