چگونه به یک برنامه ESP8266 یا ESP32 میکروکنترلر از طریق Wi-Fi با MicroPython


تنها چیزی که بهتر از برنامه نویسی MicroPython برنامه نویسی MicroPython بیش از Wi-Fi. بنابراین هنگامی که شما راه اندازی MicroPython در یک میکروکنترلر و آن را در خود منبع قدرت شما نمی خواهد نیاز به استفاده از یک کابل داده برای اتصال به آن را هر زمان که شما نیاز به ارتباط برقرار کردن با این برنامه آن ها فایل ها و یا گرفتن اطلاعات.

این MicroPython REPL رابط کاربری بسیار ساده است که باعث می شود آن را به یک گزینه جذاب برای یک ESP8266 یا EP32 هیئت مدیره و WebREPL رابط است و حتی راحت تر. بعد از تنظیم همه چیز را در ابتدا شما می توانید اتصال و کنترل هیئت مدیره بیش از آن نقطه دسترسی Wi-Fi پس از آن برنامه و یا ارسال کد از دستی وب سایت مشتری.

آنچه شما نیاز دارید

برای شروع با برنامه نویسی MicroPython در یک میکروکنترلر از طریق Wi-Fi شما نیاز به یک ESP8266 یا ESP32 توسعه مدیره با Wi-Fi مانند یکی از این:

شما همچنین نیاز به یک کابل میکرو USB برای اتصال هیئت مدیره خود را به خود را, Linux, macOS یا ویندوز کامپیوتر. در حالی که ما در حال رفتن به استفاده از این طیف بیش از Wi-Fi آن نیاز به تنظیم شود تا برای اولین بار پس ما نیاز به یک کابل برای اتصال بر روی رابط سریال. اگر شما می خواهید خود را در هیئت مدیره شده تا به طور مستقل بعد از آن شما می توانید انجام این کار و ساده ترین راه این است که با 5 ولت آداپتور. و برای محافظت از هیئت مدیره خود را پین شما می توانید اختیاری برد بورد.

گذشته از سخت افزار شما همچنین نیاز به ESPtool نصب شده بر روی سیستم شما. اگر شما به دنبال راهنمای ما در شروع کار با MicroPython برای میکروکنترلر شما در حال حاضر باید آن را داشته باشد. اگر نه ببینید مرحله 1 وجود دارد و برای دریافت آن نصب شده است.

  • ESPtool (برای پاک کردن و فلش هیئت مدیره)

مرحله 1: شناسایی صحیح پورت سریال

اول ما نیاز به پیدا کردن سریال آدرس برای EPS8266 بنابراین پلاگین هیئت مدیره خود را به کامپیوتر خود را پس از اجرای دستور به ببینید که پورت سریال به آن متصل شده است.

در یک کامپیوتر لینوکس مانند یکی با استفاده از کالی زیر استفاده کنید برای پیدا کردن پورت خود متصل ESP8266. از نتایج آن خواهد بود /dev/مس.wchusbserial14630.

~$ dmesg | grep tty /dev/مس.بلوتوث-ورودی پورت
/dev/مس.SOC
/dev/مس.wchusbserial14630
/dev/مس.MALS
/dev/مس.usbserial-14630

در مک زیر استفاده کنید به جای.

~% ls /dev/مس.* /dev/مس.بلوتوث-ورودی پورت
/dev/مس.SOC
/dev/مس.wchusbserial14630
/dev/مس.MALS
/dev/مس.usbserial-14630

در ویندوز شما نیاز به باز کردن دستگاه خود را مدیریت برای پیدا کردن پورت COM در زیر “Ports (COM & LPT)” میباشد. ما در حال رفتن به نشان دادن هر یک از ویندوز مراحل زیر را بنابراین اگر شما با استفاده از ویندوز و نمی توانند بفهمند این روند ضربه تا نظرات و ما سعی خواهیم کرد و هدایت شما در مسیر درست.

در حال حاضر, دوباره, حق, سریال آدرس برای من در کالی یا macOS خواهد بود /dev/مس.wchusbserial14630 حتی اگر نیز وجود دارد /dev/مس.usbserial-14630 که در ارتباط با ESP8266. اگر شما همیشه استفاده از یک با “wch” در آن است.

برای اطمینان می دانم که اگر کسانی هستند که برای خود ESP8266 شما می توانید جدا از هیئت مدیره و تکرار فرمان برای دیدن تفاوت. اگر شما پلاگین هیئت مدیره را به پورت دیگری مطمئن شوید که به تکرار این دستور برای به دست آوردن آدرس جدید.

آدرس یافت خواهد شد یکی از ما استفاده از زمانی که صدور دستورات.

Step 2: دانلود آخرین MicroPython دودویی

به MicroPython خود را میکروکنترلر بار اول شما باید برای دانلود آخرین سیستم عامل مبتنی بر هیئت مدیره شما با استفاده از. بازدید MicroPython صفحه دانلود پیدا کردن هیئت مدیره خود را و دانلود فایل. من با استفاده از یک ESP8266 بنابراین من که یکی استفاده کنید. اما اگر شما با استفاده از یک ESP32 مطمئن شوید که برای دانلود که یکی به جای. هنگامی که شما در هیئت مدیره خود را انتخاب کنید را انتخاب کنید .bin فایل برای آخرین نسخه پایدار.

مرحله 3: پاک کردن هیئت مدیره و فلش MicroPython

مطمئن شوید که وجود دارد هیچ سکسکه وقتی که چشمک MicroPython خود را به طیف پاک کردن هیئت مدیره ، با استفاده از فرمان زیر برای انجام این کار جای پورت سریال با پورت سریال خود ESP.

~$ esptool.py --port /dev/مس.wchusbserial14630 erase_flash esptool.py v2.8
پورت سریال /dev/مس.wchusbserial14140
اتصال....
تشخیص نوع تراشه... ESP8266
تراشه ESP8266EX
امکانات: WiFi
کریستال است 26MHz
MAC: 2c:f4:32:4b:07:83
آپلود خرد...
در حال اجرا در ترمینال...
ترمینال در حال اجرا...
پاک کردن فلش (این ممکن است در حالی که)...

اگر شما با استفاده از یک ESP8266 میکروکنترلر دستور زیر را اجرا کنید به فلش MicroPython بیش از آن. جایگزین .bin فایل در پایان با MicroPython دودویی شما دریافت شده است.

~$ esptool.py --port /dev/مس.wchusbserial14630 --baud 460800 write_flash --flash_size=تشخیص 0 /کاربران/کالی/محبوبیت/esp8266-20191220-v1.12.بن esptool.py v2.8
پورت سریال /dev/مس.wchusbserial14630
اتصال....
تشخیص نوع تراشه... ESP8266
تراشه ESP8266EX
امکانات: WiFi
کریستال است 26MHz
MAC: 2c:f4:32:4b:07:83
آپلود خرد...
در حال اجرا در ترمینال...
ترمینال در حال اجرا...
تغییر baud rate به 460800
تغییر کرده است.
پیکربندی فلش اندازه...
شناسایی خودکار فلش size: 4MB
فلش پارامترهای تنظیم به 0x0040
فشرده 617880 بایت به 402086...
نوشت 617880 بایت (402086 فشرده) در 0x00000000 در 9.6 ثانیه (موثر 514.5 kbit/s)...
هش از اطلاعات تایید نشده است. خروج...
سخت تنظیم مجدد از طریق پین RTS...

اگر شما با استفاده از یک ESP32 اجرای دستور زیر به جای. دوباره جایگزین .bin فایل در پایان با MicroPython دودویی شما دریافت شده است.

~$ esptool.py --تراشه esp32 --port /dev/مس.wchusbserial14630 write_flash -z 0x1000 /کاربران/کالی/محبوبیت/esp32-idf3-20191220-v1.12.بن

هنگامی که آن را انجام داده, درخشان, شما می توانید تأیید کنید که این کار با استفاده از دستور زیر. اگر خروجی مشابه شما خوب هستید. اگر شما هیچ چیز را نمی بینم ضربه را وارد کنید چند بار به زور آن را به عمل.

~$ صفحه نمایش /dev/مس.wchusbserial14630 115200 MicroPython v1.12 در 2019-12-20; ESP ماژول با ESP8266
نوع "کمک()" برای اطلاعات بیشتر.
>>>

گام 4: دانلود WebREPL

در دیگر ما راهنمای ما نشان داد که چگونه به استفاده از REPL (دفعات بازدید: بررسی, چاپ, حلقه) از رابط خط فرمان برای MicroPython در هیئت مدیره. که ما را ملزم به ماندن متصل شده و از طریق کابل اما نیز وجود دارد WebREPL که بدون نیاز به سیم. شما می توانید دانلود WebREPL از طریق GitHub با استفاده از دستور زیر و یا شما می توانید به زنده WebREPL نسخه آنلاین.

~$ git clone https://github.com/micropython/webrepl.git شبیه سازی به 'webrepl'...
کنترل از راه دور: شمارش اشیاء: 186 انجام می شود.
کنترل از راه دور: در مجموع 186 (دلتا 0) مورد استفاده مجدد قرار 0 (دلتا 0) بسته-مورد استفاده مجدد قرار 186
دریافت اشیاء: 100% (186/186), 75.12 KiB | 1.06 مگابایت/s انجام می شود.
حل و فصل دلتا: 100% (109/109) انجام می شود.

در حال حاضر تغییر به این دایرکتوری و لیست فایل های خود را. شما باید ببینید “webrepl.html” فایل. این چیزی است که شما باز به شروع به برقراری ارتباط با هیئت مدیره خود را. اما لازم نیست آن را باز کنید و در عین حال ما باید به راه اندازی WebREPL در هیئت مدیره ،

~$ cd webrepl
~/webrepl$ ls FileSaver.js README.md webrepl_cli.py websocket_helper.py
مجوز term.js webrepl.html

گام 5: فعال کردن WebREPL در MicroPython

به مطمئن شوید که شما می توانید اتصال خود را به ESP8266 یا ESP32 مدیره, شما نیاز به پیکربندی WebREPL اول. در یک ترمینال جدید پنجره با استفاده از صفحه نمایش دوباره برای اتصال به بورد از طریق پورت سریال. دوباره جای پورت با شماست.

~$ صفحه نمایش /dev/مس.wchusbserial14630 115200 MicroPython v1.12 در 2019-12-20; ESP ماژول با ESP8266
نوع "کمک()" برای اطلاعات بیشتر.
>>>

بیایید راه اندازی WebREPL با استفاده از دستور زیر. وقتی پرسیده شد که مطبوعات E روی صفحه کلید خود را و ضربه را وارد کنید برای فعال کردن آن در هنگام بوت.

>>> واردات webrepl_setup WebREPL daemon شروع اتوماتیک, وضعیت: فعال می خواهم شما را به (E)nable یا (D)isable آن در حال اجرا در هنگام بوت?
(خط خالی به ترک)
> e

بعدی شما نیاز به یک رمز عبور. من با استفاده از رمز عبور فوق العاده قوی “رمز عبور” به عنوان مثال (من امیدوارم که شما می دانید من شوخی) تایید رمز عبور و سپس نوع Y و وارد کنید به راه اندازی مجدد با WebREPL را فعال کنید.

برای فعال کردن WebREPL شما باید تنظیم رمز عبور برای آن
رمز عبور جدید (4-9 کاراکتر): رمز عبور
تایید رمز عبور: رمز عبور
تغییرات فعال خواهد شد پس از راه اندازی مجدد
شما می خواهم به راه اندازی مجدد در حال حاضر ؟ (y/n) y
...
آغاز شده webrepl در حالت عادی MicroPython v1.12 در 2019-12-20; ESP ماژول با ESP8266
نوع "کمک()" برای اطلاعات بیشتر.
>>>

مرحله 6: اتصال به MicroPython از طریق WebREPL

بر روی کامپیوتر خود را باز کنید تا خود را در تنظیمات Wi-Fi و اتصال به MicroPython شبکه. رمز عبور برای اتصال است micropythoN (مطمئن شوید که به یاد داشته باشید که سرمایه N در پایان).

بعد پشت در ما /webrepl دایرکتوری در دیگر پنجره ترمینال باز است .فایل html شما پیدا کردم قبلا. در کالی استفاده کنید:

~/webrepl$ xdg-open webrepl.html

در macOS فقط با استفاده از:

~/webrepl% باز webrepl.html

یک پنجره مرورگر باز باید با WebREPL مشتری. شما همچنین می تواند باز زنده WebREPL نسخه از داخل مرورگر به جای آن از طریق ترمینال. هنگامی که مشتری باز است, با کلیک بر روی “اتصال” در بالا سمت چپ و سپس رمز عبور را وارد کنید شما مجموعه قبلا در مورد من “رمز عبور.”

شما در حال حاضر باید قادر به دسترسی به WebREPL رابط برای هیئت مدیره خود را و آپلود و یا دانلود کد. در سمت راست شما می توانید “انتخاب فایل” را انتخاب کنید یک برنامه و سپس کلید “ارسال به دستگاه شما است.” برای دریافت یک فایل از هیئت مدیره با استفاده از “دریافت از دستگاه” گزینه است.

ثابت کند که شما یک فعال جلسه با استفاده از Hello World نسخه قابل چاپ کردن.

>>> print("Hello World!") سلام جهان!

در حال حاضر آن را آشکار است که ما می توانیم اجرای کد پایتون از خط فرمان در میکروکنترلر بیش از Wi-Fi. خیلی باحال ، آن را رمزگذاری و یا هر چیزی, اما آن را هنوز هم یک راه عالی برای هر دو برنامه ها و برنامه های موجود بدون هر نوع کابل متصل می شوند.

مطمئن شوید که به استفاده از یک رمز عبور قوی

رابط وب از MicroPython است یک راه باور نکردنی از تعامل با هیئت مدیره است که در غیر این صورت شما نیاز به یک ارتباط سریال. اما بهترین شیوه انجام اعمال می شود وقتی که می آید به امنیت Wi-Fi را.

اگر شما هرگز تغییر رمز عبور پیش فرض و MicroPython اندازی می شود برنامه ریزی شده است که کسی می تواند کنترل از هیئت مدیره خود را و قراردادن همه نوع از همه چیز در آن است. بنابراین مطمئن شوید که برای تغییر رمز عبور به طور پیش فرض به عنوان به زودی به عنوان شما آن را راه اندازی. در غیر این صورت هر کسی می تواند دست گرفتن کنترل خود MicroPython هیئت مدیره.

می خواهید شروع به ساختن پول به عنوان یک کلاه سفید هکر? پرش شروع خود را-کلاه سفید هک حرفه ای با ما 2020 حق بیمه هک اخلاقی, گواهینامه آموزشی از بسته نرم افزاری جدید Null Byte فروشگاه و دریافت بیش از 60 ساعت آموزش از هک اخلاقی حرفه ای است.

خرید در حال حاضر (96٪) >

عکس روی جلد را Magazin DE /Wikimedia Commons; تصاویر توسط Retia/Null Byte

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>