جالب ترین پیشرفت های هوافضا برای سال 2021

[ad_1] واقعیت افزوده، هوش مصنوعی و خودمختاری تنها برخی از فناوری‌هایی هستند که بازی هوا و فضای ما ر

توسط PATRIS-MUSIC در 11 آذر 1400
[ad_1]

واقعیت افزوده، هوش مصنوعی و خودمختاری تنها برخی از فناوری‌هایی هستند که بازی هوا و فضای ما را در سال 2021 ارتقا داده‌اند. الگوریتم‌های هوش مصنوعی به هدایت هواپیماها به روش‌های کارآمدتر کمک می‌کنند، دشمنان مجازی خلبان‌ها را در حال پرواز آموزش می‌دهند، و بال‌های خودمختار آسمان پیش رو را شناسایی می‌کنند. در همین حال، در فضا، یک فضاپیمای ناسا فراتر از مدار زمین در نور خورشید حرکت خواهد کرد. ممکن است همه چیز شبیه یک چیز فریاد و آینده نگر به نظر برسد، اما یک برنده یک مزیت کوچک اما چشمگیر برای مسافران است: در برخی از پروازهای یونایتد، اکنون می توانید از هدفون های بی سیم برای اتصال به سیستم سرگرمی پشتی صندلی از طریق بلوتوث استفاده کنید. سرانجام!

به دنبال لیست کامل 100 برنده هستید؟ اینجا را ببینید.

برنده جایزه بزرگ: یک سیستم هوشمندتر برای ایجاد برنامه های پرواز

FlywaysAI

هوش مصنوعی Flyways از هوش فضایی

توزیع کنندگان خطوط هوایی آلاسکا دستیار هوش مصنوعی جدیدی دارند. خطوط هوایی آلاسکا

اطلاعات بیشتر

بین هر دو فرودگاه پرواز کنید، و دیسپاچر خطوط هوایی نیز یک هدف کلیدی دارد: آنها از قبل با ارائه یک برنامه پرواز به FAA قبل از برخاستن، تصمیم می‌گیرند که هواپیما کدام مسیر را در جاده طی کند. این افراد که روی زمین کار می کنند باید متغیرهایی مانند آب و هوا، محدود بودن فضای نظامی نظامی و ... را در نظر بگیرند. اغلب آنها فقط با یک گزینه موجود پیش می روند. اکنون، در خطوط هوایی آلاسکا، کنترلرهای ترافیک هوایی یک دستیار هوش مصنوعی دارند. این نرم‌افزار که توسط استارت‌آپ Airspace Intelligence ایجاد شده است، می‌تواند مسیرهای جداگانه‌ای را بین شهرها ارائه دهد که ارسال‌کننده ممکن است آن‌ها را بپذیرد یا نپذیرد. این پیشنهادات منجر به افزایش بهره وری می شود: خطوط هوایی آلاسکا می گوید که بیش از 28000 پرواز مسیرهای خود را از زمان شروع به کار این سیستم بهینه کرده اند و تقریباً 15.5 میلیون پوند در سوخت و در نتیجه 24490 تن انتشار کربن صرفه جویی کرده اند. پروازها معمولاً چند دقیقه زودتر فرود می آیند و نه تنها این، شرکت هواپیمایی درک دقیق تری از زمان فرود هواپیما دارد. در این بین امیدواریم مسافران زمان کمتری را صرف قدم زدن در فرودگاه در انتظار رسیدن کنند.

سیستم موشکی غول پیکر قابل استفاده مجدد

spaceX

کشتی ستاره ای توسط اسپیس ایکس

خیلی منفجر شد، بعد نه. اسپیس ایکس

اطلاعات بیشتر

SpaceX آینده خود را بر روی یک وسیله نقلیه بسیار بزرگ شرط بندی می کند. این سفینه فضایی از جنس استنلس استیل 165 فوتی قصد دارد به مدار زمین، ماه یا حتی مریخ برسد و سپس با فرود عمودی به یک قطعه بازگردد. در آینده، فضاپیمای قابل استفاده مجدد حتی ممکن است افراد و محموله ها را در کمتر از یک ساعت به سراسر جهان منتقل کند. رویاهای علمی تخیلی ایلان ماسک به آهستگی بلند شدند - اولین تعداد انگشت شماری از پروازهای آزمایشی با گلوله های آتشین تماشایی به پایان رسید. اما در ماه مه، یک نمونه اولیه کشتی ستاره‌ای سرانجام فرود آمد و یک مانور پیچیده شکمی را نشان داد که شامل سقوط آزاد افقی مایل‌ها در آسمان قبل از اینکه کشتی درست بالای سکوی پرتاب بلند شود، بود. در ماه‌های بعد، این شرکت شروع به ساخت وسایل نقلیه پرتاب عظیم کرد تا برای اولین آزمایش مداری چیزی که می‌تواند قدرتمندترین و مقرون به صرفه‌ترین سیستم پرتاب جهان شود، آماده شود.

اتصال بلوتوث در آسمان

پاناسونیک

eX1 با بلوتوث از Panasonic Avionics Corp.

جابجایی به بی سیم راه دوستانه تری برای پرواز است. یونایتد

اطلاعات بیشتر

هنگام تلاش برای گرفتن هدفون، هدفون را روشن کنید منجمد II سیستم سرگرمی شما در پشتی بسیار از قرن گذشته است. دیگر نه: ​​از تابستان گذشته، مسافران در هر یونایتد 737 MAX 8 می‌توانند به سادگی از طریق بلوتوث با هدفون خود (AirPods یا دیگران) به سیستم پاناسونیک مقابل خود متصل شوند. یک لوله فلزی پر از سیگنال‌های بی‌سیم رقیب مشکل پیچیده‌ای برای حل بود، اما در نهایت، این آهنگ‌های دیزنی هرگز آنقدر خوب به نظر نمی‌رسیدند.

آموزش واقعیت افزوده برای خلبانان جنگنده

ATARS-2

ATARS از Red 6

گیره خلبان می تواند حضور هواپیماهای دیگر را شبیه سازی کند و یک دشمن مصنوعی را بر دنیای واقعی قرار دهد. قرمز 6

اطلاعات بیشتر

خلبانان نظامی در شبیه سازهای زمینی یا هواپیماهای واقعی در آسمان آموزش می بینند، اما فناوری جدید شرکتی به نام Red 6 این دو ایده را با هم ترکیب می کند. خلبان جنگنده می تواند هنگام پرواز در زندگی واقعی از کلاه ایمنی با سیستم تاکتیکی افزوده واقعیت افزوده (ATARS) استفاده کند و حریفان مجازی یا دوستان هوایی را در کنار آنها بر روی چشمه خود ببیند. این یک سناریوی بسیار واقعی‌تر از شبیه‌سازی حضور یک هواپیمای خیالی در رادار هواپیما ایجاد می‌کند: خلبانان جنگنده ممکن است از مزیت آموزش در تمرین‌های شبیه‌سازی شده چند وجهی در آسمان برخوردار باشند. این فناوری همچنین از هزینه و پیچیدگی لجستیکی حمل بسیاری از هواپیماهای واقعی در هوا جلوگیری می کند. Red 6 در حال بازسازی یک هواپیمای آموزشی T-38 با ATARS برای نیروی هوایی است و می تواند همین کار را با F-16 بعدی انجام دهد.

یک اکتشاف فضایی واقعی با انرژی خورشیدی

NASA_scout

جستجوی سیارک های نزدیک زمین توسط ناسا

بوم خورشیدی NEA Scout در طول یک آزمایش استقرار مستقر می شود. ناسا

اطلاعات بیشتر

برای حرکت در فضا، کاوشگرها فشار دهنده های خود را فعال می کنند و دنباله ای از گاز داغ از پشت خود منتشر می کنند. اما با اندازه جعبه کفش پیشاهنگی سیارک نزدیک به زمین (NEA) که مهندسان ناسا برای پرتاب در ماه جولای آماده کردند، ده ها میلیون مایل را طی خواهد کرد و تقریباً به طور کامل توسط نور خورشید به بیرون رانده می شود. بادبان خورشیدی به اندازه یک سفینه فضایی از پلاستیک محکم شبیه ساران ساخته شده است که در حین خروج کاوشگر از سیاره ما، پرتوهای خورشید را جذب می کند. این فناوری بر اساس نمایش‌های قبلی نمونه‌های اولیه مدار پایین زمین، مانند LightSail 2 است. به مدت دو سال، NEA Scout سرعت خود را به 5000 مایل در ساعت یا بیشتر تنظیم می کند، که برای مطابقت با سرعت سیارک کافی است، بیشتر سطح آن را نقشه برداری می کند، متوجه می شود که از چه چیزی ساخته شده است و تعیین می کند که آیا هدف خوبی برای تحقیقات است یا خیر. . هزینه آن حدود 30 میلیون دلار است که تقریباً یک دهم هزینه یک مأموریت بزرگتر و پرمصرف تر است.

آجرهای ساخته شده از "غبار ماه"

قرمز وایر

Redwire Regulit Print توسط Redwire Space

این چاپگر گرد و غبار ماه را به بلوک های ساختمانی تبدیل می کند. رد وایر

اطلاعات بیشتر

اگر انسان ها روی ماه خانه بسازند، راز ساختار ماه در دسترس ممکن است در سه آجر خاکستری به اندازه کف دست باشد که ظاهر ساده آنها با ریشه های غیر معمول آنها در تضاد است. این صفحات از یک چاپگر سه بعدی در ایستگاه فضایی بین المللی بیرون آمدند، که آنها را با گرانش نزدیک به صفر در حدود 250 مایلی بالای زمین فشرده کرد. آنها عمدتا از پودر ماه شبیه سازی شده یا "رگولیت" ساخته شده اند که شامل ترکیباتی مانند دی اکسید سیلیکون و آلومینا است. فضانوردان پلاگین های سفارشی را برای چاپگر نصب کرده اند که به دستگاه اجازه می دهد سنگ سنگی را به جای پلاستیک معمولی خود با هم ترکیب کند - ابتدا برای چاپ سه بعدی در فضا. آجرهای ماه شبیه سازی شده در ماه سپتامبر روی نقطه آبی کمرنگ ترکیده و برای استحکام آزمایش می شوند. محققان امیدوارند که نسخه‌های بسیار بزرگ این دستگاه روزی گرد و غبار واقعی ماه را به زیرساخت‌های اساسی مانند جاده‌های قمری و مکان‌های فرود تبدیل کنند.

مغز برای بال روباتیک

اسکای بورگ

Skyborg از نیروی هوایی ایالات متحده

سیستم Skyborg برای هدایت پهپاد MQ-20 Avenger مانند این مورد استفاده قرار گرفت. اتمی عمومی

اطلاعات بیشتر

از دست دادن یک پهپاد هوش مصنوعی بسیار ارزان تر از از دست دادن F-35 - و مردی در آن است - به همین دلیل است که چشم انداز نیروی هوایی برای آینده شامل پهپادهای جنگنده مانند است که با هواپیماهای سنتی شریک هستند. این هواپیماهای روباتی می توانند در مقابل کسانی که خلبان دارند پرواز کنند تا اطلاعات ارسال کنند یا حملات تسلیحاتی را در قلمرو خطرناک انجام دهند. برنامه اسکای‌بورگ بی‌بی‌سی نمی‌خواهد اطلاعات را به هیچ سخت‌افزار خاصی مرتبط کند، بنابراین در حال توسعه Autonomy Core System یا ACS برای آزمایش برندهای مختلف پهپادها است. این سیستم قبلاً برای کنترل یک پهپاد کریتوس و همچنین تعدادی از پهپادهای جنرال اتمیکس MQ-20 Avenger استفاده شده است.

طرحی برای معرفی ایمن ماهواره ها به دنیای پس از مرگ

مقیاس نجومی

ELSA-d از Astroscale

مهندسان در حال آزمایش نمونه اولیه فضاپیمای قبل از پرتاب هستند. مقیاس نجومی

اطلاعات بیشتر

امروزه بیش از 3000 ماهواره مرده به دور کره زمین می چرخند. Astroscale، شرکتی که برای مبارزه با این چالش رو به رشد تأسیس شده است، یکی از راه‌های بیرون کشیدن ماهواره‌های آینده از آسمان در زمانی که زمان آنها تمام شده است را با پایین کشیدن آنها به جو برای سوزاندن به روشی کنترل شده نشان می‌دهد. در ماه مارس، فضاپیمای ELSA-d خود را پرتاب کرد که دارای یک حلقه مغناطیسی است که می تواند بر روی هر ماهواره دیگری که مجهز به جزء مربوطه است کلیک کند. در ماه آگوست او جعبه ای نزدیک به 40 پوندی را رها کرد و آن را در حین آزمایش گرفت. سپس کنترل‌کننده‌های ماموریت کار بسیار دشوارتری را به ELSA-d می‌سپارند: استفاده از حسگرها برای تعقیب و شکار نیمه مستقل همان جعبه در حالی که خارج از کنترل است. در صورت موفقیت، این وسیله نقلیه راه را برای مدلی بزرگتر که قادر به کنترل ماهواره های سازگار با وزن 1750 پوند است، هموار خواهد کرد.

پهپادی که جت های جنگنده را شارژ می کند

boeing_mq-25

MQ-25 Stingray از بوئینگ

MQ-25 F / A-18 را در آزمایشی در ماه ژوئن بارگیری کرد. بوئینگ

اطلاعات بیشتر

هنگامی که یکی از جنگنده‌های F/A-18 Super Hornet نیروی دریایی به سوخت بیشتری در هوا نیاز دارد، Super Hornet دیگری این کار را انجام می‌دهد. اما این جت ها برای مبارزه طراحی شده اند، نه پمپ بنزین در آسمان. وارد MQ-25 Stingray شوید. این پهپاد 51 فوتی قبلاً در آزمایش امسال به F / A-18، F-35C و E-2D سوخت گیری کرد و به عنوان اولین هواپیمای بدون سرنشین تاریخ را ثبت کرد که به هواپیماهای دیگر سوخت رسانی می کند. در نهایت، این پهپادها باید بتوانند از ناوهای هواپیمابر بلند شوند و فرود بیایند و جت های جنگنده ای را که در گذشته به سوخت گیری برای ماموریت اصلی خود کمک کرده اند، آزاد کنند. نیروی دریایی می تواند تا 70 عدد از آنها را خریداری کند.

ایستگاه فضایی جدید با موتورهای یونی

tiagang2

Tiangong از CMSA

ماژول اصلی Tiangong، Tianhe، می تواند سه فضانورد را در یک زمان در خود جای دهد. CMSA

اطلاعات بیشتر


یک پایگاه جدید با آخرین فناوری در حال حاضر در مدار زمین در حال چرخش است. چین ماژول اصلی ایستگاه فضایی تیانگونگ ("کاخ آسمانی") را در 29 آوریل به فضا پرتاب کرد و زیستگاه شناور در حال حاضر میزبان دومین گروه از ساکنان خود است. زمانی که تیانگونگ در سال 2022 تکمیل شود، اندازه ای حدود یک ششم ایستگاه فضایی بین المللی خواهد داشت، اما در حال حاضر زنگ ها و سوت هایی از ایستگاه فضایی قدیمی وجود ندارد: خدمه سه نفره اکنون می توانند در طول اقامت ماهانه خود از غذاهای گرم لذت ببرند. یک مایکروویو شخصی که برای استفاده در فضا طراحی شده است. و برای اولین بار برای یک وسیله نقلیه سرنشین دار، این ماژول به چهار محرک یونی مجهز شده است - رانشگرهای بسیار کارآمد که از برق برای بیرون راندن ذرات باردار استفاده می کنند.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن