استفاده از قهوه گانودرما برای درمان کرونا چگونه است

قارچ گانودرما موجود در فروشگاه آریوکالا یکی از گونه های قارچی است که سال هاست به دلیل خواص فراوان مورد مطالعه

توسط PATRIS-MUSIC در 12 تیر 1401

قارچ گانودرما موجود در فروشگاه آریوکالا یکی از گونه های قارچی است که سال هاست به دلیل خواص فراوان مورد مطالعه قرار گرفته است و گانودرما با نام علمی Ganoderma lucidum بیشتر در شرق و آسیا یافت می شود. این قارچ سابقه طولانی در درمان طیف وسیعی از بیماری ها دارد. گانودرما از دیرباز در طب سنتی در کشورهایی مانند ژاپن، چین و سایر کشورهای آسیایی مورد استفاده قرار می گرفته است.

 

گانودرما چیست؟

گانودرما نسبتا بزرگ، به اندازه پلاک و رنگ تیره است. نمای بیرونی قارچ دارای بافت چوبی براق است. کلمه لاتین lucidum به معنای درخشندگی و درخشندگی است که به رنگ سطح قارچ اشاره دارد. این قارچ نام‌های مختلفی دارد، چینی‌ها به آن گانودرما لینگژی می‌گویند، در حالی که در ژاپن به آن ریشی می‌گویند.

 

ترکیبات قهوه گانودرما سوپریم

 

 

گانودرما در چین باستان به عنوان گیاهی با قدرت معنوی و جاودانگی شناخته می شود. به گفته چینی های باستان، این قارچ نماد موفقیت، سعادت، قدرت الهی و جاودانگی است. این قارچ از نظر دارویی بسیار مهم و منحصر به فرد است و به عنوان غذا استفاده نمی شود. قارچ ها در انواع محصولات تجاری مانند پودر، مکمل های غذایی، نوشیدنی ها و چای موجود می باشند. این محصولات از قسمت های مختلف قارچ از جمله میسل، هاگ، کلاهک و ساقه تهیه می شوند.

 

قهوه گانودرما برای کرونا و تاثیر آن بر بیماری های عروق کرونر قلب

برای درک رابطه بین گانودرما و کرونا، ابتدا باید با بیماری کرونا و همچنین ترکیبات موجود در این قارچ ها آشنا شوید. گانودرما دارای خواص بسیاری از جمله تقویت کننده سیستم ایمنی، ضد التهاب، ضد تومور، ضد باکتری، ضد ویروسی، ضد دیابت و خواص آنتی اکسیدانی است. یکی از کارهایی که این قارچ ها انجام می دهند افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن است.

 

نقش تقویت سیستم ایمنی در بیماری عروق کرونر قلب

بسیاری از مردم احتمالاً در مورد اثرات تقویت کننده سیستم ایمنی گانودرما شنیده اند، و آنها را به این حدس می رسانند که این قارچ ممکن است در درمان یا پیشگیری از ویروس کرونا موثر باشد. اگرچه این قارچ‌ها حاوی ترکیباتی هستند که سلول‌های ایمنی را تقویت می‌کنند و سلامت کلی سیستم ایمنی را بهبود می‌بخشند، اما تاکنون هیچ تحقیق مستقیمی در مورد تأثیر گانودرما بر درمان یا پیشگیری از COVID-19 انجام نشده است. یا ویروس کرونا

 

آزمایش‌ها روی افراد مبتلا به سرطان نشان داد که عصاره گانودرما و کربوهیدرات‌های پیچیده جدا شده از قارچ تعداد سلول‌های ایمنی و سطوح خونی را افزایش می‌دهند. در آزمایشی بر روی 40 فوتبالیست مرد در یک برنامه تمرینی طراحی شده برای بهبود عملکرد استقامتی، مشخص شد که گانودرما با افزایش نسبت سلول های ایمنی (نسبت CD4/CD8) به استقامت بدن در طول تمرین کمک می کند.

 

 

آخرین مطالب