در اینجا چگونه هاروی گانت احساس 30 سال بعد در مورد مایکل جردن امتناع از بازگشت او

پنجمین قسمت از آخرین رقص محبوب, ESPN, docu-سری بررسی تاثیر مایکل جردن و 1997-1998 شیکاگو بولز لمس بر روی یکی از جنبه های بحث برانگیز از اردن افسانه ای حرفه ای: عدم مشارکت سیاسی در طول روز بازی خود را. در سال 1990 اردن که در کارولینای شمالی و ستاره دار به دانشگاه North Carolina Tar Heels حاضر به طور علنی تایید هاروی گانت آفریقایی-آمریکایی سابق دموکراتیک شهردار شارلوت را با نژاد ستیز سنا نژاد در مقابل جمهوری خواه Jesse Helms. هلمز’ حرفه ای مشخص شده بود تکرار اتهامات که او نژادپرست است. در سال 1980 او مخالف ساخت مارتین لوتر کینگ جونیور بعد از یک تعطیلات ملی.

“جمهوری خواهان خرید کفش بیش از حد” اردن معروف گفت از توضیح. او Nike Air Jordan shoes, در واقع, او را میلیون ها نفر. گانت از انتخابات از دست داده.

سی سال بعد گانت زمان می گوید او نمی غبطه خوردن اردن تصمیم علنا از او حمایت و مطمئن نیست چه مقدار از آن را باید اهمیت, به هر حال.

“کسی به من گفت که او گفت: چیزی در مورد جمهوری خواهان خرید کفش نایک” گانت در حال حاضر 77 می گوید. “و من گفتم: آره آنها انجام دهد. من حدس می زنم اگر شما در حال ساخت یک نام تجاری است که چیزی است که شما انجام دهد.”

گانت شد و به دنبال تبدیل شدن به اولین آفریقایی-آمریکایی سناتور از ایالت کارولینای شمالی. افزایش از اردن که در آن زمان تا به حال موفق به کسب یک عنوان NBA شد اما هنوز هم یکی از معروف ترین و محبوب مردم در این سیاره می تواند تنها سود گانت. “ما نمی توانیم به صرف مقدار زیادی از زمان brooding در مورد آن” گانت در مصاحبه ای گفت: در روز جمعه. “یا گفت: رفو اگر مایکل را تایید کرده ما را بدست دیگری 10, 20, 30, 40 هزار رای. بود که اولین چیزی که به ذهن من آمد در صبح روز بعد از آن شکست.”

در این سری اردن copped به ساخت “جمهوری خواهان خرید کفش بیش از حد” نظر اما اصرار دارد آن را در بذله گویی. او گفت: فعالیت های است و نه فقط در خود طبیعت است. او تنها تمرکز خود را از هنر و صنعت است. “این بود که خودخواه ؟ احتمالا” او اذعان می کند در آخرین رقص. “اما این است که انرژی من بود.”

اردن موضع نا امید برخی از تحسین او. این قسمت که پخش شد شب یکشنبه برش به یک کلیپ از نویسنده ناتان McCall—که در واشنگتن پست از 1989-1998—در مقایسه با اردن نامطلوب به محمد علی که داد تا نخست کسب درآمد سال به مخالفت با جنگ ویتنام و امریکا را درمان آفریقایی-آمریکایی است. “در نهایت مایکل جردن ممکن است فراموش شده” مک کال گفت. (آخرین رقص را رتبه بندی می گویند در غیر این صورت).

در مصاحبه ای برای این فیلم رئیس جمهور سابق باراک اوباما وزن در, بیش از حد. به عنوان یک وکیل جوان آماده شدن برای زندگی در شیکاگو گفت: “دوست دارند برای دیدن اردن بازگشت گانت. اما اوباما گفت: فیلمسازان وی همچنین همدردی اردن با بی میلی نگاهی به موضع سیاسی. “او هنوز در تلاش برای کشف کردن” چگونه من مدیریت این تصویر که ایجاد شده است در اطراف من” او گفت:. “و پس از آن, ‘چگونه می توانم زندگی می کنند تا به آن؟”

حتی گانت خود را همدردی با اردن است. او می گوید که نه او و یا هر کسی که از مبارزات انتخاباتی خود رسیده به اردن به طور مستقیم مورد تایید در سال 1990. در آخرین رقص اردن می گوید او به یک فیلم تجاری برای گانت; او نوشت: یک بررسی به این کمپین به جای. “از صبح تا شب من سفر در سراسر این ایالت سخنرانی و انجام یک کل بسیاری از مسائل و تلاش برای تبدیل شدن به معتبر و نامزد” گانت می گوید. “من فقط در این مورد شنیده Michael Jordan حماسه دوم. بسیاری از مردم را به نام من در طول سال و پرسید: آیا شما به مایکل ؟ او به نوبه خود شما را ؟ من حتی نمی دانند که هر یک از این مسائل تا درام, من حدس می زنم بود. و از آنجا که من فکر کردم آن بود much ado about nothing.”

اردن گانت یادداشت شد 27 ساله سوپراستار هنوز هم در حال افزایش است: او گاو تا به حال مورد ضرب و شتم دیترویت پیستونز در کنفرانس شرق نهایی نشده است. “او در تلاش برای ساخت یک نام تجاری می گوید:” گانت. “و گمان می کنم او به عنوان انعکاسی در پیامدهای آنچه که مردم درخواست او را انجام دهد.” در حالی که گانت را استقبال اردن از حمایت او دارای هیچ کینه. “یاران من بودند بسیار قوی بسیار ملتهب مردم,” او می گوید. “شما تا به حال به می خواهید در این مبارزه است. ما تا به حال مردمی از سراسر کشور است. و من احساس وحشتناک اگر او احساس موظف به انجام چیزی است که او نمی خواهم به انجام است. بنابراین هیچ آسیبی هیچ ناپاک.”

گانت از دست داد که سال 1990 نژاد توسط برخی از 105,000 آرا; هلمز رو 53 درصد آرا به گانت را 47 درصد. او فکر می کند آن را غیر ممکن بدانند که آیا اردن که به عنوان یک دانشجوی سال اول در UNC بازی ضربه برنده شات به مربی افسانه ای دین اسمیت اولین ملی عنوان می توانست مخفیگاه آنان را در این مسابقه به نفع خود. بسیار بزرگتر از عوامل خود را به از دست دادن گانت اشاره بدنام بود “دست” آگهی که هلمز’ کمپین زد قبل از انتخابات. در نقطه دست یک مرد سفید crumples تا یک نامه. “شما نیاز دارید که کار شما را به بهترین واجد شرایط” راوی می گوید. “اما آنها تا به حال آن را به یک اقلیت به دلیل نژادی سهمیه. این است که واقعا عادلانه است؟”

که انتخابات گانت می گوید: “قطعا تا به حال نژادی لایههای. من فکر نمی کنم هر کسی که شاهد است که کمپین را پیشنهاد کرده اند در غیر این صورت.”

گانت رشد در چارلستون S. C.; او اولین آفریقایی-آمریکایی به ثبت نام در دانشگاه کلمسون در ژانویه 1963; او و دوم آفریقایی-آمریکایی در دانشگاه Lucinda براولی که رفتن به ازدواج. گانت انتخاب شد شارلوت اولین آفریقایی-آمریکایی شهردار در سال 1983. یک بازنشسته معمار, او هنوز هم باقی می ماند متصل به شارلوت صحنه سیاسی. هاروی ب گانت مرکز آفریقایی-آمریکایی هنر + فرهنگ در شارلوت نام به افتخار او.

اردن تمایل به دریافت سیاسی در مقایسه با امروز سوپراستار ورزشکاران مانند LeBron James, که بسیار بیشتر اجتماعی درگیر است. حتی اردن به شدت از سابق خود را از منطقه راحتی یک بیت: در سال 2016 او منتشر شد, بیانیه ای علیه خشونت پلیس و اعلام کرد دو 1 میلیون دلار کمک مالی برای سازمان به دنبال ایجاد اعتماد بین اجرای قانون و جوامع آنها خدمت می کنند. او به حمایت از حقوق بازیکنان NFL به زانو زدن در طول سرود ملی و حمایت جیمز پس از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن سوال James هوش. در سال 2012 در اردن میزبان جمع آوری کمک برای اوباما; اردن همچنین ارائه برخی از جمع آوری کمک های مردمی برای حمایت از گانت در سال 1996 مسابقه برگشت با Helms. گانت از دست داد دوباره یک شبیه حاشیه.

“اگر او در اواسط 50s و انجام تمام چیزهایی که او تا به حال انجام شده است و به لحاظ اجتماعی آگاه بوده و من در حال اجرا بود یک کمپین شاید من انتظار داشتم که بیشتر از او می گوید:” گانت. “شاید ما در حال رفتن به با هم در ارتباط با تاریخ است. من نمی دانم اگر آن را خوب یا بد است.”

به عنوان شواهد دیگری که گانت خرس هیچ بیمار را به سمت اردن: او را کمک به خط اردن جیب. گانت یک بلیط فصل دارنده برای Charlotte Hornets NBA تیم متعلق به اردن. “که” او با خنده می گوید: “باید چیزی به شما بگویم.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

کتاب زبان اصلی

ایندکسر