چگونه کاری کنیم که زمان رو به اتمام نباشد

[ad_1] هر چه سن ما بالاتر می رود، همه چیز کوتاه تر می شود و این واقعاً می تواند بسیار ناراحت کننده

توسط PATRIS-MUSIC در 17 آذر 1400
[ad_1]

هر چه سن ما بالاتر می رود، همه چیز کوتاه تر می شود و این واقعاً می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. فصل تعطیلات سال گذشته مانند دیروز به نظر می رسید، مانند سال آینده نگرانه 2000، که تقریباً 22 سال پیش بود. حتی تابستان به اندازه دوران جوانی ما طولانی و آرام نیست.

هر چقدر که بخواهیم از زمان فرار کنیم، نمی توانیم و تحقیقات بیشتر و بیشتر نشان می دهد که زمان به نوعی در بدن ما ذاتی است. البته، ریتم شبانه روزی ما وجود دارد - یک ساعت داخلی طبیعی که می تواند چرخه 24 ساعته را حفظ کند، حتی زمانی که ماه ها در یک اتاق تاریک و خالی گیر کرده اید. و هر یک از سلول های ما نیز می تواند زمان خود را بگوید، به طوری که برخی از دانشمندان حتی یک ساعت بیولوژیکی را در یک لوله آزمایش جمع کرده اند تا نحوه عملکرد آن را بررسی کنند.

اما حتی اگر در جست‌وجوی فکری برای تعیین ماهیت زمان نباشید، درک شما از زمان بیشتر نحوه تجربه گذشته، حال و آینده‌تان را دیکته می‌کند. و درک اینکه چگونه زمان را درک می‌کنید می‌تواند به شما کمک کند از آن بهترین استفاده را ببرید.

در زمان حال مراقب باشید

وقتی نوبت به کنترل زمان می رسد، این توصیه ممکن است مهم ترین باشد. توجه به لحظه ای که در لحظه زندگی می کنید بسیار مهم است تا اجازه ندهید زمان از شما بگذرد.

چه در حال گوش دادن به صحبت‌های شخص دیگری باشید که تجربیات خود را به اشتراک بگذارد، یا فقط از نقطه A به نقطه B می‌روید، اگر ذهن شما به گذشته یا آینده می‌رود - برای مثال، وقتی به نقطه B برسید چه اتفاقی می‌افتد، یا این فوشیا سیرویس، استاد روانشناسی در دانشگاه شفیلد که در هنر به تعویق انداختن کار تخصص دارد، گفت: "شما به طور کامل از غنای تجربیاتی که در آن لحظه اتفاق می افتد، در زمان واقعی آگاه نیستید."

[Related: Procrastination is hurting Future You. Present You can help.]

حضور کامل، چه از نظر شناختی و چه از نظر احساسی، می تواند به معنای هر چیزی باشد، از مشاهده تمام نکات ظریف در کلمات دوستتان گرفته تا جزئیات محیط اطرافتان. یک مطالعه نشان داد که متخصصان مدیتیشن درک بهتری از زمان دارند، در حالی که دیگران نشان می‌دهند کسانی که مدیتیشن را تمرین می‌کنند احساس می‌کنند که زمان طولانی‌تر از افرادی که مدیتیشن نمی‌کنند، طول می‌کشد.

سیروآ می‌گوید: «با توجه بیشتر به تجربیات خود، می‌توانیم تشخیص دهیم که چگونه می‌توانند برای ما اهمیت داشته باشند. "معنا می تواند احساسات مثبت را تشویق کند. این احساسات مثبت از نگرش‌های گسترده‌ای پشتیبانی می‌کنند که می‌توانند تصورات ما را از گذشته، حال و آینده ادغام کنند و حال را پرتر و کمتر زودگذر کنند.»

به دنبال اخبار و تجربیات جدید باشید

دیوید ایگلمن، متخصص مغز و اعصاب در دانشگاه استنفورد می گوید: "من فکر می کنم تنها یک راه برای کاهش سرعت وجود دارد: جستجوی اخبار." دلیل این کار این است که تجربیات جدید باعث می‌شود مغز حافظه بیشتری را ثبت کند و سپس، وقتی آن را به صورت گذشته‌نگر می‌خوانید، به نظر می‌رسد که این رویداد بیشتر طول کشیده است.»

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=f21ERcDBGeU[/embed]

به همین دلیل است که وقتی برای اولین بار به جایی سفر می‌کنید، احساس طولانی‌تری نسبت به زمان بازگشت دارید. بنابراین برای طولانی‌تر شدن زمان، باید کاری کنید که تا آنجا که ممکن است چیزهای جدید یاد بگیرید، یا حداقل فریب بخورید و فکر کنید چیزی جدید است، مانند مرتب کردن دفتر خود فقط برای اینکه آن کار کند. احساس یک تجربه جدید است. برای مثال، محققان هلندی دریافته‌اند که این تازگی درک ما از این تجربیات و در نتیجه زمان را بهبود می‌بخشد. ممکن است برعکس این نیز صادق باشد، بنابراین به نظر می رسید زمان در طول بلوک COVID-19 سریعتر می گذرد، زیرا ما هیچ تجربه جدیدی نداشتیم و همه چیز مانند یک خاطره عالی به نظر می رسد.

خود را به چالش بکشید و مغزتان را درگیر کنید

برای سلمر برینگزورد، استاد منطق و فلسفه و مدیر آزمایشگاه هوش مصنوعی و استدلال رنسلیر، طولانی‌ترین روزها اغلب شامل گذراندن زمان برای رسیدگی به مسائلی است که در علوم کامپیوتر ریاضی به‌عنوان طولانی و دشوار حل می‌شوند.

به عنوان مثال، مشکلاتی وجود دارد که به زمان نمایی نسبت به اندازه ورودی‌هایشان نیاز دارند. اگر بخواهید آداب و رسوم پیچیده ای داشته باشید، آنها به عنوان مشکلات EXPTIME شناخته می شوند. "برینجورد، از یک طرف، فوتبال آمریکایی را دوست دارد و می گوید که وقتی بازی های NFL را از نزدیک مطالعه می کنید، آمار و پیش بینی می کنید، EXPTIME بازی می کنید." طولانی ترین روزهای من اغلب دوشنبه ها هستند زیرا من آنچه را که روز قبل در NFL اتفاق افتاد مطالعه می‌کنم، سپس فوتبال دوشنبه شب را تماشا می‌کنم و سپس بیشتر تحلیل می‌کنم - و پیش‌بینی‌های دقیقی انجام می‌دهم.

لازم نیست مانند او در اعداد و مسائل پیچیده غوطه ور شوید، اما اگر سعی کنید شطرنج، چکرز یا Go - همه بازی های EXPTIME - بازی کنید، ممکن است احساس کنید زمان کمی کندتر در حال حرکت است.

چندوظیفه ای را متوقف کنید و روی یک چیز تمرکز کنید

چندوظیفه ای یک افسانه است: بسیاری از کارها را همزمان انجام نمی دهید، به سرعت بین کارها جابجا می شوید. و اگر وظایف را به سرعت تغییر دهید، در واقع روی هیچ یک از آنها به روشی معنادار تمرکز نمی کنید، تمرینی که برای تمرکز و عملکرد شما و همچنین درک شما از زمان بد است.

کارولین لیف، متخصص مغز و اعصاب شناختی، می گوید: «ما باید از انجام چند کار آگاهانه دست برداریم. امواج انرژی در مغز را مخلوط می کند و چیزی شبیه یک اثر انرژی سونامی در مغز و ذهن و بدن ایجاد می کند که درک ما از زمان را مخدوش می کند. بنابراین جای تعجب نیست که در مطالعه‌ای در سال 2015، محققان دانشگاه ایلینویز و دانشگاه ویسکانسین دریافتند که وقتی شرکت‌کنندگان در حین تماشای آگهی‌های تبلیغاتی وظایف دیگری را انجام می‌دهند، احساس می‌کنند که زمان سریع‌تر از زمانی که فقط روی تبلیغات تمرکز می‌کنند می‌گذرد. البته این برای از بین بردن زمان در انتظار بازگشت فیلم مورد علاقه‌تان عالی است، اما اگر روی کاهش سرعت کار کنید فاجعه‌بار است.

نه بگویید یا حداقل همیشه بله نگویید

اگر بتوانید از زمان خود محافظت کنید و به نحوه صرف آن فکر کنید، احساس خواهید کرد که کنترل بیشتری دارید و می توانید زمان را آهسته تر درک کنید. کارول کافمن اسکاربرو، استاد بازرگانی در دانشگاه راتگرز که ادراکات مصرف کنندگان از زمان را مطالعه می کند، می گوید: «به همه چیز بله نگویید و سعی کنید هر هفته برای بسیاری از جلسات یا رویدادهای اجتماعی قانونی را اتخاذ کنید.

بر اساس مطالعه‌ای در دانشگاه پنسیلوانیا، در واقع، استرس بیش از حد روی بشقاب غذای شما، درک شما از زمان را مخدوش می‌کند، به خصوص در مورد کار و فرسودگی شغلی. اما انحراف ثابت نیست - استرس می‌تواند باعث شود که زمان، بسته به موقعیت، تند یا کند شود. بنابراین لطفاً این متغیر را به طور کامل حذف کنید و به چیزهای دیگر نه بگویید (نه این نکته).

نفس خود را حبس کنید، استراحت کنید و اجازه دهید ذهنتان سرگردان شود

کاترین می‌گوید: «وقتی در یک حالت واکنش زندگی می‌کنیم، زمان مانند چیزی است که از کنار ما می‌گذرد یا آن را تعقیب می‌کنیم، کیفیتی زودگذر که بخشی از ساخت و ساز نیست، یک تسمه نقاله فضایی که ما را به جایی به جلو، به جلو، به سوی هدایت می‌کند». پختن. کوتون، محقق ذهن آگاهی در دانشگاه ایالتی بوفالو در نیویورک. «زمانی که به تأخیر می افتد، جادار است. زمانی که کوتاه شود یا نادیده گرفته شود، نیست... ما تحت فشار زمان قرار می گیریم.

یکی از افراطی‌ترین نمونه‌های آن چالش یک ماهه کسالت توسط کریس بیلی، نویسنده Hyperfocus بود. برای آرام کردن مغزش از تحریک بیش از حد، او هر روز یک ساعت کاری بسیار نرم انجام می داد، از انتظار برای شرکت هواپیمایی تا خواندن شرایط و ضوابط. لازم نیست آنقدر دور بروید، اما استراحت ساده و خستگی مغز شما را به این حالت پیش فرض باز می گرداند و قدرت شما را برای کاهش سرعت باز می گرداند.

خیلی سریع سفر کنید

و منظور ما از خیلی سریع سفر فضایی-مهربان-سریع است. احتمالاً نمی توانید با این سرعت ها سفر کنید، اما هنوز هم ارزش دانستن دارد.

"این بر درک شما از گذشت زمان تأثیری نخواهد گذاشت، به جز این که وقتی دوباره با دیگرانی روبرو می شوید که با سرعت نور سفر نکرده اند، در می یابید که آنها واقعاً مسن تر هستند: سال های بیشتری می گذرند، و ریچارد آرتور، استاد فلسفه در دانشگاه مک مستر، گفت: درختان حلقه های بیشتری خواهند داشت.

در واقع تحقیقات نشان می دهد که زمان در فضا متفاوت می گذرد. فضانوردان در طول سفرهای فضایی کندتر از آنچه روی زمین پیر می‌شوند یا می‌گذرند، پیر می‌شوند. در واقع، ناسا برای بررسی چگونگی تأثیر تشعشع، ریزگرانش و حفظ پرواز فضایی بر گذر زمان برای بدن انسان، در حال مطالعه دو فضانورد اسکات و مارک کلی است. اسکات به مدت 340 روز به فضا رفت و مارک در پایگاه کنترل زمینی باقی ماند. در نهایت، حدس زدید، یکی در فضا کمی کندتر پیر می شود.

آخرین اما نه کم اهمیت: خاطرات خوب بسازید

گرفتن عمدی جزئیات برای اطمینان از اینکه می توانید از تجربیات خود لذت ببرید و زمان کندتر می گذرد بسیار مهم است. اما بخشی از آن بستگی به نحوه ایجاد خاطرات از آن لحظات دارد، به خصوص بعد از این واقعیت. ایجاد نوع مناسب تصاویر ذهنی می تواند یک تجربه 10 دقیقه ای را تا 10 سال یا حتی یک عمر افزایش دهد.

در واقع، این ممکن است نیاز به تمرین داشته باشد، اما ممکن است در نظر داشته باشید که عکس نگیرید. بر اساس تحقیقات محققان دانشگاه کالیفرنیا و جاهای دیگر، گرفتن عکسی برای یادآوری یک لحظه مضحک یا منظره منظره می تواند حافظه ما را در آن زمان مختل کند. اگر این یک درخواست بزرگ است، هنوز هم باید سعی کنید تا زمانی که می توانید تصاویر ذهنی بسازید. به گفته محققان دانشگاه نورث وسترن، از این گذشته، مغز شما می تواند تا 2.5 پتابایت داده را ذخیره کند. بیش از 300 سال از نتفلیکس می گذرد، و اگر خوش شانس باشید، احساس می کنید برای مدت طولانی از زندگی لذت برده اید.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب