(Amber Matsumoto/Yahoo Sports illustration)
(کهربا ماتسوموتو/Yahoo Sports تصویر)

چهل سال پیش در ایالات متحده تحریم های المپیک بازی ها برای اولین بار و تا به امروز تنها در زمان. این داستان پشت محمد علی تلاش غلط به طبل حمایت در سراسر جهان برای جیمی کارتر رئیس جمهور تصمیم.

قسمت 1: حماسه سال 1980 تحریم | بخش 2: زندگی برای همیشه لطفا برای تغییر
بیشتر:
سرقت در بازی های المپیک 1980? | آمریکا مدال در مسکو

برای یک زمان محمد علی می تواند خراب کردن هر حریف در داخل یک حلقه بوکس. اما در دنیای دیپلماسی بین المللی علی مطلق سبک وزن است. جایی بود که واضح تر از زمانی که او سعی کرد تا بر طبل حمایت جیمی کارتر رئیس جمهور المپیک تحریم در سال 1980.

هیچ شکل کاملی از تقاطع ورزش و سیاست در طول جنگ ویتنام بیش از Ali. مبارز و صریح او حاضر به قربانی بیش از سه سال از حرفه ای خود را برای اعتقادات خود. که موضع اصولی ساخته شده او را یک قهرمان برای بسیاری از آمریکایی ها … و این منجر به بسیاری از, علی شامل به دست بالا گرفتن و رسیدن به قدرت از نفوذ سیاسی خود است.

“علی نمی تواند بدون گفتن به کسی گفت:” جاناتان Eig نویسنده 2017 بیوگرافی “علی: یک زندگی است.” “آن را مانند آنچه هومر سیمپسون گفت: در مورد آبجو — علی سخاوت بود راه حل و علت این مشکلات بزرگ در زندگی خود را.”

علی (ع) مبارزه روزها تقریبا انجام می شود

توسط 1980 علی بود تا حد زیادی تشریفاتی است. میراث-ساخت سر و صدا در جنگل و Thrilla in Manila شد, سال را پشت سر گذاشت. او شده است می خواهم به کاهش gimmickry مانند یک نمایشگاه در مقابل کشتی گیر ژاپنی آنتونیو Inoki. او می خواهم خود را از دست داده به عنوان Leon Spinks و پس از آن به دست آورد و آن را در یک جفت از زشت دعوا. سخنرانی خود را آغاز کند و دست خود را به لرزه در میآورد.

علی تا به حال اساسا بسیج از نفرت او می خواهم تحمل از حد آمریکا برای امتناع به پیش نویس در 1960s. او می خواهم تا حد زیادی پا به دور از سیاست تمرکز بر محمد علی به جای اینکه یک نیروی سیاسی رادیکال. او می خواهم حتی برای بازدید از کاخ سفید در طول فورد دولت پس از ضرب و شتم جورج فورمن در زئیر.

“علی کشیده شد به قدرت و قدرتمند مردم گفت:” توماس هاوزر نویسنده 1989 مجاز زندگینامه علی: زندگی و بار.’ “وجود طنز در این واقعیت است که این مرد که عاشق آزادی جنگیدند دو از مهم ترین دعوا در زئیر و فیلیپین است.”

کارتر خواستار تحریم پس از تهاجم شوروی به افغانستان در سال 1979. با وجود قوی ملی تمایل برای دفاع شدید در برابر اتحاد جماهیر شوروی حمله فکر المپیک تحریم تفرقه در خانه و حتی بیشتر پر در سراسر جهان است. کارتر به رسمیت شناخته شده است که او نیاز به خرید از مردم آمریکا و جهان در بزرگ. کارتر مردم رسیده به علی و او شروع به پریدن کرد و با هر دو دستکش, دوبله خود را “سیاه و سفید هنری کیسینجر.”

(المپیک تور اولین بار نیست زمان علی (ع) نام شده بود که در ارتباط با سیاست های بین المللی; وجود داشته است برخی از بحث در مورد گرفتن علی برای کمک به حل و فصل در جریان بحران گروگانگیری در ایران. به عنوان یک معروف مسلمان به فکر رفت و شاید علی می تواند کمک به پایان بحران است. اما دولت کارتر در نهایت تصمیم گرفت که بدون آمریکا می تواند به مذاکره با آیت الله خمینی.)

از آغاز محکوم

Muhammad Ali and Jimmy Carter in 1977. (Universal History Archive/Universal Images Group via Getty Images)
محمد علی و جیمی کارتر در سال 1977. (تاریخ جهانی بایگانی/جهانی تصاویر گروه از طریق گتی ایماژ)

دولت کارتر طرح شامل اعزام علی در حسن نیت تور طراحی شده به شلاق تا برای حمایت از تحریم. علی بود به پرواز به تانزانیا و سپس به کنیا نیجریه لیبریا و سنگال. ایده این بود که او را موعظه کارتر انجیل تلاش برای نشان می دهد که آمریکا سرزمین آزادی و برای این کشورهای شرکت کننده در المپیک بود و معادل آن از حمایت از رژیم شوروی.

“وجود دارد یک علاقه خاص و در بخشی از من در داشتن محمد علی توضیح در کشور ما موقعیت در المپیک تحریم” کارتر گفت هاوزر در سال 1989 “و همچنین در اشاره به آنچه که ملت ما این است که چه اساسی آن سیاست ها تعهد ما به آزادی و حقوق بشر و این واقعیت است که ما باید سیاه و سفید آمریکایی است که موفق شده اند با تنوع مذهبی تعهدات است.”

برای علی در حال حاضر وزن سنگین 255 پوند است. از بیماری پارکینسون که در نهایت ستمگري او را بود درمان نشده است. او نیاز به پول اما بیشتر از آن او نیاز به توجه. هیچ یک از این boded خوبی برای این ماموریت است.

“علی بود نه یک دیپلمات” هاوزر گفت. “او باید درک جغرافیای سیاسی. او ضعیف بود مطلع بر مسائل. او نمی دانست آنچه که او نمی دانم. این یک وظیفه او بود و نه مناسب است.”

علی در دهلی نو در حسن نیت تور هنگامی که وزارت امور خارجه با او تماس در مورد ساخت این سفر است. او بلافاصله پس از توافق — که علی (ع) راه — اما سفیر روسیه به هند آمد و به علی (ع) هتل و بسیار نزدیک به صحبت علی را از رفتن. که باید اول ثبت نام که علی نبود کاملا به وظیفه اما وزارت امور خارجه فشرده بدون در نظر گرفتن.

علی اشتباه و اشتباهات

دولت کارتر اولین قدم اشتباه بود با توجه به این واقعیت است که علی تا به حال مشکلات مواجه می شوند در آفریقا قبل از. او می خواهم به شوخی در مورد آدم خواری در میان کشورهای آفریقایی و او با خوشحالی برخورد با دیکتاتوری موبوتو Sese Seko از زئیر. اما او نیز تا به حال سپاه از طرفداران در آفریقا; در یکی از تکان دهنده از لحظه های ورزشی, تاریخچه هزاران نفر به استقبال على (ع) به سر و صدا در جنگل شعار “Ali Bomaye!” (“Ali کشتن او!”)

مشکل دوم با علی (ع) ماموریت این واقعیت است که ایالات متحده در تلاش بود تا نوسان رژیم که آمده بود به لطف قدرت به شوروی کمک. شک و تردید در مورد ایالات متحده انگیزه زد ،

اضافه کردن به علی (ع) چالش: این واقعیت که 22 ملتهای آفریقا در حال تحریم بازی های المپیک تابستانی 1976 در مونترال بیش از گنجاندن نیوزیلند که تیم راگبی تا به حال سفر آپارتاید آفریقای جنوبی است. ایالات متحده را پشتیبانی نمی کند و آن دسته از کشورهای آفریقایی پس از آن; پس چرا باید آفریقا حمایت ایالات متحده در حال حاضر ؟

مشکل سوم این بود که علی شروع به صحبت می کنند.

بیشتر از او شنیده در مورد تحریم کمتر او همدردی با موضع ایالات متحده. در تانزانیا اولین توقف او خواست تا توضیح دهد که چرا کشورهای آفریقایی باید به نوبه خود خود را در برابر اتحاد جماهیر شوروی حامیان. Ali پاسخ داد: “شاید من استفاده می شود به انجام کاری که نمی خوای درست است. شما در حال ساخت من نگاه کنید همه چیز متفاوت است. اگر پیدا کنم من اشتباه من رفتن به آمریکا و لغو کل سفر است.” دقیقا مسائل ثابت قدم دیپلماسی است.

اگر چه او معشوق علی نبود جدی گرفته شود به عنوان یک دیپلمات. رئیس جمهور تانزانیا Julius Nyerere کاهش یافته است به دیدار با علی ارسال خود وزیر جوانان و فرهنگ به جای.

“رهبران آفریقایی گفت: دادگاه از سنت جیمز [انگلستان دیپلماتیک بازوی] نمی خواهد که با ارسال یک بازیکن تنیس” هاوزر گفت: “پس چرا ایالات متحده با ارسال یک باکسر?”

در کنیا علی اجازه داد که کارتر او نازل شده بود “در سراسر جهان به whupping بیش از سیاست های آمریکا.”

مقامات رسمی وزارت امور تلاش برای تعطیل کردن یک جلسه و علی گفت: “من یک خائن به مردم است. اگر شما می توانید به من نشان می دهد چیزی است که من نمی دانم, من می خواهم به کمک شود. همه شما به من داده اند برخی از سوالات که خوب هستند و من در این نگاه چیزی متفاوت است.”

“او همیشه پرواز با صندلی شلوار خود” Eig گفت. “او نبود این نوع از فرد به عنوان خوانده شده تا در تاریخ یک منطقه است. او تحت درمان این همان راه او را به حلقه; او هرگز تا به حال یک طرح. او فقط به عهده او می خواهم آن را کشف کردن زمانی که او وجود دارد. او تا به حال یک بی گناهی در مورد او.”

“عجیب و غریب ترین ماموریت دیپلماتیک در تاریخ ایالات متحده است.

علی در نهایت slunk بازگشت به ایالات متحده در شکست. زمان نام آن را “عجیب و غریب ترین ماموریت دیپلماتیک در تاریخ ایالات متحده است. کنیا و لیبریا را تا پایان حمایت از تحریم, اما بسیاری از کشورهای دیگر هیاتهای اعزامی به روسیه است.

پس از ماموریت گزارش از علی دیپلماتیک در اصطلاحات مخصوص یک صنف است که برای تلفن های موبایل کمی مانند او نقاشی ماموریت استارک در جنگ سرد از نظر: “من در این سفر است که بسیاری از کشورهای آفریقایی تکیه بیشتر به سمت روسیه از ایالات متحده, حتی اگر آنها نه دوستان با امریکا از روسیه است. من هم یاد گرفتم که آفریقا برای اولین بار با نزدیک شدن امریکا برای کمک به خود را نیاز دارد و می خواهد اما امریکا تبدیل کردن او. برای امریکا به حفظ دوستان خود در جهان سوم او باید افزایش فنی و کمک مالی و سرمایه گذاری و احترام. اگر نه روسیه آمادگی خود را برای انجام این کار است.”

پس از آفریقا افتضاح یک chastened علی بررسی به کلینیک مایو در تلاش برای دریافت گواهی به مبارزه لری هولمز. او به دست آمده گواهینامه در اواخر ماه ژوئیه و پس از آن مبارزه Holmes on Oct. 2. این یک نمایش مسخره و یکی از بدترین دعوا از علی (ع) حرفه ای و آن را متوقف هنگامی که خود را در گوشه ای پرتاب در حوله در 11 دور.

شکست خورده ماموریت دیپلماتیک هاوزر معتقد است “می توانست یکی از عواملی است که تغذیه به که تصمیم [به مبارزه هلمز]. او دچار ضربه به نفس خود را; چه راهی بهتر برای بازگرداندن آن از یک مبارزه؟”

به اندازه کافی عجیب و آفریقا نمی تواند خود را در آخرین ماموریت دیپلماتیک. او رفت به عراق در ماه نوامبر 1990 — این بار در اعتراض رئیس جمهور جورج دبلیو بوش و همچنین به عنوان بسیاری از علی (ع) دوستان و تلاش برای تضمین آزادی صدها نفر از آمریکایی ها از صدام حسین. به نحوی او موفق به بازگشت با 15 آمریکایی است.

“او یک Rhodes scholars, اما او یک پسر خوب” گفت: ژن Kilroy علي دیرین محرم. “شما نمی توانید او را سرزنش سرزنش مردم که او را فرستاده.”

قسمت 1: حماسه سال 1980 تحریم | بخش 2: زندگی برای همیشه لطفا برای تغییر
بیشتر:
سرقت در بازی های المپیک 1980? | آمریکا مدال در مسکو

_____

جی Busbee است که یک نویسنده برای یاهو ورزشی. او را دنبال کنید در توییتر @jaybusbee و یا با او تماس بگیرید با راهنمایی ها و ایده های داستان در jay.busbee@yahoo.com.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

کتاب زبان اصلی