نشانه هایی از پیشرفت مشهود در مربیگری اجلاس

در بسیاری از COVID-19 است wreaked ویران در امریکا است. آن را مختل اقتصاد و پرتاب ورزش به بلاتکلیفی, اما یک چیزی که آن را انجام نداده بود مختل سوم سالانه NFL Quarterback مربیگری اجلاس روز دوشنبه و سه شنبه.

داده است که این کشور ناآرامی های اجتماعی, نه به ذکر است دولت متاسفم از تنوع در NFL رهبری سطح و نه در لیگ و نه شریک زندگی خود را سیاه و سفید College Football Hall of Fame می تواند اجازه می دهد این رویداد به طرح میتوانست. ریسک بیش از حد بالا است.

“ما از شنیدن آن همه وقت در مورد چگونه هیچ کس در خط لوله” Washington Redskins اجرایی داگ ویلیامز که تاسیس Black College Football Hall of Fame گفت: بعد از ظهر سه شنبه. “من امیدوارم که پس از امروز … که ما دور از [گفت] و متوجه ما باید یک دسته از بچه ها خطی و آنها به دنبال یک فرصت است.”

هشت ساعت فقط دعوت سمپوزیوم طراحی شده است به ده ها تن از اقلیت دستیار مربیان از NFL و NCAA یک فرصت برای توسعه حرفه ای و کشف فرصت های شبکه با NFL باشگاه مدیران.

Washington Redskins executive Doug Williams co-founded the Black College Football Hall of Fame, which partners with the NFL to host the annual NFL Quarterback Coaching Summit. (AP Photo/Nick Wass)
Washington Redskins اجرایی داگ ویلیامز تاسیس Black College Football Hall of Fame که همکاران با NFL به میزبان سالانه NFL Quarterback مربیگری نشست. (AP Photo/نیک Wass)

در سال های گذشته این مراسم برگزار شده است در آتلانتا دادن اقلیت دستیاران با NFL تصمیم گیرندگان. حتی اگر با ارزش در شخص بخشی از این رویداد را سال بود له با توجه به همه گیر نتیجه آن تصمیم به تغییر در این سال کنفرانس مجازی یک برگزار شد بیش از زوم کنفرانس تلفنی — تا به حال از یک طرف مثبت اثر است.

“وجود دارد هیچ چیز مانند آن را انجام می دهند در فرد اما این رویداد مجازی باز آن را به صورت یک کل [گروه جدید]” ویلیامز گفت. “ما تا به حال بیش از یک صد و چیزی از مردم [حضور] و ما نمی خواهد بود که بسیاری از مردم اگر ما آن را عملا. در سال گذشته با مجریان و شرکت کنندگان ما احتمالا تا به حال حدود 35 بچه ها, به علاوه برخی از رسانه ها ، در سال گذشته ما تا به حال کمتر از 60 افراد برای اطمینان حاصل کنید.”

اجلاس شامل صاحبان تیم و راجر Goodell

NFL معاون اجرایی رئیس جمهور از فوتبال عملیات Troy وینسنت گفت: در سال گذشته تنها دو باشگاه — the Baltimore Ravens و مینه سوتا وایکینگ ها — ارسال نمایندگان به آتلانتا به این کنفرانس است. در این سال و مربیان و به طور کلی مدیران و صاحبان تیم از حدود 22 NFL تیم حضور داشتند تقریبا.

و مربیان مانند تنسی تیتان سر مربی مایک Vrabel و Kansas City Chiefs توهین آمیز هماهنگ کننده اریک Bieniemy ارائه شده, داستان, نکته ها و کلاهبرداری از تجارت همه در نام کمک به شرکت کنندگان در تبدیل شدن به بهتر و مربیان است. Vrabel به یک سخنرانی در مورد چگونه برای ساخت یک کادر مربیگری و نحوه مصاحبه برای شغل در حالی که Bieniemy خود توضیح داد تیم سازی و رهبری فلسفه است.

مدیران چند از تیم های مختلف حضور داشتند از جمله Pittsburgh Steelers صاحب هنر رونی II, Buffalo Bills مالک کیم Pegula و New York Giants مالک جان مارا به ذکر NFL کمیسر راجر Goodell. حضور آنها قدردانی می گوید دانشگاه میشیگان حمله هماهنگ کننده جاش Gattis که او نیز با حضور در این رویداد در سال گذشته.

“یکی از امتیازات بودن مجازی ما تا به حال راجر Goodell قادر به نشانی جمعیت و بخشی از این نشست نسبت به سال گذشته که در آن آقای Goodell نبود یک بخشی از آن” Gattis گفته ورزشی یاهو. “شما دیدن صاحبان متعدد از کیم Pegula به Rooneys [و] فقط به سزایی ما قادر به رسیدن به بسیاری از مردم.

“این نه فقط تمام اقلیت مربیان هم شکایت در مورد مسائل; ما تا به حال حمایت از همتایان ما در سراسر NFL و کالج. شما را دیدم چند رسانه کاربرانی که نیست فقط اقلیت های دیگر مربیان که نه فقط اقلیت. من فکر می کنم آن را به هر کس یک فرصت برای یادگیری و گوش دادن.”

امید است که این اجلاس را به اقلیت مربیان این زمان صورت نیاز آنها با صاحبان تیم و به طور کلی مدیران به زمین جلوی NFL شغل هر چند مسئولیت در لیگ عدم تنوع در نهایت سقوط در NFL 32 تیم ،

“چه اتفاق می افتد, من فکر می کنم از نظر مالکیت آنها رو به نگاه کمی عمیق تر” ویلیامز گفت. “من فکر می کنم سر مربیان باید به نگاه عمیق تر به طور کلی مدیران [بیش از حد] و دیدن این بچه ها.”

تعهد باقی مانده در تیم صاحبان

ماه گذشته NFL تقویت رونی قانون برای تشویق متنوع تر استخدام و در روز سه شنبه, Vincent اشاره کرد که لیگ نیز در ایجاد فرصت های شبکه بین اقلیت مربیان و تیم تصمیم گیرندگان در حوادث متعدد از جمله سراغ ترکیب ارشد کاسه و شرق-غرب حرم کاسه.

رفع NFL را کمبود اقلیت توهین آمیز هماهنگ و کارفرمایی مربیان — در سراسر لیگ تنها چهار آمریکایی های آفریقایی تبار در حال حاضر برگزاری این مشاغل در نظر گرفته که دروازه موقعیت به سر مربیگری شغل — نیاز به تلاش بیشتر. و به آن پایان سابق NFL جلو دفتر اجرایی جیمز “زیستن” هریس که تاسیس Black College Football Hall of Fame با ویلیامز اشاره کرد و گفت NFL تیم باید در انجام یک کار بهتر از اقلیت های استخدام برای ورود به سطح کیفیت کنترل موقعیت.

“شما استخدام بچه ها به کنترل کیفیت و در مدت سه سال او یک کارفرمایی مربی و در پنج سال او ممکن است توهین آمیز هماهنگ کننده” هریس گفت. “بسیاری از بازیکنان که بازی که مربیگری در کالج که توانایی به کنترل کیفیت [بچه ها].”

و آن را در اینجا ویلیامز اصرار داشت که صاحبان تیم نیز باید گام تا.

“مالک است و برای بازی در این کار و سر مربیان متوجه شما نمی توانید به تمام افراد خود را فقط به خاطر اینکه شما آنها را می دانیم” ویلیامز گفت. “شما را به نگاه در خارج گاهی اوقات به دلیل وجود برخی از استعداد های خارج وجود دارد, شما ممکن است مشرف شود و بسیاری از این استعداد است که در این اقلیت استخر ما را در اینجا. همه ما می دانیم که این لیگ یک, خانواده, لیگ برتر و بسیاری از اقلیت ها در این دسته با بسیاری از مربیان که در حال استخدام پس از آن نیمه سخت برای به دست آوردن وجود دارد اگر شما در آن وجود دارد.

“من فکر می کنم که بزرگترین مشکل ما همین است که مربیان معمولا استخدام مردمی آنها آویزان در اطراف با بازی گلف با اویختن با نوشیدنی با غذا خوردن و یا آنچه را که شما بنابراین ما از سمت چپ زیادی در این موارد. که چیزی است که ما باید سعی کنید برای جلوگیری از اتفاق می افتد و در آن نگاه از دیدگاه های مختلف. اما صاحبان واقع شود.”

وینسنت امیدوار است که جزر و مد در حال تبدیل شدن. در سال 2019 گفت: NFL تا به حال چهار باشگاه شرکت در لیگ اقلیت توهین آمیز دستیار مربیگری برنامه کمک هزینه تحصیلی.

“در این سال” وینسنت گفت: “ما باید تمام 32.”

متاسفانه همین نمی توان گفت برای تیم مشارکت در اجلاس سران. در حالی که آن را عادلانه به درک که 22 تیم شرکت کننده در این سال آن را نیز منصفانه به تعجب می کنم چرا همه 32 تیم ندارد یک نماینده وجود دارد به خصوص با توجه به نزاع در امریکا در حال حاضر. بعد از همه وجود دارد و تنها دو اقلیت به طور کلی مدیران و اقلیت چهار سر مربیان در NFL شرم آور اعداد با توجه به لیگ نیروی کار است که 70 درصد ،

وینسنت اذعان کرد اما مشخص می شود این سفر به عنوان یک کار در حال پیشرفت است, یک با یک هدف نهایی است که نمی خواهد “یک شبه اتفاق می افتد.”

“تغییرات دیده ایم فقط به اینجا رک و پوست کنده آن منجر شد از طریق مالک رهبری” وینسنت گفت. “این دشوار است; ما نمی باید یک اجماع در اطراف تغییر حکومت و ما شروع به بحث در مورد یکی از مهمترین موضوعات تفرقه در کشور ما — مسابقه. اما برای دیدن این تعهد از محل کار کمیته و دیگران … من در آن به عنوان پیشرفت. خواهد ما عشق به تمام 32? کاملا. اما ما از دو باشگاه به 22.”

در ضمن وینسنت گفت: اقلیت مربیان نیاز به ادامه به مطمئن شوید که آنها در مورد فرصت می زند در قالب یک مصاحبه. که به معنی داشتن فلسفه مربیگری گذاشته انجام تحقیقات به طوری که آنها دقیقا می دانند چه تیم های هستند که به دنبال و در ادامه به رشد در شغل فعلی خود را.

“آنها رو به ناخن آن را” وینسنت گفت. “آنها رو به آماده شود.”

ویلیامز معتقد است که این افزایش حضور در کنفرانس امسال کمک کرد آماده اقلیت مربیان در حضور و غیاب به انجام درست آن و آن را یک موفقیت چشمگیر. به طوری که او نمی خواهد ساییدگی اگر آنها تا به حال برای برگزاری این اجلاس عملا دوباره.

“اگر ما می توانیم صاحبان و تنوع کمیته همه آنها را در یک محل که در آن آنها می توانند هر یک از دیگر ببینید که در آن آنها می توانند با قرار دادن دست خود را بر روی کسی و باید به طور منظم و گفتگو با آنها که سخت به ضرب و شتم” ویلیامز گفت. “شما می خواهم به آن را تحت آن شرایط و امیدوارم COVID-19 ما اجازه خواهد داد به انجام این دفعه ما آن را انجام دهد. اما آن را سخت به تطهیر آنچه که ما قادر به انجام چند روز گذشته.”

بیشتر از یاهو ورزشی:

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>