حقیقت در مورد کووید، واکسن، ED و ناباروری

[ad_1] اوایل این ماه، آرون راجرز مدافع گرین بی پکرز ظاهر شد پت مک آفی شاودر مورد تصمیم خود مبنی بر

توسط PATRIS-MUSIC در 12 آذر 1400
[ad_1]

اوایل این ماه، آرون راجرز مدافع گرین بی پکرز ظاهر شد پت مک آفی شاودر مورد تصمیم خود مبنی بر عدم واکسینه شدن علیه کووید-19 بحث و گفتگو کند. او گفت: تصمیمی گرفتم که به نفع بدنم بود. "فصل بزرگ بعدی زندگی من، به اعتقاد من، پدر شدن است و تا آنجا که من می دانم، هیچ مطالعه طولانی مدتی در مورد ناباروری یا مسائل باروری در مورد واکسن ها انجام نشده است.

وقتی نماد NFL علناً اعلام می کند که واکسن را نمی پذیرد زیرا نگران باروری خود است، ارزش دارد به استدلال او توجه شود - و نه فقط به این دلیل که او 4.5 میلیون دنبال کننده در توییتر دارد. او هم در جمع خوبی است. بر اساس مطالعه ای که توسط متخصصان اورولوژی در دانشگاه میامی انجام شد، جستجوهای آنلاین برای اطلاعات درباره واکسن کووید-19 و باروری در 48 روز پس از تایید واکسن توسط FDA برای استفاده اضطراری، تا 710 درصد افزایش یافت.

در حالی که راجرز از نظر فنی درست می گوید که اینطور نیست بلند مدت مطالعاتی در مورد واکسن‌های ضد کووید-19 و باروری مردان (هرچند واکسن‌ها جدید هستند) وجود دارد. وجود دارد بررسی شده است و همه شواهد نشان می دهد که هیچ دلیلی برای ترس وجود ندارد. واکسن جانسون و جانسون، که راجرز ادعا می کند تنها واکسنی است که او می تواند برای آلرژی بپذیرد، در این زمینه مطالعه نشده است - اما به این دلیل است که مبتنی بر فناوری جدید واکسن نیست و نباید برای باروری ناشی از آنفولانزا خطر بیشتری داشته باشد. شلیک کرد (یعنی اصلا).

راجرز تنها یکی از میلیون‌ها مرد آمریکایی است که واکسن را کنار گذاشته‌اند. آخرین داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها نشان می دهد که مردان اندکی کمتر در معرض سکته مغزی هستند. 47 درصد از افرادی که در ایالات متحده به طور کامل واکسینه شده اند مرد و 53 درصد زن هستند. این با این واقعیت که مردان احتمال مرگ ناشی از کووید-19 بسیار بیشتر است (در سراسر جهان حدود 2.4 برابر بیشتر مرگ و میر در موارد ابتلا دارند) و همچنین احتمال بیشتری برای داشتن علائم شدید در تضاد است.

اگر مردان در معرض خطر بیشتری هستند، چرا در مورد واکسن ها مرددتر هستند؟ کارشناسان می گویند مردانگی سنتی، که باعث می شود مردان کمتر به علم اعتماد کنند و از خود در برابر ویروس ها محافظت کنند، ممکن است دلیل آن باشد. طبق مطالعه 6000 نفر توسط فارلی دیکینسون، «مردانی که ادعا می‌کنند «کاملاً مردانه» هستند، بیشتر از مردان دیگر نسبت به واکسن‌های کرونا ابراز تردید می‌کنند و کمتر احتمال دارد بگویند که واکسن را دریافت خواهند کرد.

دان کاسینو، دانشمند علوم سیاسی که رهبری این مطالعه را بر عهده داشت، در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: بسیاری از مردان فکر می‌کنند سرسخت بودن بخشی از مردانه بودن است. «این به معنای عدم استفاده از ماسک یا واکسن زدن است. این بدان معناست که آنها فکر می کنند به هر حال به اندازه کافی سالم هستند تا از کووید جان سالم به در ببرند.»

رشوه هایی در قالب مجوزهای شکار و ماهیگیری، آبجو و تفنگ در ازای یک ضربه برای تأثیرگذاری بر این بخش از مردم ارائه شده است. اما برخی از کارشناسان می گویند برای متقاعد کردن مردان ماچو واقعی، کمپین های واکسیناسیون باید بر همان ناامنی هایی متمرکز شود که راجرز به آنها اشاره می کند.

[Related: How to talk to your vaccine-hesitant friends and family]

جاشوا گونزالس، متخصص اورولوژی با مطب در لس آنجلس، می‌گوید: «چه چیزی بدتر از از دست دادن توانایی خود برای نعوظ است؟»

به آژانس خلاق Quality Meats بپیوندید، که در اوایل سال جاری توسط یک ایالت نامعلوم استخدام شد تا یک اطلاعیه خدمات عمومی برای ترویج واکسیناسیون COVID-19 ایجاد کند. در حالی که در ماه ژوئیه روی یک کمپین مشترک طرفدار موم کار می کردند، در مورد کار امانوئل A. Giannini، استاد آندرولوژی در دانشگاه رم مطلع شدند. مطالعه مارس 2021 او روی تقریباً 7000 مرد نشان داد که عفونت COVID-19 خطر ابتلا به اختلال نعوظ را تقریباً شش برابر افزایش می دهد.

گوردی سانگ، یکی از بنیانگذاران Quality Meats معتقد است که این یافته ها خوراک مناسبی برای PSA های بعدی خواهد بود. این آگهی شامل مردانی می شود که در مورد احتمال از دست دادن "استخوان" خود در صورت عدم واکسینه شدن صحبت می کنند. سانگ گفت که مشتری اصلی از استفاده از "دلارهای دولتی" برای تبلیغات جنسی ناراحت بود، به خصوص که PSA عمومی تر Quality Meats "از قبل پرهای خود را به هم می زند" صرفاً برای اینکه به ساکنان بگوید واکسینه شوند.

سانگ در نظر داشت که این آگهی را خودش بسازد، اما تصمیم گرفت که اگر از طرف افراد حرفه ای باشد، اعتماد بیشتری خواهد داشت. بنابراین او گروهی را برای کمک به هشدار راه اندازی کرد: اورولوژیست های متحد برای آموزش واکسن (UUVE). این کارشناسان اکنون مأموریتی برای انتشار اطلاعات در مورد اختلال نعوظ و COVID-19 دارند.


راجرز ممکن است درست بگوید که هیچ مطالعه بلندمدتی وجود ندارد در واکسن‌های کووید-۱۹ وجود دارد - به هر حال، آنها یک اختراع بسیار جدید هستند - اما نگرانی‌های او درباره باروری تقریباً بی‌اساس است. به گفته CDC، هیچ شواهد علمی مبنی بر اینکه واکسن های ضد کووید-19 باعث ناباروری مردان می شود وجود ندارد. یک مطالعه کوچک توسط دیوید گونزالس از دانشگاه میامی روی 45 مردی که واکسن mRNA دریافت کردند، کاهش کیفیت اسپرم را نشان نداد، بلکه "افزایش آماری قابل توجهی را در تمام پارامترهای اسپرم نشان داد." (نویسندگان خاطرنشان می کنند که "میزان تغییر در محدوده تغییرات فردی طبیعی است" و نشان می دهد که افزایش اسپرم ممکن است به دلیل پرهیز از واکسیناسیون باشد.) مطالعه دیگری روی 43 مرد در دانشگاه پزشکی عبری در اورشلیم همچنین نشان داد که واکسن بر پارامترهای اسپرم تأثیر منفی نمی گذارد.

بنابراین راجرز از کجا این ایده را پیدا کرد که واکسن‌های کووید-19 باعث ناباروری می‌شوند؟ طبق یک مقاله مروری از اکتبر طبیعت به گفته اورولوژیست های دانشگاه یوتا و دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو، این نگرانی ها "بیشتر توسط نظریه پردازان توطئه صوتی ایجاد می شود." در ماه مه، عنوانی در وب سایت انگلیسی Daily Expose ادعا کرد که واکسن ها باعث ناباروری گسترده مردان می شوند. این افسانه زمانی قوت گرفت که نیکی میناژ، خواننده رپ، به 22.6 میلیون دنبال کننده خود توئیت کرد که پسر عموی او پس از ضربات چاقو ناتوان شده است.

آلت تناسلی مانند ریه ها یک اندام بسیار عروقی است و ویروس به سلول های اندوتلیال که رگ های خونی را می پوشانند می چسبد.

هیچ شواهد علمی مبنی بر اینکه واکسن ها باعث تورم یا ناتوانی جنسی بیضه می شوند وجود ندارد، اما برخی مطالعات ارتباط بین عفونت COVID-19 و اختلال نعوظ را در مردان نشان داده اند. تحقیقات جیانینی اولین تحقیقی است که این ارتباط را نشان می دهد. طبق آخرین مطالعه وی که برای انتشار در سال پذیرفته شد مجله طب جنسی، ارتباط بین ED و COVID آنقدر قوی است که اختلال نعوظ ممکن است نشان دهنده ابتلای طولانی مدت مرد به کووید باشد.

مطالعات دیگر توسط Eliyahu Kresch و تیمش در دانشگاه میامی نشان می‌دهد که COVID-19 ۹ ماه پس از عفونت در بافت آلت تناسلی قابل تشخیص است و در برخی از مردان پس از ED ویروسی آنقدر شدید بود که به دنبال کاشت آلت تناسلی بودند.

COVID-19 به همان دلیلی که به بافت ریه متصل می شود به بافت آلت تناسلی می چسبد: آلت تناسلی مانند ریه ها یک اندام بسیار عروقی است و ویروس به سلول های اندوتلیال که رگ های خونی را می پوشانند می چسبد. به گفته رنا مالیک، متخصص اورولوژی در دانشگاه مریلند، این بیماری می تواند روی کیسه بیضه نیز تأثیر بگذارد، که می تواند تولید تستوسترون را کاهش دهد و با نعوظ تداخل کند. باروری نیز می تواند تحت تأثیر قرار گیرد. مالیک می گوید: «در کوتاه مدت، هر نوع عفونتی واقعاً می تواند تولید اسپرم را کاهش دهد. "ما هنوز نمی دانیم که آیا این تاثیر خواهد گذاشت یا خیر [men] بلند مدت. اما مطمئناً نگرانی هایی وجود دارد."

مالک وقتی پیام ویروسی میناژ را در پاییز امسال دید، خیلی توییت کرد. "ویروس کووید در واقع بسیار خطرناک تر از واکسن است. این با افزایش خطر ابتلا به اختلال نعوظ مرتبط است، "او در خلاصه ای از استدلال های خود گفت. او در پست خود به ویدئویی از کانال یوتیوب خود لینک داد که به چنین اتهاماتی پرداخته است. پس از اینکه سانگ او را تماشا کرد، از مالیک خواست که به UUVE بپیوندد.


بین بدن در حال رشد از شواهد منتشر شده و گزارش های حکایتی از مردان جوان بیشتری که از ED پس از کووید شکایت داشتند، سانگ امیدوار بود که ترس از عملکرد نادرست آلت تناسلی بتواند بر برخی از مردانی که در مورد واکسن مردد هستند، پیروز شود. او گفت: "اگر بتوانیم مردم را وادار کنیم که دمای بدن خود را پایین بیاورند، مردم را بخندانند - پسران بیشتری را واکسینه کنند، در این صورت احساس خوبی داریم."

در 16 سپتامبر، همان روزی که با مالیک تماس گرفت، سانگ با امی پرلمن، مدیر اورولوژی برنامه سلامت مردان دانشگاه آیووا، و ماتیاس هوفر، متخصص اورولوژی در سن آنتونیو تماس گرفت. هر سه با پیوستن به UUVE موافقت کردند. به زودی کارشناسان بیشتری از جمله پزشکانی از پزشکی ویل کورنل و دانشگاه نورث وسترن به این سازمان پیوستند. سانگ و تیمش ویدیو را ساختند، مفهوم متمرکز بر استقامت را تایید کردند و دریافت کردند F برای خانواده است به کارگردانی برد موریس در هیئت. موریس متقاعد شده است شنبه شب زنده زاج تیم تیمووس برای ساختن یک نقش کوتاه.

و در 7 اکتبر، Quality Meats از PSA در شیکاگو با سه اورولوژیست UUVE (برخی از آنها در کنفرانس اورولوژی Midwestern در طول فیلمبرداری شیکاگو حضور داشتند) فیلمبرداری کرد. اما ویدیو با آنها شروع نمی شود. این با مردان تصادفی شروع می شود که روی مدفوع نشسته اند و در مورد جایی که اولین نعوظ خود را داشته اند صحبت می کنند. یکی می گوید: «بث به سمت نیکول گرین باوم می رود. دیگری گفت: المپیک 1996. استیو زاخاریاس، 74 ساله، نویسنده ای در این باره گفت: «این تنها چیزی است که به من علاقه مند است. انتقام دیوانه ها. مراتع سپس با عینک های چانه بزی حمله کردند. "اگر نمی توانستم یکی داشته باشم، به نوعی ویران کننده و به نوعی کسل کننده خواهد بود."

PSA در نهایت به لارنس لوین، متخصص نعوظ مشهور جهان در مرکز پزشکی دانشگاه راش در شیکاگو، به همراه دو عضو UUVE روی آورد. لوین می گوید: مردانی که کووید داشته اند شش برابر بیشتر در معرض ابتلا به اختلال نعوظ هستند. "ببخشید، چی؟" میدوز پاسخ می دهد. "مردم، چه کار می‌کنید؟ واکسن را بگیرید... من می‌خواستم قلمم را ببرم تا از استخوان‌های آینده‌ام محافظت کنم." لوین با صدای باریتونی خود گفت: "این کار را برای آلت تناسلی خود انجام دهید."

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=3AfEhjBsKEA[/embed]

شوخی های بی رحمانه دیگر اورولوژیست ها را از پیوستن به UUVE که اکنون 41 عضو دارد منصرف نکرد. مالک به شوخی می گوید: «وقتی تمام روز در اندام تناسلی هستید، چقدر می توانید خودتان را جدی بگیرید؟

اگرچه نمی توان دانست که آیا PSA واقعاً مردان را به واکسینه شدن ترغیب می کند یا خیر، بیش از 200000 مورد مشاهده شده است. بار. پاسخ بیشتر مثبت بود - در ابتدا. تیتر یک پست یوتیوب توسط ولاگر Salty Cracker که تقریباً به اندازه خود PSA دیده شده است، می‌گوید: «Soy Lefties ادعا می‌کند که کووید باعث اختلال نعوظ در Jab Ad عجیب و غریب می‌شود». در طول نظرات، مردان اصرار داشتند که علم باید اشتباه باشد - زیرا آنها کووید داشتند و هنوز هم می توانند نعوظ داشته باشند. یکی گفت: «هنوز می توانم پرچمم را بدون هیچ مشکلی روی نردبان بلند کنم. "مثل ایفل است [sic] برج. مثل همیشه فشرده "، یک تماشاگر اضافه کرد.

و این فقط نظرات در یوتیوب نبود. سانگ اخیرا ایمیل خود را برای یافتن بیانیه یک مرد 63 ساله باز کرده است. او نوشت: «من ژن درمانی سمی تجربی دریافت نمی‌کنم و از کووید، هر چیزی که من را از توانایی فاک کردن محروم می‌کند، نمی‌ترسم. "ویدئوی شما مایه شرمساری وحشتناکی است."

[Related: Eating soy doesn’t make men grow boobs]

اما مالک امیدوار است که کمپین "واکسیناسیون را به بهترین نحو انجام دهد". اگرچه برخی از مردم به عقل گوش نمی دهند، اما او ادعا می کند که بسیاری از مردان جوان با نگرانی واقعی در مورد عکس های COVID می توانند با داده های خوب متقاعد شوند. گزارش اخیر مؤسسه ملی بهداشت نتیجه‌گیری می‌کند: «تحقیقات نشان می‌دهد که افشای پیام‌های اطلاعات نادرست دقیق می‌تواند مؤثر باشد». و مردان جوان واقعا انگیزه قوی برای گوش دادن دارند. مالک می گوید: «از دست دادن عملکرد جنسی چیزی است که مردان بسیار از آن می ترسند.

در همین حال، تحقیقات در مورد واکسن ها و باروری مردان ادامه دارد. مقاله‌ای که اخیرا در این مقاله منتشر شده است، می‌گوید: «مطالعات آینده نیاز به بررسی بیشتر اثرات درازمدت کووید-۱۹ و واکسن‌های آن بر سلامت و عملکرد جنسی مردان و همچنین تأثیراتی که ممکن است بر فرزندانشان داشته باشند، دارند. طبیعت اشاره شد. و در حالی که راجرز ادعا می کند که در حال حفاری برای خودش است، همانطور که بسیاری از شکاکان انجام می دهند، مالک می خواهد به جای آن به حرف های کارشناسان گوش دهد. او گفت: «ما هیچ منفعت مالی برای واکسینه شدن نداریم. ما فقط می‌خواهیم همه از همه‌گیری خارج شوند و ایمن باشند.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن