در طی چند دهه مایکل جردن ساخته شده است یک نوع از مایکل جردن استثنایی. و سپس او پنهان در پشت آن.

این افسانه بیشتر یا کمتر برگزار می شود که هر یک از خود رفتار بد نسبت به هم تیمی خوب بود چون او به اردن و از آنجا که این رفتار دقیقا همان کاری بود که او در اردن. این tautological استدلال به اردن پوشش مورد نیاز او به عنوان بزرگترین بازیکن بسکتبال از وقت خود را – و یا تمام وقت, اما که در کنار نقطه در اینجا – بدون یک لکه دار کردن بر روی بدن خود کار می کنند.

این طرز فکر که او می تواند انجام دهد بدون اشتباه حتی زمانی که او به سادگی اشتباه بود بنیادی در ساختمان اردن با نام تجاری. اگر بالاترین هواپیما شما می تواند رسیدن به “مانند مایک” و سپس هر مایک بود باید خوب است. بیش از خوب در واقع. شما قرار بود به آرزوی خود طرز فکر.

وجود دارد یک لحظه در پایان هفتمین قسمت از فیلم “آخرین رقص” زمانی که آن متوقف می شود careening بین hagiography و خفیف وحی و حتی مایکل جردن خود را به نظر می رسند و در یک لحظه از اصل درون گرایی پس از ما می خواهم به تماشای ساعت پس از ساعت از او درمان همسالان خود مانند خاک. آن را سریع و خوب فلش, واقعا در زمینه کل 10 ساعت چیزی. اردن خواسته است اگر موفقیت خود را در هزینه از اینکه به عنوان یک پسر خوب.

Michael Jordan's continued lack of self-awareness is one of the biggest takeaways from "The Last Dance." (JEFF HAYNES/AFP via Getty Images)
مایکل جردن ادامه داد: عدم آگاهی یکی از بزرگترین takeaways از “آخرین رقص.” (جف HAYNES/خبرگزاری گتی ایماژ)

“برنده قیمت و رهبری قیمت” اردن پاسخ می دهد. “بنابراین من کشیده مردم در طول زمانی که آنها نمی خواهند به کشیده شود. من به چالش کشیده مردم زمانی که آنها نمی خواهند به چالش کشیده می شود. و من به دست آورده که از سمت راست به دلیل هم تیمی های من که بعد از من آنها را نمی تحمل تمام چیزهایی است که من را تحمل کردند.”

در اینجا یک کلیپ پخش اردن نوشتن در درد پس از چند سخت خطا را — نشان می دهد که اردن دچار ترین مجازات های بدنی در دادگاه بود و لذا حق پرداخت که سوء استفاده رو به جلو است.

“هنگامی که شما به این تیم پیوست, شما زندگی در یک استاندارد خاص که من بازی” اردن همچنان ادامه دارد. “و من که قرار بود به چیزی کمتر. حال اگر این بدان معناست که من تا به حال در آن وجود دارد بروید و بر الاغ خود را کمی پس از آن من است.”

موسیقی داشته باشد. ما با دیدن فیلم از اردن بلند کردن وزنه از اردن خارج جلوتر از هم تیمی های خود را در حال اجرا مته در طول تمرین. به قدم زدن اردن کلمات در صدای خارج از قاب را کند می کند. سپس چلیپا از این موضوع.

“زمانی که مردم با دیدن آنها میخوای بگو: او واقعا یک پسر خوب. او ممکن است یک مستبد,'” اردن می گوید و پس از کمی تظاهر زاری. “خوب است که شمادلیل این که شما هرگز چیزی را به دست آورد. من می خواستم به نفع خود اما من می خواستم آنها را به نفع خود می شود و بخشی از آن نیز هست.”

سپس به اردن بزند و نظر خود را در کلمات و کل مشارکت در این مستند. “من لازم نیست که برای انجام این کار,” او می گوید: افزایش کف دست خود را. “من فقط آن را انجام می دهند چرا که … این است که من هستم. که من چگونه بازی بازی. که طرز فکر من است. اگر شما نمی خواهید به بازی که راه نیست بازی که در راه است.”

اشک های جمع آوری در چشمان او صدای او را می شکند. اردن خواستار وقفه در فیلمبرداری.

“آخرین رقص” بود و سرگرم کننده — یک خشنود unchallenging amble پایین خط حافظه. به عنوان یک عمل روزنامه نگاری آن ضعیف است. اما آن اضافه شده به درک ما از یک دوره فوق العاده را در ورزش حتی اگر آن فیلتر شده است که اطلاعات از طریق اردن را در دستور کار محور منشور.

اما نکته شگفت انگیز در مورد این سری بود که اردن با تقریبا کل سرمقاله کنترل در زمان هیچ موضوع را با راه آن را به تصویر می کشد او را که او امضا کردن در این دیدگاه شخصیت او را به بیرون رفتن به جهان است.

وجود دارد که ارزش کمی شادی در “آخرین رقص.” اردن به نظر می رسد ناتوان از طراحی بسیار رضایت از شش NBA عناوین او برنده در 6 1/4 فصل است. به جای marveling در inarguably چیزهای شگفت انگیز او, او هنوز هم به نظر می رسد به متمرکز تمام این سال ها بعد در انجام کارها به او – slights درک شده و یا واقعی است.

او صرف مقدار زیادی از کسانی که 10 ساعت نخست تلویزیون زمان حل و فصل نمرات نوشتن افرادی مانند سانی Vaccaro از تاریخچه و کاهش خود را توانمندسازها. جری Krause, مدیر کلی که snagged Scottie Pippen, Dennis Rodman و تونی Kukoc قرار دادن قطعات در سراسر اردن است که او مورد نیاز برای موفقیت است کاهش می یابد به یک بی دست و پا sniveling مرد کوچک. (Krause نیز درگذشت در سال 2017 و در دسترس نیست برای دفاع از خود است.)

زندانی با یک نفس که برج های حتی بالاتر از استعدادها و دستاوردهای اردن به نظر می رسد وجود داشته باشد بدون خود آگاهی. که چه چیزی باعث بالا قطعه بنابراین آشکار است. جایی در وجود او می داند که وجود دارد چیزی است که برای او به توجیه رفتار او را به بهانه ای.

هنوز مستند می رود به طول های عظیم, ساعت آنها را همه از آن قلدری های بنیادگرایانه این مشت از هم تیمی های خوب و شیک پوش زیرا آنها برنده یک نیم دوجین عناوین. حتی استیو کر می گوید: او در حال حاضر خوب با اردن unprompted sucker punch به چهره اش. اردن هرگز واقعا با حساب خود معایب و نمی خواهند به در حال حاضر است یا نه.

With the likes of Bill Russell, Kareem Abdul-Jabbar and LeBron James also in the GOAT debate, one wonders if Michael Jordan's remorseless behavior is actually an outlier when it comes to winning championships, and not the rule. (Brian Bahr /Allsport)
با امثال بیل راسل, Kareem Abdul-Jabbar و LeBron James همچنین در بز بحث, یکی از شگفتی اگر مایکل جردن را ظالم رفتار است که در واقع یک پرت وقتی که می آید به برنده مسابقات قهرمانی و نه حکومت. (برایان بحر /Allsport)

این واقعیت است که بیل راسل و LeBron James و Kareem Abdul-Jabbar, و یا هر یک از دیگر مردان در گفتگو با اردن به عنوان بزرگترین نبودند تقریبا به طوری بی رحمانه به هم تیمی های خود را نمی سرگرم. و نه این واقعیت است که تعداد بسیار کمی از متعالی ستاره ها در ورزش های دیگر احساس نیاز به چنین سلطه گر و همکاران و یا. این امکان به نظر نمی رسد حتی رخ می دهد به اردن که او و با فرمت تیم او خم به اراده او بزرگ بود با وجود از مصرف نیاز به پیروزی که گاهی اوقات او را بی پروا.

اگر مایکل جردن است چیزی برای انجام با آن ما هرگز کامل و کامل حسابداری از زندگی خود را. یکی که در واقع اذعان خود ازدواج ارائه می دهد که بیش از یک cameo به فرزندان خود; که به کنکاش عمیق تر به رابطه اش با پدرش. و یا این واقعیت است که او به نظر نمی رسد به هر گونه دوستان فراتر از افرادی که برای او کار می کرد و یا با او کار می کرد و یا در کسب و کار با او. ما نمی خواهد یک مطلب جامع حسابداری اردن حرفه ای است که از طریق اردن خود را و پس از او به نظر می رسد کنترل در تمام فیلم است که باعث می شود یک فیلم مستند ارزشمند است که به نظر می رسد مانند یک غیر استارت.

هنوز آنچه که ما یک پرتره از او که او با کمال میل حاضر به امضا کردن در طراحی یک ناراضی خرده مرد میانسال خود را به حمل نارضایتی در اطراف مانند یک سندان با هیچ جایی برای آنها قرار داده است. آشکارا خود را پیروزی و پیروزی از دو دهه پیش نیست او را حفظ. “ما می تواند برنده هفت” اردن می گوید در آخرین دقیقه از آخرین قسمت در مورد بازنشستگی و تیم در حال شکسته. “من واقعا بر این باورند که. … قادر به سعی کنید که چیزی است که من فقط نمی تواند قبول کند.”

در پایان دوم-الهامی چیزی که در مورد “آخرین رقص” است چه یک بعدی unamiable مرد اردن بود و باقی مانده است. اگر او می داند که این مورد خود او مراقبت می کند. اما تعجب این است که بعد از این همه سال اردن هنوز اقدام به خرید به خود آن-بود-همه-خوب-چرا-ما-برنده بی معنی است.

که این Michael Jordan او می خواست ما را ببینید.

لیندر Schaerlaeckens یک یاهو ورزش فوتبال مقاله نویس و ورزشی و مدرس ارتباطات در Marist College. او را دنبال کنید در توییتر @LeanderAlphabet.

بیشتر از یاهو ورزشی:

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

کتاب زبان اصلی