مرلین اشپیگل در اوایل ’90s بازاریابی, صدای تیز و تند نشسته در یک جلسه کامل از مردان بحث Q نمرات — اندازه گیری از برند آشنایی — و تعجب با اعتقادی که به بوی مانند یک بازیکن بسکتبال?

آن سال 1990 و مایکل جردن نور درخشان از شیکاگو بولز امضا کرده بود یک معامله با یک کلن شرکت می باشد.

آنها ملاقات چند ماه بعد در Bigsby & Kruthers بالا-مشخصات شیکاگو مردانه, خرده فروش است که هنگامی که خود را در لباس پوشیدن Airness. پس از شش رسمی-شرکت پوشیدن آن اشپیگل معاون رئیس جمهور از بازاریابی تیراندازی شد اردن در یک لباس مخصوص مهمانی رسمی در این منجر به پارگی کیسه آب شود.

پس از شش تبلیغاتی عکس سبک جین کالینز لباس پوشیدن و اردن فقط از زانو به بالا اما یک عکاس از مجله مردم و همراه با آنها را برای شلیک شد خوراکی کامل بدن عکس.

Michael Jordan, modeling a line of formal wear, is fitted for a tuxedo with the help of stylist Jane Collins. (Photo by Steve Kagan/The LIFE Images Collection via Getty Images)
Michael Jordan, مدل سازی یک خط از لباس رسمی است برای نصب یک لباس مخصوص مهمانی رسمی با کمک سبک جین کالینز. (عکس از استیو کاگان/زندگی تصاویر مجموعه از طریق گتی ایماژ)

زمانی که داستان منتشر شد در ماه دسامبر اشپیگل خودش را فیلدینگ اشتباه تماس گیرنده. “کسی از من پرسید که آیا آن را خوب به پوشیدن جوراب سفید با یک لباس رسمی است که باید آن را مد جدید چیزی چون میکائیل با جوراب سفید روی” اشپیگل گفته ورزشی یاهو از طریق تلفن. “و من می خواهم سعی کنید برای توضیح به فرد ‘ما انتظار ندارد به او شلیک که در راه است.'”

دو سال قبل از اولین “بود مانند مایک” آگهی عرضه, Spiegel — در کنار بقیه شرکت های بزرگ امریکا — در حال تبدیل شدن حکیم به دامنه کامل از اردن رو به رشد نفوذ است.

“آخرین رقص” را به شوک از هر کس به دنیا آمد پس از سال 1990 ویژه اردن در فرم-اتصالات لباس های مد روز. معلوم جوان اردن شد یک آیکون سبک. اواخر نویسنده دیوید Halberstam در نظر گرفته او را بهترین لباس مرد آمریکایی در کنار کری گرانت. جیم Riswold سابق Wieden+Kennedy مدیر خلاق در پشت برخی از اردن معروف ترین نایک تبلیغات گفته ورزشی یاهو از طریق ایمیل است که اردن “هرگز عینک همان لباس پیراهن دو بار.”

Michael Jordan wears clothes that fit at a golfing event in 1989. (Getty Images)
مایکل جردن می پوشد لباس است که متناسب با در یک رویداد گلف در سال 1989. (گتی ایماژ)

به حال وجود دارد به همین دلیل در طول دو دهه اردن رفت و از کسی که عمیقا در مورد مراقبت تصویر خود را به کسی که الهام گرفته از وبلاگ Tumblr به نام “چه F*** توسط Michael Jordan پوشیدن؟” برای پیدا کردن که چرا من از طراحان و بازاریابان کمک کرد که اردن ساخت تصویر خود را در سراسر ’90s.

قبل از اندازه پیراهن و شل شسته-از شلوار جین وجود دارد باربارا بیتس که به طراحی لباس برای امثال اپرا, استیو هاروی و ویتنی هوستون.

در سال 1987 بیتس نصب آن بازیکن NBA سام پرکینز اردن تیمی سابق در دانشگاه کارولینای شمالی است. پرکینز بازدید بیتس استودیو و او را دعوت به یک مهمانی که شب جایی که او به ملاقات اردن و به او کارت خود را که او در حال حاضر به رسمیت شناخته شده. Bates’ خواهر به یک به او در گاو بازی.

(بیتس است repurposed او studio برای طراحی PPE ماسک برای بهداشت و درمان کارگران اولین پاسخ دهندگان ضروری کارگران و آسیب پذیر است. برای کمک اینجا را کلیک کنید.)

Barbara Bates hands masks to a police officer at her studio in Chicago. (Courtesy of Barbara Bates)
باربارا بیتس دست ماسک به یک افسر پلیس در استودیو او در شیکاگو است. (حسن نیت ارائه میدهد از باربارا بیتس)

چند روز بعد در اردن بازدید بیتس آپارتمان — به جای آن از استودیو که در آن او نگران جمعیت ممکن است جمع کردم و نصب توسط خیاط. من انجام بسیاری از عجیب و غریب [چیز] مانند شما می دانید کت با خاتم بیش از آن و رنگارنگ تریل” Bates گفت. “آن عصر بود ورساچه.” که مناسب نیست اردن.

بیتس سفارشی-ساخته شده در اردن لباس برای پنج سال آینده و به او گفت: هرگز هیچ به هر ایده. “حتی اگر او می خواست به نگاه خاصی,” او گفت: “او که قرار بود به دیکته به شما آنچه در آن است که او می خواست.”

“تا آنجا که هر تصویر او در تلاش بود به پروژه او فقط می خواست هر چه بود واقعا سرد در آن زمان” Bates گفت.

طراح Yolanda Braddy که مشغول به کار با اردن در “فضای جم” قرار داده اردن را مد انگیزه این راه یک ایمیل به یاهو ورزشی: “با محمدجواد بهترین بودن در دادگاه او تا به حال به نگاه کردن دادگاه نیز می باشد.”

به عنوان سال گذشت اردن بدن متورم حسن نیت ارائه میدهد از مربی تیم Grover. او با استفاده از به شوخی با استیفن او بود که او هزینه پول در پرتاب کردن لباس. یک روز در اواسط دهه 90 Grover در زمان اردن به Burdi لباس, بوتیک طراح فروشگاه در شیکاگو است.

“او فوق العاده زیبا, فوق العاده هوشمند. همه در ترس از او از جمله ما. او معروف ترین فرد در جهان در آن زمان بود. ما می بسته فروشگاه را هنگامی که او آمد به فروشگاه” Rino Burdi گفته ورزشی یاهو از طریق ایمیل. اردن شروع به خرید ژاکت و polos از Burdi را از جمله برخی از سفارشی به نظر می رسد برای “Space Jam” اما آنها تا به حال طرح های بیشتر.

Andre Agassi and Michael Jordan greet each other during the 2000 ESPY Awards at MGM Grand Hotel in Las Vegas. (Photo by SGranitz/WireImage)
آندره آقاسی و مایکل جردن خوش آمد می گوید هر یک از دیگر در طول 2000 ESPY Awards در MGM Grand در لاس وگاس. (عکس SGranitz/WireImage)

“پس از او تا به حال شده است خرید با ما در حالی که برای” نوشت Burdi “من خواسته پدرم آلفونسو به برخی از اندازه گیری به صورت سفارشی کت و شلوار. اردن نگه داشته و اصرار دارد که ما نباید آن را انجام دهید که همه از تجربیات او در گذشته با سفارشی خیاطی چپ او را نا امید کرد.”

Rino رفتم جلو به هر حال طراحی یک دست کت و شلوار بر اساس اندازه گیری اردن ورزشی.

“وقتی که او آمد از او کاملا در عشق” Rino گفت. در آن زمان بلوند, double-breasted, ایتالیایی, لباس en vogue. Rino چپ اتاق اضافی برای خیاطی بنابراین ژاکت فوق العاده بلند و شلوار بودند حتی گسترده تر از حکم از دوران پیشنهاد شده است. “ما سعی خیاطی کت و شلوار راه ما فکر مناسب اما او می خواست آن را به اصلی سعی در اندازه گیری” گفت: Rino “و نگاه او ایجاد شد.” پس از آن بود که اردن کهکشان تصادفا به لباس او پایبند به پس.

“از لحظه ای که او یک مشتری سفارشی آن را کامل همکاری” Rino گفت. با هم, آنها می خواهم انتخاب کردن قطعه از بالا به پایین که Burdi را بسته به سفر آماده پوشاک کیف. “او بسیار سرگرم کننده برای کار با چون او واقعا نمی مراقبت در مورد او نگاه کرد. این بود که فقط می شد یک هویت.”

“او بسیار خاص در مورد کمد لباس خود را برای ما مدیر عامل اردن نقطه” به یاد می آورد Riswold. این عرضه در سال 1997 شامل اردن رخنه کردن در حاصل کار دو تیم در مقابل نیویورک نیکز تجارت خود Air Jordans for قهوه ای Oxfords و پیراهن خود را به یک غول زیتون کت و شلوار.

Michael Jordan attends a Jordan Brand exhibit in Dallas in February 2010. (Getty Images)
مایکل جردن حضور یک اردن با نام تجاری نمایشگاه در دالاس در فوریه 2010. (گتی ایماژ)

آن را وسوسه انگیز به نظریه پردازی در مورد اردن متعاقب آن سقوط از مد گریس. شاید سبک خود اشاره ای به ’90s ساخته شده است که او. شاید با توجه به نحوه درجا اردن شده است و پس از بازنشستگی او reflexively رد خود تصویر او خود را مجبور به زندگی می کنند تا به عنوان یک بازیکن. او تبدیل شده است کمتر دکمههای تا در بیش از یک راه. شاید آن را به یک غول فلکس — حمایت پادشاه جهان تست محدودیت از آنچه او می تواند سرد است. که قطعا توضیح هیتلر سبیل.

Rino Burdi را توضیح ساده تر برای تلفن های موبایل و نزدیک به حقیقت است. “برخی از مردان پیدا کردن خود را نگاه کنید و این چیزی است که آنها عشق و احساس راحتی در” Burdi گفت. “در پایان روز این چیزی است که سبک شخصی است همه چیز در مورد.

“او به من گفت هنگامی که او تا به حال همیشه احساس خود آگاهانه در کت زیرا آنها احساس بیش از حد کوتاه است. او همیشه در تلاش به آنها را تکان پایین. او عاشق گسترده تر پا شلوار دلیل آن پنهان چگونه کفش های خود را به, چگونه لاغر پاهای خود بودند.”

آن را سخت به تصور اردن — که شناخته شده بود برای خوب به دنبال در همه چیز احساس خود آگاهانه اما با وجود اینکه یکی از محترم ترین تصویر سازان لباس او در نهایت حل و فصل به خدمت همان هدف آنها برای اکثر مردم: آنها او را به خوبی احساس کنید.

بیشتر از یاهو ورزشی:

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

کتاب زبان اصلی