جان لوییس: از حقوق مدنی titan به زندگی ماده


<span>Photograph: unknown/AP</span>
عکس: ناشناخته/AP

او جوانترین سخنران در ماه مارس در واشنگتن در سال 1963. بیش از نیم قرن بعد از او ایستاده بود در خارج از کاخ سفید بررسی غول کلمات نقاشی خیابانی: “سیاه و سفید زندگی می کند مهم است.” John Lewis داستان بود و در بسیاری از داستان ما و عهد به آن سفر ناتمام.

لوئیس یک titan جنبش حقوق مدنی درگذشت روز جمعه در سن 80, قطع پیوند حیاتی با نسلی که در دهه 60 به مقاومت در برابر ما نسخه نژادی آپارتاید. اخبار ملاقات با عمق غم و اندوه به طور معمول این سایت متعلق به رئیس جمهور سابق. لوئیس فراتر سیاست حزب بود و واقعا تحسین و معشوق.

او در یک مزرعه در, روستایی, آلاباما, یک پیاده روی کوتاه از پنبه رشته های Jim Crow جنوبی. لوئیس که جاه طلبی به عنوان یک وزیر سعی کردم از فصاحت و بلاغت خود را با موعظه به خانواده جوجه. او رفت و به تفکیک مدارس دولتی و رد شد یک کارت کتابخانه به دلیل رنگ پوست خود را, اما خواننده مشتاق از کتاب ها و روزنامه ها و با الهام از صدای مارتین لوتر کینگ موعظه در رادیو.

لوئیس نوشت: پادشاه به دنبال پشتیبانی از برای تبدیل شدن به اولین سیاه دانشجو در کالج های محلی و همکار مدافع بدون خشونت اعتراض و نافرمانی مدنی به عنوان او آن را به پایان “خوب مشکل”. اما این هرگز به اشتباه برای عدم افراط گرایی یا تمایل به قرار دادن خود را بر روی خط: او دستگیر شد 40 بار از سال 1960 تا 1966.

مرتبط با: , John Lewis, حقوق مدنی در آمریکا قهرمان و دموکرات کنگره آمریکا در 80

لوئیس سازماندهی تحصن در سفیده فقط ناهار شمارنده و داوطلب به عنوان آزادی سوار پایدار ضرب و شتم و بازداشت در حالی که به چالش کشیدن تفکیک بین ایالتی سفر. او کمک کرد تا فرم دانش آموز بدون خشونت کمیته هماهنگی شد و رئیس آن.

این ساخته شده او در سن 23, سازمانگر و از ماه مارس در واشنگتن برای شغل و آزادی در سال 1963. “ما نمی خواهیم آزادی ما به تدریج اما ما به صورت رایگان می خواهید در حال حاضر,” او گفت: جمعیت عظیمی از مراحل یادبود لینکلن مدت کوتاهی قبل از اینکه شاه به او تحویل داده “من یک رویا دارم” سخنرانی.

دو سال بعد truncheon-دارای حق اعمال سربازان دولت ضرب و شتم لوئیس و شکسته جمجمه خود را به عنوان او به رهبری 600 معترضان بیش از ادموند Pettus پل در سلما. تصاویر تلویزیون از دولت حمایت قتل عام حیرت زده این کشور هموار کردن راه برای برجسته حق رای عمل می کنند.

<span class="element-image__caption">John Lewis holds hands with Barack and Michelle Obama as he and others who were beaten in 1965 walked across the Edmund Pettus Bridge in Selma in 2015 to mark the 50th anniversary of the march</span> <span class="element-image__credit">Photograph: Jacquelyn Martin/AP</span>
John Lewis دارای دست با باراک و میشل اوباما به عنوان او و دیگران بودند که مورد ضرب و شتم در سال 1965 راه می رفت در سراسر ادموند Pettus پل در شهر سلما در سال 2015 به مناسبت 50 سالگرد مارس عکس: Jacquelyn مارتین/AP

لوئیس در خاطرات خود نوشت:: “مردم آمریکا در حال حاضر دیده می شود خیلی از این نوع از چیزی بی شماری تصاویری از ضرب و شتم و سگ و لعن و شیلنگ. اما چیزی در مورد آن روز در سلما را لمس عصب عمیق تر از هر چیزی است که تا به حال قبل از.” مبارزات انتخاباتی در راه است به تغییر نام این پل پس از لوئیس که بازگشت وجود دارد ،

او در زمان نبرد برای برابری به سالن واشنگتن برنده شدن در یک صندلی در مجلس نمایندگان در سال 1986 و در حال تبدیل شدن شناخته شده به عنوان وجدان کنگره آمریکا که در آن او به نمایندگی از گرجستان منطقه برای 33 سال.

بازدید کنندگان به دفتر خود را پر از عکس ها و یادگاری تحت درمان قرار گرفتند به حکایات فروتنی و حکمت خود را در, نرم, آهسته, جنوب, اهنگ. او مبارزه از دست دادن بسیاری از سیاست های جنگ اما حتی به عنوان یک شیر در 70s او بود که منجر به تحصن در اعتراض به در خانه مجلسی خواستار تشدید کنترل اسلحه.

<span class="element-image__caption">John Lewis is presented with the Medal of Freedom by Barack Obama in 2010.</span> <span class="element-image__credit">Photograph: Alex Wong/AFP/Getty Images</span>
John Lewis ارائه شده است با این مدال آزادی توسط باراک اوباما در سال 2010. عکس: Alex ونگ/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

او زندگی می کردند به انتخابات آمریکا اولین رئیس جمهور سیاه, باراک اوباما, سپس نژادی واکنش در قالب دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و سپس یک فوران توده تظاهرات در برابر نژادی و بی عدالتی که هر دو تکرار و به مراتب بیشتر در این راهپیمایی از 1960s.

لوئیس حاضر به حضور در مغلوب ساختن پیشی جستن را افتتاح و یا دولت از آدرس اتحادیه. در یکی از نهایی خود را در رسانه ها ظاهر بعد از اینکه تشخیص داده پیشرفته سرطان لوزالمعده او راه می رفت خیابان نزدیک کاخ سفید با رنگ سیاه و سفید “زندگی موضوع” نقاشی دیواری.

او را دیدم این جنبش به عنوان فصل دیگری در راه است که زندگی کاری خود را الهام بخش بی شماری از زنان و مردان جوان. “نسل از در حال حاضر گفت:” اوباما ارائه 2010 مدال آزادی به لوئیس “هنگامی که پدر و مادر به فرزندان خود آموزش دهند به چه معنا است, شجاعت, داستان John Lewis خواهد آمد به ذهن یک آمریکایی که می دانستند که تغییر نمی تواند صبر کنید برای برخی از شخص دیگر و یا برخی از زمان های دیگر; که زندگی یک درس در شدید فوریت در حال حاضر.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>