آمریکا و چین به سمت یک جنگ سرد: Ian Bremmer

گروه اوراسیا موسس و مدیر عامل شرکت Ian Bremmer معتقد است که ایالات متحده و چین در حال رفتن به سمت یک جنگ سرد به عنوان افزایش تنش بر سر این موضوع در هنگ کنگ است.

“ما در تکنولوژی جنگ سرد” Bremmer گفت: در یاهو مالی “در حرکت است.” “واقعیت این است که چینی ها نمی خواهد اجازه دهید به برخی از غالب ایالات متحده شرکت های فن آوری به چین — Facebooks های آمازون توییتر. … [پس] چرا ما باید اجازه می دهد شرکت های چینی در ایالات متحده … اگر آنها در حال رفتن به دادن متقابل به آمریکا شرکت است؟”

و با توجه به تشدید اخیر بر سر این موضوع از هنگ کنگ استقلال “ما هنوز در جنگ سرد با چین حکم بزرگ” هر چند او گفت: “ما می رویم در این جهت است.” چین مقننه در روز پنج شنبه به تصویب قطعنامه ای برای اعمال امنیت ملی و قوانین در هنگ کنگ که فعالان می گویند را تضعیف می کند خاک را جزئی استقلال.

Bremmer با اشاره به این واقعیت است که طیف گسترده ای از صنایع ایالات متحده – از جمله ورزش, فیلم های بانکی و غیره – در حال بازاندیشی مفهوم که آینده کسب و کار خود را در چین.

“این شرکت ها نمی بینید همان گزینه های خود را در چین آنها را قبل از” Bremmer گفت. “وجود دارد هیچ قانون در چین هیچ قوه قضائیه مستقل. [و] شرکت های چینی در حال گرفتن قوی تر است. آنها با استفاده از مزیت رقابتی خود را با بازی خود را با دولت چین دسترسی به اعتبار به طوری که تبدیل شدن به یک مشکل است.”

اما در همان زمان آن را ندارد شرکت های چینی مانند هواوی “شر” گفت: Bremmer آن را فقط آنها را نقطه مخالف آمریکا هستند. “وجود دارد یک حاصل جمع صفر بودن در این ارتباط” او گفت:.

People gather to watch the sunset as they stand on a viewing platform in Tamar Park overlooking Victoria Harbour and the Kowloon skyline in Hong Kong on May 5, 2020. (PHOTO: ANTHONY WALLACE/AFP via Getty Images)
مردم جمع آوری به تماشای غروب آفتاب به عنوان آنها ایستاده بر روی یک پلت فرم مشاهده در تامار پارک مشرف ویکتوریا بندرگاه و كولون افق در هنگ کنگ در آوریل 5 سال 2020 است. (عکس: آنتونی والاس/خبرگزاری گتی ایماژ)

ما در رابطه با هنگ کنگ نامشخص

چین به تازگی تحمیل امنیت ملی قانون در هنگ کنگ یک مرکز مالی جهانی. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت نیز اعلام کرد که همان روز بود که دیگر با توجه به این مستعمره سابق بریتانیا به طور مستقل از سرزمین اصلی است.

پس از انگلیس بازگشت هنگ کنگ به چین در سال 1997 این شهرستان است تحت عمل یک سیستم حکومت خود تحت “یک کشور دو سیستم” قانون اجازه داده است که آن را به حفظ آن مالی و سیاسی سیستم مجزا از پکن است.

در حالی که کارشناسان بر این باورند که حرکت اخیر چین و همچنین ایالات متحده را تضعیف می کند کسب و کار, اعتماد به نفس بیشتر و بدتر شدن روابط اقتصادی نیروگاهی — Bremmer نمی بینم که سناریو بازی را فقط رتبهدهی نشده است.

“سوال بزرگ رو به جلو است: آیا آمریکایی ها برداشت خاص تجارت وضعیت که ما استطاعت هنگ کنگ به طور کامل در حقوق ما به انجام این کار” Bremmer گفت. “من فکر نمی کنم این اتفاق خواهد افتاد چرا که بسیاری از شرکت های آمریکایی است که انجام کسب و کار در هنگ کنگ خواهد شد که منفی نهفته اگر ما را از این تصمیم. آنها را لابی مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به قرار دادن آن در محل.”

در هر صورت “ما نمی خواهید به صدمه زدن به هنگ کنگ بیش از ما صدمه سرزمین اصلی چین” Bremmer گفت: “من انتظار دارم ما را تحریم یک دسته از اواسط سطح مقامات چینی که درگیر شده اند در سرکوب … [و] ما ممکن است می گویند که دلار هنگ کنگ خواهد شد که تعرفه صادرات است که شبیه به سرزمین اصلی چین است.”

اما احساسات در هنگ کنگ به عنوان یک ثبات مالی جهانی center ممکن است متزلزل شود: “آیا ما اعتماد است که هنگ کنگ را می توانید در ادامه به وجود, در این راه, و چگونه ما به عنوان یک نتیجه?,” Bremmer گفت.

سرمایه گذاران و کسب و کار ممکن است به نوبه خود به دیگر کشورها و شهرستانها عامل تحت حاکمیت قانون — مانند سنگاپور سئول یا توکیو — Bremmer پیشنهاد شده است.

اما Bremmer گفت: “همانطور که ما در حال حرکت به سوی گسترده تر جنگ سرد را از هنگ کنگ به عنوان یک entrepôt که واقعا در رفتن به دور و آنها را رنج می برند به شدت به عنوان یک نتیجه از آن است.”

Aarthi است که یک خبرنگار برای یاهو مالی. او در توییتر دنبال کنید @aarthiswami.

ادامه مطلب:

دنبال یاهو سرمایه گذاری در Twitter, Facebook, Instagram, Flipboard, SmartNews, LinkedIn, یوتیوب, و ق در.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>