لیبی مقامات برگزاری مذاکرات در خارج از کشور دلیل ترس از مبارزه

تونس/آنکارا (العالم) – رهبران از لیبی جناح متخاصم گفته شد که سفر به ایران در خارج از کشور روز چهارشنبه گزارش داد حملات هوایی در جنوب پایتخت را تهدید به تشدید درگیری بیشتر است.

پس از هفته ها مبارزه در اطراف طرابلس پشتیبانی رقابت قدرتهای خارجی سازمان ملل متحد روز دوشنبه گفت که دو طرف توافق کردند برای از سرگیری مذاکرات آتش بس.

با این حال سازمان ملل متحد هشدار داده است که سیل سلاح و مبارزان به لیبی در سرپیچی از تحریم تسلیحاتی می تواند سوخت بیشتر در مبارزه با.

شرقی مبتنی بر لیبی ارتش ملی (LNA) از خلیفه Haftar است از ماه آوریل 2019 شده است, حمله به طرابلس صندلی بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت توافق ملی (GNA).

این LNA حمایت امارات متحده عربی روسیه و مصر است. اما ترکیه برای حمایت از GNA منتقل شده توازن قدرت در هفته های اخیر کمک آن فشار LNA از بسیاری از سرمایه و بر روی پشت پا..

همه این کشورها را علنا با استقبال از تصمیم به از سرگیری U. N. حمایت آتش بس.

GNA نخست وزیر Fayez al-Serraj است که انتظار می رود در آنکارا اواخر روز چهارشنبه, ترکی پخش شده است.

معاون او احمد Maiteeg و GNA وزیر امور خارجه محمد Siyala قبلا وارد در مسکو, رسانه های محلی گفت.

“که حکومتی مشروع است که دست بالا را در حال حاضر باید به عنوان یک فرصت برای راه حل سیاسی” وزیر امور خارجه ترکیه Mevlut Cavusoglu گفت: در یک مصاحبه تلویزیونی.

در ضمن Haftar سفر به مصر برای دیدار با دفاع مقامات یک منبع نزدیک به او گفت.

هفته گذشته ایالات متحده آمریکا گفت: روسیه پرواز کرده بود حداقل 14 جنگنده به یک LNA هوایی در مرکز لیبی. روسیه و LNA را انکار کرد که با LNA گفت: این مرمت برخی از لیبی نیروی هوایی جت.

این نبرد هوایی شده است انتقادی با ترکیه هواپیماهای بدون سرنشین ضربه زدن LNA سیستم های دفاع هوایی و تامین مسیرهای.

روز چهارشنبه یک LNA منبع نظامی گفت: جنگنده های حال زده در نزدیکی غريان یک شهر گرفته شده توسط GNA سال گذشته است.

این امر نشان دهنده این برای اولین بار اذعان کرد استفاده از جنگنده های شرقی توسط نیروهای پس از واشنگتن گفت: روسیه تا به حال عرضه شده میگ 29 و Su-24 جت.

(گزارش شده توسط Tuvan Gumrukcu در آنکارا ماریا Kiselyova در مسکو, Aidan لوئیس در قاهره و آنگوس McDowall در تونس; ویرایش توسط Giles Elgood)

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>