راهنمای جامع شما برای تطبیق اولین عینک طبی خود

در هر سنی که باشید، ممکن است در اثر هر یک از عیوب انکساری چشم از از دست دادن تدریجی بینایی خود شگفت زده شوید،

توسط PATRIS-MUSIC در 20 آبان 1400

در هر سنی که باشید، ممکن است در اثر هر یک از عیوب انکساری چشم از از دست دادن تدریجی بینایی خود شگفت زده شوید، در این صورت، باید از عینک استفاده کنید. اگر قبلاً از عینکی استفاده نکرده‌اید، ممکن است در ابتدا به طور موقت احساس ناراحتی کنید. حتی برای افرادی که سال ها از عینک استفاده می کنند، معمولاً یک دوره سازگاری با هر نسخه چشمی جدید وجود دارد. در طول این مدت، بیشتر افراد ممکن است علائمی مانند سردرد، سرگیجه، خارش، درد، قرمزی یا خستگی چشم را تجربه کنند و برخی از افراد حتی گزارش داده اند که بینایی آنها ممکن است پس از استفاده از عینک جدید بدتر از عدم استفاده از عینک باشد. اما همه اینها می تواند برای چند روز اول استفاده و حداکثر تا دو هفته بسیار عادی باشد. همه اینها به این دلیل اتفاق می‌افتد که ماهیچه‌های چشم شما عادت کرده‌اند در طول دوره قبل از اصلاح بینایی با محدودیت‌ها و توانایی‌های موجود کار کنند، اما به محض اینکه چشمان شما به استراحت عادت کردند و ماهیچه‌های چشم آرامش طبیعی خود را بازیافتند، سردرد به سرعت از بین می رود و هر درد ناپدید می شود.

 

شایان ذکر است که می توانید اقداماتی را انجام دهید تا به چشمان خود کمک کنید تا بهتر با عینک سازگار شوند. و از طریق پاراگراف های آینده، ما در مورد آن مراحل و اطلاعات بیشتری خواهیم آموخت که قبل از خرید اولین فریم عینک، انتظارات خوبی را به شما می دهد.

 

چقدر طول می کشد تا به عینک های جدید عادت کنیم؟

ممکن است انتظار داشته باشید که وقتی عینک جدید را می زنید، به سرعت کیفیت بصری بهتری خواهید داشت، که ممکن است وقتی چیز دیگری را که خستگی چشم یا علائم دیگر است - همانطور که قبلا توضیح دادیم - پیدا کنید، باعث نگرانی شما شود، اما در واقع، جای نگرانی نیست زیرا به این معنی نیست که چیز ناسالم دیگری در چشمان شما وجود دارد. 

 

و همه اینها به این دلیل ساده است که اگر قبلاً عینک نزده‌اید، عادت کرده‌اید که به چشم‌های خود نگاه کنید، به کتاب‌ها یا صفحه‌نمایش نزدیک شوید تا بتوانید به طور عادی مطالعه کنید و به تمرکز کامل روی دنیای اطرافتان عادت نکنید. اما با دید اصلاح شده، چشمان شما قادر به تمرکز بر روی اطراف خود - نزدیک و دور - هستند. بنابراین، ذهن و چشم شما به زمان کمی نیاز دارد تا به این احساسات جدید عادت کند. این همان چیزی است که ما آن را دوره اقتباس و انطباق می دانیم.

 

این در افراد مختلف متفاوت است، اما به طور کلی، مهم است بدانید که بسیاری از افراد در عرض 2 تا 3 روز به عینک جدید خود عادت می کنند، اما ممکن است تا چند هفته طول بکشد تا چشمان شما به طور کامل با عینک جدید سازگار شوند. به خصوص اگر عینک شما دارای لنزهای چند کانونی باشد. 

 

با این حال، علائم شما از نظر شدت و زمان بروز کاهش می‌یابد، اما اگر بعد از یک هفته از استفاده صحیح از عینک جدید احساس بهتری ندارید یا متوجه شدید سردرد، سرگیجه یا علائم خستگی چشم و مشکلات بینایی در حال بدتر شدن است. این موضوع را با چشم پزشک خود در میان بگذارید زیرا این بدان معناست که ممکن است نیاز به تنظیم عینک یا نسخه پزشک داشته باشید. 

 

نکات مهم برای سازگاری بهتر با عینک های جدید

علائم تطبیق با عینک جدید می تواند آزاردهنده باشد، اما با چند تنظیم در هنگام استفاده، می توانید به راحتی چشمان خود کمک کنید و مطمئن شوید که آنها سریعتر تنظیم می شوند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که این مراحل را دنبال کنید: 

 

حتماً لنزهای عینک خود را مرتباً تمیز کنید:

 

هنگامی که برای اولین بار از عینک استفاده می کنید، قبل از اینکه به آن عادت کنید، ممکن است زمانی که حتی کوچکترین ذرات گرد و غبار روی لنزهای شما جمع می شود، احساس ناراحتی کنید. همچنین می تواند منجر به تاری، هاله اطراف نورها یا نقاطی در بینایی شما شود که وجود نداشتند. قبل از. پس حتما آن را مرتب تمیز کنید. برای تمیز کردن عینک بدون خراشیدن عینک باید از پارچه ای که به همراه عینک ارائه می شود استفاده کنید زیرا از میکروفایبر ساخته شده است.

 

هر چند وقت یکبار که نیاز دارید عینک خود را بزنید:

اگر به تازگی با عینک آشنا شده اید، ممکن است هر از چند گاهی وسوسه شوید که عینک خود را بردارید یا حتی در صورت لزوم فراموش کنید که عینک خود را بزنید. اگر برای مطالعه یا در موقعیت‌های خاص به عینک نیاز دارید، حتماً عینک خود را نزدیک نگه دارید تا بتوانید در صورت لزوم آن را استفاده کنید و به آن عادت کنید، یا اگر همیشه برای اصلاح بینایی خود به آن نیاز دارید، مطمئن شوید که عینک خود را به چشم می‌زنید. هر روز عینک

 

اگر احساس خستگی می کنید، استراحت کنید:

اگر علائم شما بیش از حد شما را آزار می دهد، مهم است که برای مدتی به چشمان خود استراحت دهید، اما سعی کنید دوباره در طول روز از آنها استفاده کنید. با این حال، به خاطر داشته باشید که اگر چشم درد شدید یا سردرد شدید دارید، با متخصص چشم خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید که همه چیز خوب است.

 

تناسب اندازه قاب عینک را بررسی کنید:

فریم عینک نباید روی شما خیلی سفت یا شل باشد. اگر فشار مداوم بر روی پل بینی خود احساس می کنید، این نشانه آن است که ممکن است چارچوب شما بیش از حد سفت باشد. همچنین، اگر لاستیک مدام از روی بینی شما می لغزد، ممکن است به این معنی باشد که بیش از حد پهن است. در یکی از این موارد، بهتر است عینک خود را با اندازه دیگری توسط چشم پزشک تنظیم یا جایگزین کنید تا همچنان باعث آزار شما نشود.

 

برای چند روز اول برای فعالیت های سنگین برنامه ریزی نکنید :

هنگام استفاده از عینک جدید، سعی کنید از فعالیت های سنگین مانند رانندگی در مسافت های طولانی دوری کنید، اما استفاده از عینک خود را به تدریج به شرح زیر شروع کنید: ابتدا در حالت نشسته، سپس هنگام بالا و پایین رفتن از پله ها، سپس هنگام راه رفتن سریع یا ورزش. در نهایت، می توانید بدون نگرانی با عینک جدید خود به رانندگی و سایر فعالیت ها بپردازید. 

 

سر خود را طبق معمول حرکت دهید:

بسیاری از افرادی که برای اولین بار از عینک استفاده می کنند، احساس سرگیجه یا سردرد می کنند، زیرا تلاش می کنند تا چشمان خود را بدون حرکت دادن سر خود حرکت دهند. اما این درست نیست و اگر به طور طبیعی شروع به حرکت دادن سر خود کنید، پس از مدتی به آن عادت خواهید کرد و این کار را طبق معمول انجام می دهید.

 

صبح زود عینک خود را امتحان کنید:

این به شما کمک می کند تا به عینک عادت کنید و از بروز علائم ناراحتی چشم در اواخر روز جلوگیری کنید، زمانی که ممکن است وقت نداشته باشید که مرحله تنظیم با کار یا فعالیت های معمول شما تداخل پیدا کند.

آخرین مطالب