سدهای Beaver می توانند به ما در ساختن سیستم های مقاوم در برابر آب و هوا کمک کنند

[ad_1] کریستین ای. هچ، استاد علوم زمین در UMass Amherst است. این داستان در ابتدا در تاریخ ارائه شد

توسط PATRIS-MUSIC در 4 بهمن 1400
[ad_1]

کریستین ای. هچ، استاد علوم زمین در UMass Amherst است. این داستان در ابتدا در تاریخ ارائه شد گفتگو.

تصادفی نیست که هم مؤسسه فناوری ماساچوست و هم مؤسسه فناوری کالیفرنیا ادعای بیور را دارند (کرچک کانادنسیس) به عنوان طلسم آنها. مهندسان معروف، به نظر می رسد که بیش از حد قادرند سدی را در هر نهر محصور کنند و سازه هایی با کنده ها و گل بسازند که می تواند مناطق وسیعی را سیل کند.

از آنجایی که تغییرات آب و هوایی باعث طوفان های شدید در برخی مناطق و خشکسالی های شدید در برخی مناطق می شود، دانشمندان دریافته اند که مداخلات طبیعی کوچک توسط بیس ها ارزشمند است. در نواحی خشک، دریاچه های بیش از حد رطوبت خاک را بازیابی می کنند. در تالاب ها، سدها و دریاچه های آنها می توانند به کاهش سیلاب کمک کنند. این خدمات زیست محیطی به قدری مفید هستند که صاحبان زمین برای کمک به احیای اکوسیستم ها و انعطاف پذیری بیشتر آنها در برابر تغییرات آب و هوایی، بیس های دریایی را به ایالات متحده و بریتانیا منتقل می کنند.

دانشمندان تخمین می زنند که صدها میلیون سگ آبی زمانی راه های آبی را در نیمکره شمالی مسدود کرده اند. آنها به دلیل خزشان در قرن 18 و 19 در اروپا و آمریکای شمالی تقریباً تا انقراض شکار شدند، اما امروزه به مناطق زیادی باز می گردند. به‌عنوان یک زمین‌شناس متخصص در منابع آب، فکر می‌کنم درک این نکته که بیش‌سوارها چقدر می‌توانند در مکان‌های مناسب باشند و یافتن راه‌هایی برای زندگی مردم با آنها در مناطق توسعه‌یافته مهم است. دانشمندان در حال بررسی راه‌هایی برای استفاده از سگ‌های دریایی برای کاهش خطرات آتش‌سوزی و خشکسالی در غرب ایالات متحده هستند.

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=6lT5W32xRN4[/embed]

چگونه بیس ها مناظر را تغییر می دهند

بیورها رودخانه ها را سد می کنند تا دریاچه هایی ایجاد کنند که می توانند کلبه های گنبدی شکل خود را در آب بسازند و شکارچیان را دور نگه دارند. هنگامی که آنها یک حوض ایجاد می کنند، بسیاری از اثرات دیگر به دنبال دارند.

درختان تازه آب گرفته در حال مرگ هستند، اما آنها مانند "کلاغ" برهنه در جایی که پرندگان لانه می کنند، ایستاده می مانند. نهرهای منحرف شده کانال‌های در هم تنیده پیچیده‌ای از آب با حرکت آهسته ایجاد می‌کنند که با کنده‌ها و گیاهان در هم تنیده شده‌اند که مخفیگاه‌هایی برای ماهی‌ها فراهم می‌کنند. به هم ریختگی پشت سد بیور انواع مختلفی از زیستگاه را برای موجوداتی مانند ماهی، پرندگان، قورباغه ها و حشرات ایجاد می کند.

سدهای انسانی اغلب مسیر عبور ماهیان در بالادست و پایین دست را مسدود می کنند، حتی زمانی که سدها دارای نردبان ماهی هستند. اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که ماهی‌ها مشکلی برای مهاجرت به سمت بالادست سدها ندارند. یکی از دلایل ممکن است این باشد که ماهی ها پس از حرکت در بلندترین نقاط سدها می توانند در استخرهای کند و مجتمع های دریاچه ای خنک استراحت کنند.

حرکت کند آب پشت سدهای بیور در جذب رسوبی که به کف دریاچه می ریزد بسیار موثر است. مطالعات اندازه گیری کل کربن آلی در مراتع بیور فعال و رها شده نشان می دهد که قبل از دهه 1800، دریاچه های بیور فعال و متروک در آمریکای شمالی مقادیر زیادی کربن را در رسوبات باقی مانده در پشت خود ذخیره می کردند. این یافته امروزه مهم است زیرا دانشمندان به دنبال راه هایی برای افزایش ترسیب کربن در جنگل ها و سایر اکوسیستم های طبیعی هستند.

اگر خرس‌ها، گاوها یا انسان‌ها آن‌ها را تهدید نکنند می‌توانند ده‌ها سال در یک مکان بمانند، اما اگر در نزدیکی حوض‌شان غذا تمام شود، ادامه می‌دهند. هنگامی که سدهای بیور رها شده از کار می افتند، دریاچه ها تخلیه می شوند و به تدریج به علفزارهایی تبدیل می شوند که گیاهان از زمین های اطراف آنها را می کارند.

علفزارهای خشک شده می توانند به عنوان دشت های سیلابی برای رودخانه های مجاور عمل کنند، اجازه می دهند آب بریزد و علوفه و زمین های تخم ریزی را برای نهرهای بزرگ فراهم کند. علفزارهای دشت سیلابی زیستگاه ارزشمندی برای پرندگان لانه ساز زمینی و گونه های دیگر وابسته به رودخانه هستند.

سد منحنی در باتلاق، ساخته شده از چوب، چمن و گل
یک سد بیش از حد در پارک ایالتی Mason Neck در Lorton، ویرجینیا، حوضچه‌ای در پشت آن ایجاد می‌کند که می‌تواند در طول طوفان گسترش یابد و سیل را کند کند. پارک های ایالتی ویرجینیا، سی سی بی

مقدار تاخیر جریان

با گسترش سکونتگاه های انسانی، مردم اغلب می خواهند از هر هکتار استفاده کنند. این معمولاً به این معنی است که آنها یا زمینی می خواهند که برای کشاورزی سخت و خشک باشد یا آبراه هایی که بتوان از آنها توسط قایق استفاده کرد. برای ایجاد این شرایط، مردم کنده‌های شناور را از نهرها جدا می‌کنند و برای برداشت آب از مزارع و جاده‌ها تا حد امکان سریع و کارآمد، زهکشی نصب می‌کنند.

اما پوشاندن هرچه بیشتر سطح زمین با موانعی که آب را جذب نمی کنند، مانند سنگفرش ها و سقف ها، به این معنی است که آب با سرعت بیشتری به رودخانه ها و نهرها می ریزد. بارش ناشی از طوفان متوسط ​​می تواند باعث جریان شدید رودخانه شود که سواحل و بستر رودخانه ها را فرسایش می دهد. و از آنجایی که تغییرات اقلیمی در بسیاری از نقاط به طوفان های شدیدتر دامن می زند، این تأثیر ویرانگر را تشدید خواهد کرد.

برخی از توسعه دهندگان این نوع جریان مخرب را با استفاده از اصول مهندسی مبتنی بر طبیعت، مانند "بلعیدن" آب، برای رهگیری و کاهش سرعت آن محدود می کنند. برای کاهش سرعت آب، اسپری گسترده تر می شود. و طراحی امواج یا نقاط فرورفته که به آب اجازه می دهد در زمین فرو برود. تالاب های Beaver همه این کارها را انجام می دهند، فقط بهتر است. مطالعات در بریتانیا نشان داده است که فعالیت بیش از حد می تواند جریان آب غرقاب شده از زمین های کشاورزی را تا 30٪ کاهش دهد.

مراتع و تالاب های بیش از حد به خنک شدن زمین اطراف و زیر آنها کمک می کند. خاک مرطوب این نواحی حاوی مقدار زیادی مواد آلی از گیاهان مدفون و تجزیه شده است که رطوبت را برای مدت طولانی تری نسبت به خاکی که فقط توسط سنگ ها و مواد معدنی تشکیل می شود حفظ می کند. در مطالعه‌ای که روی تالاب‌ها انجام دادم، متوجه شدم که پس از طوفان، آبی که وارد زمین می‌شود ساعت‌ها تا چند روز از شن‌های معدنی تمیز عبور می‌کند، اما می‌تواند تا یک ماه در خاک‌هایی که ۸۰ تا ۹۰ درصد مواد آلی دارند، باقی بماند.

خاک خنک و مرطوب نیز به عنوان محافظ در برابر آتش سوزی جنگل عمل می کند. مطالعات اخیر در غرب ایالات متحده نشان داده است که پوشش گیاهی در راهروهای رودخانه پر از بیش از حد در برابر آتش مقاوم تر از مناطق عاری از بیش از حد است زیرا به خوبی آبیاری و سرسبز است، بنابراین به راحتی نمی سوزد. در نتیجه، مناطق نزدیک سدهای بیش از حد، پناهگاه موقت حیات وحش را در هنگام سوختن مناطق اطراف فراهم می کنند.

آزاد کردن فضا برای بیس ها

خدمات زیست محیطی ارائه شده توسط بیشوارها در مناطقی که هیچ کس به تغییر چشم انداز اهمیت نمی دهد بسیار ارزشمند است. اما در شرق ایالات متحده که به شدت توسعه یافته است، جایی که من کار می کنم، یافتن فضاهای باز که دریاچه های بیش از حد می توانند بدون سیلاب شدن خندق ها یا جاده ها گسترش یابند، دشوار است. Beavers همچنین درختان سبز گران قیمت را قطع می کند و از برخی محصولات زراعی مانند ذرت و سویا تغذیه می کند.

بیورها اغلب به دلیل سیل در مناطق توسعه یافته سرزنش می شوند، اگرچه مشکل واقعی اغلب طراحی جاده است، نه سدهای بیش از حد. در چنین مواقعی با حذف بیورها مشکل حل نمی شود.

لوله در وسط یک جاده روستایی سیل زده
زباله های حمل شده توسط باران های شدید در ژوئیه 2021 از یک سد بیور (هنوز در پس زمینه ایستاده) عبور کرد و این ناودان کوچک 3 فوتی در غرب ماساچوست را از بین برد. از آن زمان با یک ساختار 9 فوتی بادوام تر جایگزین شده است. کریستین هچ، CC BY-ND

حصارهای ناودانی، حصارها و سایر وسایل خاموش کننده می توانند بیس ها را در فاصله ایمن از زیرساخت ها نگه دارند و ارتفاعات دریاچه را در سطحی نگه دارند که مناطق مجاور را سیل نکند. گذرگاه‌های جاده‌ای بر روی نهرها که برای عبور ماهی‌ها و سایر جانوران آبزی به جای مسدود کردن آنها طراحی شده‌اند، برای سگ‌های دریایی مساعد است و در برابر تغییرات آب و هوایی و بارندگی شدید مقاوم هستند. اگر این سازه‌ها به اندازه‌ای بزرگ باشند که اجازه عبور زباله‌ها را بدهند، بیورها سدهایی در بالادست می‌سازند که می‌تواند به جذب آب سیل‌زده کمک کند.

تعداد فزاینده‌ای از مطالعات نشان می‌دهد که زمین‌های آبی برای تالاب، تنوع زیستی و اکوسیستم‌های رودخانه‌ای مفید هستند. من معتقدم که می‌توانیم از مهارت‌های مدیریت آب بیوها بیاموزیم، با آنها در مناظر خود همزیستی کنیم و مهندسی طبیعی آنها را در پاسخ به الگوهای آب و هوا و بارندگی تحت تأثیر تغییرات آب و هوا ترکیب کنیم.

گفتگو

[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن