10 راه‌ها حلقه شنا بادی به شما کمک می‌کند|به شما کمک می‌کند|اجازه می‌دهد شما به|کمک به شما|کمک به شما برای|فعال کردن|فعال کردن شما برای|آسانتر کردن|ارائه کمک به|نشان دادن نحوه} دریافت اضافی کسب و کار

یک بررسی در سال ۲۰۰۶ میلادی نشان میدهد که دلفین رودخانه یانگ تسه در چین در عمل منقرض شدهاست. به دلیل فعالیتها

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

یک بررسی در سال ۲۰۰۶ میلادی نشان میدهد که دلفین رودخانه یانگ تسه در چین در عمل منقرض شدهاست. به دلیل فعالیتهای روزافزون انسانها، همهٔ دلفینهای رودخانهای از جمله دلفین رودخانه آمازون، دلفین رود گنگ، و دلفین رودخانه یانگ تسه در خطر انقراض هستند. تعدادی از ارگانهای نظامی دلفینها را برای اهداف گوناگون از جمله یافتن معدنچیان و نجات آنان یا انسانهای مدفونشده و در دامافتاده، به کار میگیرند. مینوسیها در ۳۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح در جزیره کرت دلفینهای دریای مدیترانه را نقاشی میکردند. دلفینها نه تنها در آب آلوده شنا میکنند، که انباشت ماهیهای آلوده به مواد شیمیایی در بدنشان باعث مسمومیت و مرگشان میشود. با این حال نتایج این بررسی از جهاتی چند زیر انتقاد رفت؛ از جمله آنکه مشخص نشد که آیا دلفینها در کمکرسانی به بیماران روحی موفقتر از جانوران خانگی مانند سگ و گربه هستند یا نه. در این هنگام، دلفین نه برای گوشتش که برای افزایش شکار ماهی توسط انسانها کشته میشود. Po st was cre᠎at ed by GSA Con​tent᠎ Gen erat᠎or DEMO!

از دیگر خطرهای تهدیدکننده دلفینها برخورد آنها با پره پیشرانشی کشتیها و زیردریاییهاست که باعث کشته شدنشان میشود. کمک گرفتن از دلفینها در رواندرمانی و کمک به بیماران کم توان جسمی نیز در سالهای گذشته رونق حلقه بچه گانه چشمگیری داشتهاست. برای نمونه، پدیده النینو در ۱۹۹۸-۱۹۹۷ باعث کم شدن غذای طبیعی چندین گونه دلفین در پرو و مرگ آنها در پی گرسنگی شد. پدیدههای طبیعی نیز میتوانند باعث مرگ دستهجمعی دلفینها شوند. بعضی نژادهای دلفین هیچ دشمن طبیعی ندارند و این باعث میشود که درنده بالاسر باشند. موی تای در زبان تایلندی معنای مشتزنی تایلندی میباشد؛ و به همین جهت تای بوکس نیز خوانده میشود. در قشلاقها و ولسوالیها به صدها اسپ شرکت جسته و تیم جود ندارد هرکی بازور و قوت و شلاق زدن بزغاله را بلند نموده به دایره حلال میکشاند. صدیقه میار نورستانی اولین کوهنورد و مربی اناث در افغانستان است که قله کوه آلپ ایتالیا را فتح نموده و آرزوی رسیدن به بلندترین کوه جهان، یعنی قله ایوریست را دارد. در دنیای موسیقی نیز دلفینها موضوع آثار چندین موسیقیدان بودهاند؛ در ترانههای کهن از جان دنور، کودکی در حال انتقال پیام صلح و دوستی از سوی یک دلفین است. نگاشته شدهاست. آنها به کرات در سکههای یافت شده از دوران یونان باستان در حالتی دیده میشوند که یک پسر، مرد یا خدایگان بر پشتشان سوار است.

در اسطورههای هندو، دلفین رودخانه گنگ با گانگا، ایزدبانوی رود گنگ، در ارتباط است. در حوضه رودخانه گنگ سالانه ۲٬۵۰۰ تن مواد حشرهکش و ۱٫۲ میلیون تن مواد تشکیلدهنده کود شیمیایی رها میشود. گونههایی از دلفین رودخانهای نیز در چند رودخانه در جهان از جمله آمازون و سند یافت میشوند. صداهای بلند زیر آب از جمله صداهای تولیدی توسط سونار زیر دریاییها، صدای پرتابهای آزمایشی موشک و بعضی فعالیتهای ساختمانی در کرانهها مانند توربین مزارع بادی میتوانند برای دلفینها خطرناک باشند و باعث افزایش اضطراب، آسیب به شنوایی و بیماری ناشی از کاهش ناگهانی فشار شوند که آخری به دلیل تلاش آنها برای نفسگیری سریع و بازگشت به درون آب به منظور فرار از سر و صدای بیرون پدید میآید. در سال ۲۰۰۰ خبرگزاریها خبر از فروش دلفینهای آموزش داده شده شوروی به منظور قتل به ایران دادند. خسروسوسماران از چند جهت با همه دیگر کهنآببازسانان فرق داشتند؛ آنها چندین دندانک کمکی بر روی دندانهای آسیای بزرگ خود داشتند، استخوان خاجی خود را از دست داده بودند و لگن خاصره دیگر توسط آن به ستون فقرات متصل نبود، پاهای پشتی بسیار کوتاه شده بود، و در نهایت لگن خاصره چرخش پیدا کرده بود. همچنین، کانال عصبی استخوان خاجی بزرگشان و نیز مهرههای دمی آنها حکایت از وجود دمی قوی دارند که هماهنگ با دیگر اعضای شناکننده بدن حرکت میکرد.

لست تیم ملی افغانستان در سال ۲۰۱۳ که از طرف فدراسیون فوتبال افغانستان تعین گردیدهاست. بیبیسی پارسی. ۲۳ ژوئیه ۲۰۱۳. پهلوانان دران زمان با پای برهنه، و با یک نیکر تا سر زانوهای شان دراز میبود به رقابت میپرداختند؛ و این رقابتها بیشتر در باغ عمومی شهر کابل برگزار میشد. در زمان ظاهر شاه در اکثر شهرهای بزرگ ورزشگاهها ساخته شدهاست که تا اکنون سالم است. این بازی به نسبت عدم میدان تا اکنون در افغانستان چندان انکشاف ننموده است. به گفتهاستاد صابر معاون فدراسیون ورزش کونگفو (هونگار)، کونگفو کاران افغانستان با کسب ۹ مدال طلا، ۳ نقره و ۴ برنز مقام اول این مسابقات را کسب کردند. همه ساله در جشن نوروز و جشن استقلال مسابقات بین ولایات صورت میگیرد. در نقش نوعی از فرشهای زیبای ایرانی با نام «ماهی در هم» یا «هراتی» نیز میتوان ردی از دلفین و پیوند آن با دیگر نمادهای آیین مهر همچون را یافت. در فیلم محبوب ویلی آزاد اثر ۱۹۹۳ اما، تلاش پسربچهای برای آزاد کردن نهنگ قاتلی به نام کِیکو که در پارکی آبی نگهداری میشود، به تصویر کشیده شدهاست. در یک افسانه یونانی، دلفینها به صورت کسانی به تصویر کشیده شدهاند که در ابتدا انسان بودند، ولی بعدها توسط دیونیسوس به دلفین تبدیل شدند.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن